Generální partner
Světlý režim
5. květen 2015

Dvanáctka obrala suveréna z Olomouce!

Ve středu a o víkendu pokračovaly žákovské soutěže. Cennou remízu 7:7 uhrál ve středu tým U12 proti Sigmě, která ztratila vůbec první body v sezóně. Držela se i třináctka (na fotkách), ale nakonec padla. O víkendu pak mladší žáci zničili soupeře z Hranic. Ti starší pak hráli v Prostějově.

U15

1. SK Prostějov U15 – MFK OKD Karviná U15 5:2 (4:0)

Branky Karviné: 46. Kaczmarczyk, 60. Harok

Sestava Karviné: Kux (36. Žebrák) - Brzóska, Gandzel, Klimek, Kaczmarczyk - Holzer (36. Věčorek) - Vlachovský, Seriš, Szotkowski, Ostáš (36. Buzek, 60. Kretek) - Harok.

Trenér Petr Chloň: „Soupeř byl po většinu zápasu rychlejší, fotbalovější a produktivnější. Našim hráčům se podařilo dostat do zápasu až na jeho konci, když vstřelili dvě branky, což ovšem stačilo pouze ke korekci konečného výsledku."

U14

1. SK Prostějov U14 – MFK OKD Karviná U14 1:1

U13

SK Hranice U13 – MFK OKD Karviná U13 2:16 (2:8)

Branky Karviné: Zych 4, Pastušek 3, Golasowski a Goj po 2, Rychtařík, Gredka, Malý, Valoch a Čopík po 1

Sestava Karviné, I.sestava: Herdzina - Volný, Malý - Valoch (Stařičný), Čopík, Popov - Pastušek, Rychtařík (Palička). II.sestava: Drobek - Dawid (Adamus), Müller (Lukáš) - Michailidis, Goj, Gredka - Golasowski, Zych.

Trenér Zbyšek Gazda: „Zasloužené vítězství se spoustou neproměněných šancí. Domácí vzdorovali pouze jednou skupinou, druhá ucpala prostor před brankou a nakopávala míče ven. Upoutali mně dva hráči Hranic - Pak a Vymětalík."

MFK OKD Karviná U13 – SK Sigma Olomouc U13 5:10 (3:5)

Branky Karviné: Golasowski 3, Valoch a Zych 1

Sestava Karviné, I.sestava: Drobek - Müller (Dawid), Špirko, Gredka (Lukáš) - Goj, Stuchlík (Michailidis), Zych - Golasowski. II.sestava: Herdzina - Volný, Čopík, Malý - Adamus (Stařičný), Valoch, Popov (Palička) - Pastušek.

Trenér Zbyšek Gazda: „I když výsledek utkání naznačuje, že nás soupeř jednoznačně přestřílel, není to tak. Byli jsme vyrovnaným soupeřem, který měl větší smůlu v proměňování šanci. Až do 55. minuty jsme žili a byli odhodlání utkání srovnat. V samotném závěru jsme inkasovali tři branky po hrubých chybách, které soupeř jednoznačně proměnil. Všichni si zaslouží pochvalu za předvedený výkon.“

U12

SK Hranice U12 – MFK OKD Karviná U12 0:23 (0:9)

Branky: Jurásek 6, Kadlíček a Motyčka po 4, Jurčák a Molitorisz po 3, Fukala, Koudela a Volný po 1

Sestava Karviné, I.sestava: Bogár - Krajčík (Ondračka), Fukala, Koudela - Jurčák, Volný, Motyčka - Molitorisz. II.sestava: Szkuta - Kanclerz (Švec), Kvapil, Szczygiel - Kadlíček, Klváček, Rohal - Jurásek.

Trenér Daniel Osička: „V tomto utkání na hřišti dominovalo pouze jedno družstvo. Samotný náš kolektivní výkon také odpovídal kvalitě soupeře, který nás nedokázal prověřit. Konečné skóre mohlo být i podstatně vyšší, nebýt však určitých nepřesností v zakončení. Celkově se jednalo o náš průměrný výkon se soupeřem, kterého jsme od prvních minut přehrávali."

MFK OKD Karviná U12 – SK Sigma Olomouc U12 7:7 (5:3)

Branky Karviné: Kadlíček 3, Jurásek, Jurčák, Rohal a Molitorisz po 1

Sestava Karviné, I.sestava: Szkuta - Szczygiel (Krajčík), Fukala, Motyčka - Jurčák, Volný, Molitorisz - Bárta (Kanclerz). II.sestava: Kolář - Kadlíček, Kvapil, Iwanuszek (Ondračka) - Pindur (Švec), Klváček (Pilch), Rohal - Jurásek.

Trenér Daniel Osička: „Potkali jsme se soupeřem, který ve všech dosavadních zápasech poznával pouze vítězství. Utkání nepostrádalo dramatičnost a napětí. Chlapce musíme jen pochválit a to bez ohledu na výsledek utkání. Samozřejmě se dopouštěli i chybiček, ale to se s ohledem na kvalitu soupeře dalo očekávat. Nebýt některých zbytečných individuálních chyb, tak jsme soupeři mohli připravit jeho první porážku v soutěžním ročníku. Nezbývá než doufat, že kluci navážou na svůj výkon i v dalších zápasech a budou mít poté větší radost z předváděné hry.“

st.žáci B

MFK Havířov - MFK OKD Karviná st.žáci B 9:3 (3:2)

Branky Karviné: 27. Urban, 32. Varšo, 53. Alabán

Sestava Karviné: Siuda - Ernst, Tannert, Mareš, Szczygiel J., Meisner, Wašniowski, Varšo, Kuljovský, Urban, Alabán. Střídali: Michalidis, Pavlát, Ferenc.

ml.žáci B

MFK Havířov - MFK OKD Karviná ml.žáci B 5:0

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.