Mlade talenty

Turnaj přípravek pro Karvinou

19.08.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Fotbalový turnaj přípravek pod patronací Nadace OKD, který o víkendu proběhl v Dětmarovicích, vyhrály fotbalové naděje z Karviné.

 

Na hřiště místního klubu SK přijelo pět družstvev, která mezi sebou zápolila o konečné prvenství. Mezinárodní punc dodal turnaji start polských celků z nedalekých Kaczyc a Haźlachu. „Turnaj jsme organizovali pro děti z ročníků 1999 a mladší. Chtěli jsme touto formou poděkovat Nadaci OKD za finanční přispění našemu nově vzniklému družstvu přípravky i klubu. Peníze nám pomohly k regeneraci hřiště,“ podotkl předseda SK Dětmarovide Martin Pasz.

Místní dětmarovické družstvo přípravky má na starost dlouholetý trenér dětí a fotbalové mládeže Karel Lariš. „Děti máme v družstvu šikovné, ti nejlepší odchází do větších klubů, nejčastěji do Karviné, což je jen dobře, neboť mají možnost rozvíjet svůj talent v silnější konkurenci. Na oplátku k nám zase Karviná posílá hráče, kteří už prošli určitým stupněm vývoje v karvinském klubu a nenachází uplatnění v jednotlivých věkových kategoriích. Vzájemná spolupráce musí být prospěšná pro všechny strany, jinak to nejde,“ usmívá se Lariš, jenž se třicet let právě v Karviné podílel na výchově mnohých talentů.

Momentálně v Dětmarovicích pracuje s nově vytvořenou kategorií přípravky, do které se úspěšně zapojují také děti ze sousední Dolní Lutyně. „Kdysi panovala mezi obcemi na Karvinsku velká rivalita, ta v několika ohledech přetrvává, ale naštěstí to neplatí o výchově talentovaných dětí. V tomto směru je třeba poděkovat i trenérovi z Dolní Lutyně Jiřímu Hochovi a vedení tamního klubu, že umožnilo přechod dětí do družstva naší přípravky. Sami by nedali dohromady tolik dětí, takže je jen prospěšné, že u nás uplatnění najdou,“ vysvětloval Lariš.

Začlenění nových dětí do dětmarovického fotbalového družstva přípravky má i společenský charakter. „V Dětmarovicích nově registrujeme docela dost nových obyvatel, kteří se sem přistěhovali. Někteří mají děti právě v tomto věku, takže jejich zapojení mezi ostatní děti prospívá i zapojení jejich rodičů do života v obci,“ objasnil dlouholetý trenér mládeže Karel Lariš.

Ten se jako každý druhý trenér potýká s problémem motorických schopností dětí, které jsou v mnoha směrech nevyvinuté. „Kombinace pohybů není v dnešní době u dětí na příliš dobré úrovni. Potvrdí vám to i učitelé tělocviku na základních nebo dokonce středních školách. Každé třetí dítě moderní doby má pomalu problém udělat kotoul. Naší snahou je pracovat na koordinaci pohybů dětí, aby měly aspoň nějakou průpravu. Možnost spoortovního vyžití je pro děti v tomto citlivém věku strašně důležitá, proto to také v Dětmarovicích děláme,“ podotkl Lariš.

Klub v Dětmarovicích se navíc o svůj mládežnický potěr stará opravdu vzorně. „Můj názor je ten, že z těch menších klubů na Karvinsku se v Dětmaroviích pracuje s dětmi asi nejlépe. Možná je to tím, že i sám předseda klubu je velmi mladý, ale dětem se v Dětmarovicích věnujeme hodně. A na dnešním turnaji měly všechny výpravy zařízeno vše potřebné zadarmo,“ upozornil Lariš.

VÝSLEDKY

Skupina A: Dětmarovice – Haźlach 1:4, Haźlach – MFK OKD Karviná B 0:2, MFK OKD Karviná B – Dětmarovice 2:0.

Pořadí: 1. Karviná B 6 b., 2. Haźlach 3, 3. Dětmarovice 0.

Skupina B: MFK OKD Karviná A – Kaczyce 9:0, Kaczyce – Slavia Orlová 0:5, Slavia Orlová – MFK OKD Karviná 0:0.

Pořadí: 1. Karviná A 4, 2. Orlová 4, 3. Kaczyce 0.

Semifinále: MFK OKD Karviná B – Slavia Orlová 2:2, 4:3 na penalty, MFK OKD Karviná A – Haźlach 0:0, 2:1 na penalty

O 3. místo: Haźlach – Orlová 4:0

Finále: MFK OKD Karviná A – MFK OKD Karviná B 3:1

Nejlepší hráč turnaje: Jan Motloch (MFK OKD Karviná A)

Nejlepší střelec turnaje: Adam Hruška (Slavia Orlová)

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem