Mlade talenty

Weber: S letošní sezonou nepanuje spokojenost

11.06.2015 | redakce/Adam Januszek - Horník
 

Weber: S letošní sezonou nepanuje spokojenost Trenér MFK OKD Karviná hodnotí uplynulou sezonu, která pro něj byla premiérovou. Tu druhou zahájí tým pod jeho vedením v pondělí 22. června.

 

Skončit v první polovině tabulky je v každé sezoně pro klub podporovaný těžební společností OKD takřka povinností. Všichni v klubu, ale i fanoušci však cítí, že v právě skončené sezoně mělo být umístění mnohem lepší, než ukazuje pohled na konečnou tabulku.

„Sedmé místo je zklamání a jednoznačně neúspěch. Po zimní přípravě jsme všichni byli optimisté, ale bohužel. Nevyšel nám start do jarní části, to rozhodlo. Nenarážím úplně na první jarní kolo v Kolíně, ale spíš na domácí zápasy a citelné ztráty v podobě zraněných hráčů Jardy Zeleného s Lukášem Budínským,“ říká trenér MFK OKD Karviná Jozef Weber. Při troše štěstí mohli Karvinští skončit pátí, jenže to by nesměli v předposledním kole podlehnout v domácím prostředí průměrnému Ústí nad Labem.

Vybavíte si nejlepší a nejhorší výkon v průběhu celé sezony?

Ke špičce nám scházelo nějakých deset bodů a my jsme hned dvanáct ztratili s Pardubicemi a Ústím. Tito soupeři byli určitě hratelní a o to víc mě to straší a mrzí. Za nejlepší považuji obecně regionální derby - tedy utkání s Třincem, Frýdkem-Místkem a Opavou plus oba remízové zápasy proti Sigmě Olomouc.

Právě podzimní utkání v Ústí vám hrubě nevyšlo, jarní v domácím prostředí také ne. Proč?

Na podzim nás právě tento prohraný duel stál lepší umístění. A teď na jaře před třemi týdny? Asi proto, že se sezona už jen dohrávala. Snažili jsme se kluky namotivovat, ale nepovedlo se. Především první poločas mě hodně zklamal.

Jak moc se na týmu projevila zranění klíčových hráčů? Zelený odehrál jediný zápas, Budínský jich nestihl o moc víc.

Zajímavá otázka, u které však můžeme pouze spekulovat. Každopádně si nechceme a nebudeme hledat alibi. I bez nich jsme to měli zvládnout. Ale na jaře jsme vstřelili pouze 14 gólů, což značí, že jsme s nimi na podzim v základní sestavě byli produktivnější. V některých utkáních ve druhé části sezony nám jejich produktivita v podobě finální přihrávky či gólu samotného scházela. A týká se to hlavně domácích utkání, ve kterých jsme sbírali spíše remízy. Jednoduše řečeno, s letošní sezonou nemůžeme být spokojení.

Dařilo se zadním řadám. Příliš jste neinkasovali, s tímto spokojenost?

To je pravda, mužstvo se semklo a udělalo pěknou sérii sedmi zápasů bez prohry, ve kterých obdrželo pouze čtyři góly.

Po prohře ve Zlíně, kde se navíc vyfaulovali hned tři stopeři, jste musel utvořit novou stoperskou dvojici a šanci tak dostali Kubista s Jovanovićem. Tento tah vám však vyšel dokonale, souhlasíte?

Bylo to z řešení z nouze, ale nakonec vyšlo velmi dobře. Hráčům jsme jasně řekli, že kdo bude nejlepší, tak bude hrát. Paradoxně to stálo místo nejzkušenějšího borce, Honzu Trousila. Bohužel pro něj se kluci chytili a nebyl důvod to zadních řad zasahovat, byť Honza byl připravený naskočit.

Do kádru jste zabudoval mladíka Puchla, který toho v základní sestavě odehrál nad očekávání. Jak jej hodnotíte?

Máte naprostou pravdu. Tím, že se nám zranil Zelený, byl Erik první na řadě. Ne ve všech utkáních byly jeho výkony optimální, ale podrželi jsme ho a do budoucna se nám to určitě vrátí! Ke konci sezony už jeho výkonnost měla vzestupnou tendenci.Měl jste na jeho pozici levého záložníka i jiné alternativy?

Druhou volbou byl po zranění Tomáš Knötig, měli jsme tady i Martina Limanovského. Erik Puchel mě však přesvědčil v zimní přípravě, kterou měl velmi dobrou a patřil k nejlepším.

Ve druhé části sezony vám nefungovala největší podzimní zbraň – standardní situace. Proč?

V některých momentech to bylo způsobeno naší nešikovností, také si na to samozřejmě soupeři dávali větší pozor a za třetí chyběla kvalita v podobě kopajícího Budínského a hlavičkujícího Trousila, který se z těchto pozic vstřelil pět gólů a další tři v přípravě.

V průběhu celé sezony jste obdrželi celkem pět červených karet, což není příliš slavná vizitka. Naopak ve statistice žlutých karet patříte k nejslušnějším týmům celé soutěže. Máme k tomu nějaké vysvětlení?

Až na jeden případ si myslím, že červené karty byly oprávněné. Byla v tom naše nedisciplinovanost. Paradoxně na disciplíně si zakládám a červené kartónky mi opravdu vadily.

Máte v úmyslu udržet stávající podobu kádru? Jak to aktuálně vypadá s příchody a odchody?

Chtěli bychom co nejvíc hráčů udržet. Přestože jsou tady kluci z různých koutů naší vlasti, tak parta je výborná. Mužstvo je pracovité, chtělo trénovat. Už teď je jisté, že s námi nebude pokračovat Honza Trousil. Do svých klubů se vrátili Daníček, Tarczal, Budínský, Růžička, Komenda a Kubista. Mohu slíbit, že uděláme všechno proto, abychom jich co nejvíc přivítali zpátky. Určitě také máte představu, jak tým vhodně posílit.

Neuvažujete například o posílení středu hřiště?

Střed pole je alfa a omega. Ano, tam to nebylo ve druhé části sezony po zranění Budínského optimální. Chyběl nám šikovný tvořivý hráč a právě takového se pokusíme najít. Co se týče dalších pozic, tak mezi gólmany by mělo zůstat vše při starém jen s tím, že se k nám definitivně přidá mladý Pastornický, který měl výbornou sezonu v dorostenecké lize. Obrana šlapala, uvidíme co Růžička, který po slabším rozjezdu patřil k nejstabilnějším hráčům společně s kapitánem Eismannem. Otázkou je také situace u stoperů.

Dáte v letní přípravě prostor mladým a šikovným dorostencům, kterým se mimořádně vydařila právě skončená sezona?

Stoprocentně si to zaslouží a příležitost dostanou. Obrázek jsem si o nich udělal, viděl jsem kolem dvanácti jejich utkání.

Sezona skončila, ale jistě už myslíte na letní přípravu. Kdy začínáte a jak bude dlouhá?

Začínáme v pondělí 22. června a příprava potrvá pouze měsíc, jelikož poslední červencový týden hrajeme první kolo národního poháru a první srpnový víkend už startuje Fotbalová národní liga.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem