Mlade talenty

Kapitán U19 Leibl: Být třetí v republice je skvělé

07.06.2015 | redakce
 

Kapitán U19 Leibl: Být třetí v republice je skvělé Stoper či pravý bek Adam Leibl dovedl jako kapitán svůj tým až na bronzovou příčku mezi republikovou dorosteneckou elitou. V rozhovoru říká, že ročník 1996 má klub silný a je rád za celý tým, jak to nakonec dopadlo.

 

Adame, k jistotě bronzového umístění jste potřebovali zdolat poslední Meteor Praha. Už během první půle jste si vytvořili náskok. Vypadalo to lehce, ale bylo tomu tak opravdu?

Den před zápasem jsme věděli, že Baník vyhrál na Slavii a nám bude stačit jakákoliv výhra. Navíc se k nám připojil Erik Puchel, což byl a je nás nejlepší hráč. S tímto vědomím jsme do utkání šli a samozřejmě jsme věřili ve vítězství. Prvních patnáct minut nebylo podle představ, ale pak jsme se rozjeli.

Chtěli jste si zápas užít?

Jasně, že jo. Vždyť pro náš ročník 1996 to byl poslední mistrák před vstupem do dospělého fotbalu. Všichni jsme rádi, že jsme vysoko vyhráli a naposledy jsme se mohli společně zaradovat.

Možná jediné co mrzí, je inkasovaný gól, ne?

Určitě. A zrovna po mojí chybě (úsměv).

Důvodů k radosti jste měli v této sezóně opravdu hodně. Jak ji hodnotíte z celkového pohledu? Vždyť díky vám se zcela jistě zapíše nesmazatelně do kroniky klubu.

Jen pozitivně samozřejmě. Dosáhli jsme na obrovský úspěch, který se možná nebude dlouho opakovat. Pro celý klub je to ohromná vizitka. Být třetí v republice je skvělé. Náš ročník 1996 v kombinaci s 1997 je opravdu silný. Jsem rád, že jsme to potvrdili. Všichni víme, že podzim byl určitě lepší herně i výsledkově. Ale na druhou stranu je potřeba říct, že na jaře jsme neměli Erika Puchla a v pár zápasech nám scházel i Lukáš Duda. Navíc se k nám v trénincích i zápasech připojovali kluci ročníku 1998. To je samozřejmě jen dobře, protože aspoň si soutěž mohli takříkajíc osahat. Přeci jen letní pauza je každoročně krátká a moc času na rozkoukávání nebude.Předpokládám, že i čtvrté místo byste před sezónou brali všemi deseti, že?

Jasně, o tom jsme ani nesnili. Ale pokud bychom nezvládli poslední zápas s Meteorem a takto bychom přišli o bronz, tak by to v kontextu celé sezóny bylo ohromné zklamání. Proto jsem rád, že to takhle dopadlo.

Co bude dál? Pozval vás trenér Weber do přípravy A-mužstva?

Ano, pozval. Kromě Erika, Dudiče a gólmana Pastornického ještě i mě, Pavla Moskála, Martina Puškáče a asi také Michala Jaworka. A musím říct, že z toho máme všichni velkou radost.

S áčkem máte za sebou zimní přípravu. Bude pro vás výhodou, že už víte co a jak?

Jo, to výhoda asi je. Každopádně se moc těším a budu makat, abych se v áčku udržel. Příprava je poměrně krátká, ale to víme už z devatenáctky.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem