Mlade talenty

Kapitán U19 Leibl: Být třetí v republice je skvělé

07.06.2015 | redakce
 

Kapitán U19 Leibl: Být třetí v republice je skvělé Stoper či pravý bek Adam Leibl dovedl jako kapitán svůj tým až na bronzovou příčku mezi republikovou dorosteneckou elitou. V rozhovoru říká, že ročník 1996 má klub silný a je rád za celý tým, jak to nakonec dopadlo.

 

Adame, k jistotě bronzového umístění jste potřebovali zdolat poslední Meteor Praha. Už během první půle jste si vytvořili náskok. Vypadalo to lehce, ale bylo tomu tak opravdu?

Den před zápasem jsme věděli, že Baník vyhrál na Slavii a nám bude stačit jakákoliv výhra. Navíc se k nám připojil Erik Puchel, což byl a je nás nejlepší hráč. S tímto vědomím jsme do utkání šli a samozřejmě jsme věřili ve vítězství. Prvních patnáct minut nebylo podle představ, ale pak jsme se rozjeli.

Chtěli jste si zápas užít?

Jasně, že jo. Vždyť pro náš ročník 1996 to byl poslední mistrák před vstupem do dospělého fotbalu. Všichni jsme rádi, že jsme vysoko vyhráli a naposledy jsme se mohli společně zaradovat.

Možná jediné co mrzí, je inkasovaný gól, ne?

Určitě. A zrovna po mojí chybě (úsměv).

Důvodů k radosti jste měli v této sezóně opravdu hodně. Jak ji hodnotíte z celkového pohledu? Vždyť díky vám se zcela jistě zapíše nesmazatelně do kroniky klubu.

Jen pozitivně samozřejmě. Dosáhli jsme na obrovský úspěch, který se možná nebude dlouho opakovat. Pro celý klub je to ohromná vizitka. Být třetí v republice je skvělé. Náš ročník 1996 v kombinaci s 1997 je opravdu silný. Jsem rád, že jsme to potvrdili. Všichni víme, že podzim byl určitě lepší herně i výsledkově. Ale na druhou stranu je potřeba říct, že na jaře jsme neměli Erika Puchla a v pár zápasech nám scházel i Lukáš Duda. Navíc se k nám v trénincích i zápasech připojovali kluci ročníku 1998. To je samozřejmě jen dobře, protože aspoň si soutěž mohli takříkajíc osahat. Přeci jen letní pauza je každoročně krátká a moc času na rozkoukávání nebude.Předpokládám, že i čtvrté místo byste před sezónou brali všemi deseti, že?

Jasně, o tom jsme ani nesnili. Ale pokud bychom nezvládli poslední zápas s Meteorem a takto bychom přišli o bronz, tak by to v kontextu celé sezóny bylo ohromné zklamání. Proto jsem rád, že to takhle dopadlo.

Co bude dál? Pozval vás trenér Weber do přípravy A-mužstva?

Ano, pozval. Kromě Erika, Dudiče a gólmana Pastornického ještě i mě, Pavla Moskála, Martina Puškáče a asi také Michala Jaworka. A musím říct, že z toho máme všichni velkou radost.

S áčkem máte za sebou zimní přípravu. Bude pro vás výhodou, že už víte co a jak?

Jo, to výhoda asi je. Každopádně se moc těším a budu makat, abych se v áčku udržel. Příprava je poměrně krátká, ale to víme už z devatenáctky.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem