Generální partner
Světlý režim
24. srpen 2009

Adrian Čeman: Nachytali jsme Most na brejky

Druholigoví fotbalisté Karviné se derou vzhůru tabulkou. Stejně jako na jaře. V neděli doma zdolali Most, když o své výhře rozhodli během několika minut první půle.

„Perfektní výkon. Jsme spokojeni. Takové vítězství jsme moc potřebovali,“ mohl spokojeně rekapitulovat zkušený stoper MFK OKD Karviná Adrian Čeman.

Čím to, že jste měli tak výborný první poločas?
Ten nástup byl odlišný od toho, který jsme praktikovali proti Hradci Králové. Tam jsme dobývali obranu soupeře, teď to bylo jiné.

V čem?
Trochu jsme se stáhli na vlastní polovinu, nechali hrát soupeře a zkoušeli protiútoky. Trenéři určili výbornou taktiku. Vycházela nám. Most sice na pohled hezky kombinoval, ale my hráli zodpovědně zezadu a hlavně dávali góly.

To byl asi základní rozdíl oproti prvním zápasům, kdy jako první skóroval soupeř, že?
Samozřejmě. Bylo to způsobeno naší kvalitou vepředu. Chlapi se tam snažili, hlavně Opi (Martin Opic – pozn. aut.), dali nějaké góly (úsměv), tak by to mělo vypadat. Bylo to o gólech.

Potvrdit doma vítězství přivezené ze hřiště soupeře bývá obtížné. Jak jste to vnímali?
Je to pravda, kdybychom dnes nevyhráli, byly by ty body z Dukly k ničemu. Ale stejně jako proti Dukle se nám i proti Mostu hrálo dobře. Důležité je, že jsme skórovali jako první my. To se pak hraje úplně jinak, můžete se soustředit na obranu a podnikat brejky.

Nedoplatil Most na to, že chtěl hrát fotbal. Nebyl příliš naivní?
Neřekl bych, že byl naivní, i když je pravda, že chtěl hrát a ne jen bránit. Však měl taky první šanci. Základ je ale v první řadě naše dobrá obrana a z toho vycházíme. Tímhle a taky našimi rychlými góly, jsme to dnes rozhodli.

Jinými slovy, Karviná potřebuje dát první gól, aby vyhrávala.
Zatím to tak vypadá, protože i na jaře, když jsme jako první dali gól, jsme pak vyhrávali 2:0, 3:0 a podobně.

Druhá půle už byla klasická údržba. To byly pokyny, nikam se nehnat?
Je jasné, že za stavu 3:0 už nemusíte nikam spěchat. Hrát musel soupeř, ale k ničemu jsme ho nepřipustili. Souhlasím, že druhá půle už nebyla tak dobrá jako ta první.

Zatím se ta sezona vyvíjí až neskutečně podobně jako vaše premiérová loňská. Po dvou prohrách přišly dvě výhry, ale stejně jako loni po vítězství nad Mostem přišly tři porážky v řadě. Neobáváte se déja vu?
Snad se to opakovat nebude. Ty dvě výhry nám pomůžou, odpíchneme se od nich. Máme mančaft na to, aby bodoval proti komukoliv a taky si věříme.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.