Ohlédnutí za sezónou I. - opět ten Eismann...

13.06.2015 | redakce

Ohlédnutí za sezónou I. - opět ten Eismann... V první části statistického sezónního přehledu jsme se zaměřili na počty zápasů a minutáž. Králem se stal kapitán Pavel Eismann - zasáhl do všech třiceti utkání a strávil na hřišti nejvíc minut.

Také v sezóně 2014/2015 byl nejvytíženějším hráčem Karviné Pavel Eismann. Proč "také"? Protože i v té minulé (2013/2014) zasáhl do všech třiceti utkání Fotbalové národní ligy. Dva malé rozdíly však najdeme – letos byl kapitánem týmu a oproti minulé odehrál o dvanáct minut méně. Zajímavostí je rovněž to, že od podzimu u jeho jména hrozil jednozápasový distanc, protože měl na svém kontě tři žluté karty. Čtvrtou v jarních odvetách už neuviděl.

O zápas méně, tedy 29, stihl odehrát pravý bek Jan Růžička, šestadvacet duelů má na kontě dvojice Urgela a Janíček. V jarních odvetách byli nejvytíženější logicky Eismann a Daníček. Vlastimil Daníček navíc nechyběl na jaře ani minutu a stal se železným mužem jarní části.

Celkové sezónní minutáži však vládne karvinský kapitán – ten odehrál celkem 2654 minut z celkového počtu 2700. Druhé místo obsadil Jan Růžička (2610) a třetí Tomáš Janíček (2138). Přes 2000 minut se dostali ještě Lubomír Urgela a již zmíněný Vlastimil Daníček.

A jak si vedli věkem ještě dorostenci? 17 zápasů zvládl Erik Puchel, který nasbíral dohromady 891 minut a vstřelil dva góly – jeden na podzim a jeden na jaře. Lukáš Duda zasáhl do dvou zápasů, ve kterých si připsal po minutě strávené na hřišti.

Celkem odehraných zápasů v sezóně (max. 30)

30 – Eismann, 29 – Růžička, 26 – Urgela, Janíček, 24 – Juřena, 23 – Daníček, 21 – Fiala, 20 – Budínský, 19 – Trousil, 18 – Hatok, 17 – Puchel, Pindroch, Zelený, 14 – Cverna, 13 – Lipčák, 12 – Kubista, 11 – Jovanović, Skwarczek, 10 – Vaněk, 8 – Tarczal, Komenda, Jurdík, 7 – Kurušta, 6 – Knötig, 5 – Ondřejka, 4 – Panák, Limanovský, Castanier, 2 – Duda, 1 - Glaser.

Celkem odehraných zápasů na jaře (max. 14)

14 – Eismann, Daníček, 13 – Růžička, Urgela, Puchel, 12 – Kubista, Juřena, Janíček, 11 – Hatok, 9 – Jovanović, 8 – Tarczal, Fiala, Komenda, 7 – Pindroch, Lipčák, 6 – Knötig, 5 – Budínský, 4 – Trousil, Limanovský, Castanier, 3 – Panák, Cverna, 2 – Zelený, 1 – Duda, Glaser.

Celkem minut v sezóně (max. 2700)

2654 – Eismann, 2610 – Růžička, 2138 – Janíček, 2094 – Urgela, 2070 – Daníček, 1658 – Budínský, 1633 – Trousil, 1530 – Pindroch, 1438 – Zelený, 1361 – Juřena, 1215 – Hatok, 1170 – Lipčák, 1073 – Cverna, 1007 – Fiala, 950 – Kubista, 931 – Jovanović, 891 – Puchel, 641 – Vaněk, 469 – Skwarczek, 348 – Ondřejka, 292 – Tarczal, 251 – Jurdík, 227 – Knötig,195 – Komenda, 171 – Castanier, 147 – Limanovský, 79 – Kurušta, 67 – Glaser, 62 – Panák, 2 – Duda.

Celkem minut na jaře (max. 1260)

1260 – Daníček, 1236 – Eismann, 1170 – Růžička, 1018 – Urgela, 950 – Kubista, Juřena, 915 – Janíček, 810 – Jovanović, 785 – Puchel, 769 – Hatok, 630 – Pindroch, Lipčák, 495 – Fiala, 342 – Budínský, 314 – Trousil, 292 – Tarczal, 227 – Knötig, 195 – Komenda, 185 – Cverna, 171 – Castanier, 147 – Limanovský, 114 – Zelený, 67 – Glaser, 39 – Panák, 1 – Duda.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.