Mlade talenty

Jozef Weber: Budeme pilovat hlavně herní věci

23.06.2015 | redakce
 

Jozef Weber: Budeme pilovat hlavně herní věci Na první pohled odpočinutí a s dobrou náladou se potkali hráči s realizačním týmem v pondělí dopoledne na startu letní přípravy. Trenér Jozef Weber má společně s týmem pouhý měsíc na to, aby se dokázali připravit na novou sezónu.

 

Vydržela hráčům dobrá nálada i po prvním dnu přípravy?

Asi ano. Dopolední výběh byl na rozehřátí, odpoledne na hřišti jsme už do toho šlápli. Věřím, že všem dobrá nálada vydrží i v dalších dnech (úsměv). Tým je zatím hodně mladý a plný elánu.

Můžete přiblížit program následujících dnů?

V úterý a ve středu budeme mít skupinové tréninky. Hráči také po částech v těchto dvou dnech podstoupí v Prostějově zátěžové fyzické testy. Od čtvrtku už začneme naostro a samozřejmě podle výsledků testů můžeme přípravu malinko upravit. Ale jsem přesvědčený, že kluci jsou kondičně připravení, a tak se budeme nejspíš věnovat hlavně herním věcem na trávníku. Času není moc, vždyť první srpnový víkend nás už čeká mistrovské utkání.Do té doby vás čeká šest přípravných zápasů, z toho se v pěti případech potkáte s polskými týmy. Bylo to tak v plánu?

Bylo. Chtěli jsme kvalitní polské soupeře, protože s nimi máme dobré zkušenosti třeba ze zimní přípravy. Naopak bylo cílem vyhnout se českým týmům, na které narazíme v soutěži.

Už jste zmínil, že na začátku přípravy je tým hodně mladý. Šanci od vás dostanou i úspěšní dorostenci včetně teprve šestnáctiletého Ondřeje Lingra. Už se jej pokusíte začlenit do kolektivu?

Ano, ale určitě ho nechceme zatavit. Viděli jsme ho s kolegy v zápasech I. dorostenecké ligy a Ondra je nadstandardní hráč, kterému chceme dát tímto impuls do další práce. Myslím si, že má předpoklady se brzy stát hráčem A-týmu. Proč bychom mu tedy tu šanci nemohli dát už nyní?

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem