Mlade talenty

Ohlédnutí za sezónou II. - Urgela králem střelců

14.06.2015 | redakce
 

Ohlédnutí za sezónou II. - Urgela králem střelců Ve druhé části rekapitulace se zaměříme na střelce, brankáře a karetní napomenutí. Střelcům vévodil zcela jasně Lubo Urgela s dvanácti zásahy a stal se tak nejen nejlepším střelcem týmu, ale i druhým nejlepším v celé FNL. Za zmínku také stojí hned šest obdržených červených karet.

 

Sedmé místo a historicky dorovnané maximum 46 bodů za 12 výher, 10 remíz a 8 porážek při skóre 39:31. S deseti nerozhodnými výsledky se svěřenci Jozefa Webera stali pomyslnými remízovými králi. V tabulce domácích zápasů skončili na 6. pozici, u soupeřů to bylo tradičně horší – 9. pozice.

39 gólů znační sedmý nejlepší útok v lize, ale hned 12 gólů Luba Urgely znamenalo druhé místo mezi kanonýry celé soutěže. O zásah víc si připsal olomoucký Václav Vašíček. Letní posila z Myjvavy se trefila osmkrát v domácím prostředí a čtyřikrát na hřišti soupeře. Osm tref zaznamenal Lukáš Budínský (z toho sedm na už na podzim).

Brankáři se protočili dva. Sezónu začal jako jednička Branislav Pindroch, kterého po 10. kole nahradil Martin Lipčák. Před 24. kolem došlo opět k výměně a sezónu dochytal právě Pindroch. Ten v sedmnácti zápasech inkasoval 18 gólů a pětkrát vychytal čisté konto. Lipčák odchytal 13 duelů, ve kterých třináctkrát inkasoval a čtyřikrát udržel nulu.

Potěšitelné je, že Karvinští obdrželi pouze 48 žlutých karet (v minulé sezóně 70). Nejvíc jich viděl Jan Trousil (6), za ním následuje s pěti Tomáš Janíček. Co však je alarmující? Hned 6 červených karet, z toho tři pro Václava Cvernu!! Po jedné pak viděli Trousil, Janíček a Skwarczek, který v zimě odešel.

Střelci celkem

12 – Urgela, 8 – Budínský, 5 – Trousil, 3 – Fiala, 2 – Juřena, 1 – Komenda, Janíček, Eismann, Růžička, Kubista, Jovanović, Tarczal, Puchel, Vaněk.

Střelci doma

8 – Urgela, 5 – Budínský, 2 – Trousil, 1 – Růžička, Komenda Janíček, Kubista, Jovanović, Tarczal, Vaněk.

Střelci venku

4 – Urgela, 3 - Budínský, Trousil, Fiala, 2 - Juřena, 1 - Eismann, Puchel.

Brankáři

Pindroch – 17 zápasů, 1530 minut, 18 obdržených gólů, 5 čistých kont.

Lipčák – 13 zápasů, 1170 minut, 13 obdržených gólů, 4 čistá konta.

Žluté karty (celkem 48)

6 – Trousil, 5 – Janíček, 4 – Budínský, 3 – Eismann, Urgela, Juřena, 2 – Cverna, Hatok, Castanier, Tarczal, Kubista, Růžička, Daníček, Skwarczek, 1 – Pindroch, Lipčák, Puchel, Jovanović, Fiala, Jurdík, Ondřejka, Vaněk.

Červené karty (celkem 6)

3 – Cverna, 1 – Trousil, Janíček, Skwarczek.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
dnes - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
včera - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem