Generální partner
Světlý režim
21. srpen 2009

Fotbalisté chtějí doma uspět

Navázat na předešlé vydařené vystoupení proti pražské Dukle. To je aktuální cíl karvinských fotbalistů, kteří v neděli od 17 hodin hostí Most.

Karvinští fotbalisté v loňském 4. kole soutěže doma Most porazili. „Vzpomínám si na to. Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se nám to povedlo i letos,“ podotkl na úvod trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Na jeho hráčích bylo v průběhu týdne patrné, jak moc jim spadl psychický balvan ze srdce. Přeci jen, prohrát na začátku sezony třikrát po sobě, to by asi nebylo to pravé ořechové. Jenže po dvou porážkách přišla nečekaná, avšak o to více zasloužená výhra v Praze. A jak důležitá.

„Hráčům i mně osobně se pochopitelně ulevilo. Ono to v nich je, ale když se nám výsledkově nezdařily předchozí utkání, malé pochyby tam mohly být. Naše situace před utkáním s Duklou rozhodně nebyla ideální. Teď si ale mohou hráči o to více věřit a já jsem přesvědčen, že se nám proti Mostu bude dařit více než proti Hradci,“ míní Kalvoda.

Soupeře ze severu Čech už viděl na videu z utkání v Jihlavě a to jej pouze utvrdilo v tom, že se jedná o konsolidovaný, kvalitní a agresivní tým, který se venku prezentuje dobrým výkonem. „Nechci se pořád opakovat, ale ve druhé lize si už opravdu ze soupeřů nevyberete. Každý má svou kvalitu. Most jsem sledoval podrobně a musím hráče připravit na to, že nás nečeká vůbec jednoduchý soupeř,“ upozorňoval dopředu Kalvoda.

Most se na hřištích soupeřů prezentuje zdravým agresivním stylem, okamžitě napadá soupeřovu rozehrávku, v obraně si počíná disciplinovaně. „Pokud proti němu chceme uspět, musíme jít do utkání znovu s pokorou a na hřišti za ním v ničem nezaostat. To znamená přístup, odhodlání, nasazení,“ vypočítával Kalvoda.

Pokud k těmto vlastnostem přidají Karvinští i potřebnou dávku technického umu, čehož jsou jako jedni z mála ve druhé lize schopni, mají velkou šanci na výhru.

Především si ale musí uvědomit, že pro zisk tří bodů se musí něco obětovat. „Na Dukle jsme zahráli opravdu kvalitně. Bylo to o přístupu, bojovnosti a také koncentraci. Věřím týmu, že je schopen takové výkony podávat i nadále. Na jaře se o tom hráči přesvědčili, může to být podobné i nyní,“ burcoval svůj tým trenér Leoš Kalvoda.

A i kdyby se zápas s Mostem dlouho nevyvíjel podle představ, není na místě začít panikařit. „Musíme být trpěliví. Loni se nám začátky dařily, ale kdyby tomu bylo letos naopak, je třeba se obrnit trpělivostí. Rozhodnout můžeme klidně i v 90. minutě,“ podotýká Kalvoda.

Jeho tým by proti Mostu rád odčinil nepodařený zápas proti Hradci Králové, který v Karviné vyhrál 1:0. Lepší pozvánku než vítězství z Dukly svým fanouškům nabídnout nemohl. „Věříme ve značnou diváckou podporu. Chtěli bychom fandům nabídnout dobrý fotbal a samozřejmě naši výhru. Potřebujeme body z Dukly potvrdit a smazat tak Hradec.

Doufáme, že se nám to společně podaří,“ zval diváky do hlediště Městského stadionu v Karviné–Ráji trenér Kalvoda.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.