Generální partner
Světlý režim
27. březen 2015

Na Kovonu dorazí návštěva z hlavního města

O tři body lépe postaveného soupeře vyzvou v sobotu dopoledne karvinští fotbalisté. V rámci 20. kola zavítá do Slezska pražská Viktoria Žižkov.

Karvinští předvedli minulý týden v Pardubicích dle slov trenéra Webera ostudný výkon, který se jednoduše nesmí opakovat. Navíc trenérský štáb avizoval změny v sestavě. „Změny rozhodně přijdou! Ale konkrétní samozřejmě být nechci a ani nebudu,“ podotkl Jozef Weber a pokračoval. „V Pardubicích naše hra postrádala všechno. Hráčům jsme důrazně domlouvali, že neexistuje, aby soupeř měl v zápase větší chuť uspět než my. To se prostě musí změnit,“ přiznal.

Ve druhém domácím jarním utkání přijede nebezpečný Žižkov. Na podzim v Praze rozhodl o výhře domácích Josef Bazal, přestože Karvinští měli dostatek šancí na bodový zisk. „Přestože prohráli první jarní utkání, tak potom uhráli dva dobré výsledky a určitě rozjeli jaro lépe než my,“ uvědomuje si karvinský trenér. Viktorka Žižkov nezačala jaro zcela ideálně, ale i tak má ze tří zápasů 4 body. Na úvod jarní části prohrála doma 1:2 se Zlínem, pak remizovala bez branek ve Varnsdorfu a minulý týden porazila 4:2 Sokolov. Svěřencům Jindřicha Trpišovského patří momentálně 5. místo s 32 body.

Jozef Weber a celý tým bude v sobotu postrádat Jaroslava Zeleného, jehož do hry nepustí zranění, které si přivodil před čtrnácti dny v utkání s Táborskem. Druhým hráčem, který zcela jistě do utkání nezasáhne, bude Erik Puchel. Ten totiž bojuje s reprezentací U19 v Německu o postup na Euro. Utkání 20. kola MFK OKD Karviná – FK Viktoria Žižkov začne v sobotu 28. března v 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek a na čarách mu budou asistovat kolegové J. Paták a Pelikán.

Poločasová soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů nabídne i tentokrát zajímavé ceny. Tou hlavní bude klubový dres, druhou pětilitrový soudek piva a třetí klubová šála. Každý z trojice šťastných navíc ještě dostane dárek od partnera poločasové soutěže, kterým je RODNEX elektrocentrum. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - lidových 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.