Mlade talenty

Na žáky U15 se během sezóny lepily problémy

29.06.2015 | redakce
 

Na žáky U15 se během sezóny lepily problémy Slabší střelecká produktivita a absence vůdčí osobnosti - hlavní aspekty letošní sezóny žáků U15.

 

Porovnání s nejlepšími celky na Moravě nedopadlo pro žákovský tým U15 podle představ. V této kategorii by však nemělo jít v takové míře o výsledky, jak se někteří lidé domnívají, ale o co největší rozvoj fotbalových schopností a dovedností. „O to jsme se celou sezónu snažili. V tomto věku je také důležitá fyzická vyspělost a tady měli soupeři ve většině případů převahu. Věřím ale, že až se kluci dostanou fyzicky na stejnou úroveň a zúročí naučené fotbalové dovednosti, tak jim budou více než vyrovnanými soupeři,“ je přesvědčený trenér Jan Laslop.

Celou sezónu se kádr potýkal s problémy, které se nakonec projevily v celkovém součtu. „Slabší střelecká produktivita, kdy se klukům nedařilo kolikrát proměnit ani ty nejvyloženější šance. Nepřidalo nám ani zranění brankáře Skocze,“ pokrčil rameny Laslop s tím, že brankářská jednička si přivodila zranění po druhém jarním kole a jeho dva kolegové jej i přes velkou snahu nedokázali nahradit stejně jako dva stopery, kteří v zimní pauze odešli do konkurenčního Frýdku-Místku.

Největší problémem týmu oproti TOP družstvům byl podle Jana Laslopa ten, že soupeř měl několik individualit - rozdílových hráčů, kteří dokázali rozhodnout zápas. „My bohužel nikoliv. Celkově ale musíme kluky i s trenérským kolegou Petrem Chloněm pochválit za poctivý přístup k tréninkům i k utkáním, které přestože nebyly vždy výsledkově úspěšné, tak se v nich vydali ze všech sil,“ zakončil Laslop.

Sezóna 2014/2015

11. místo – 7 výher, 4 remízy, 19 porážek - 25:80 25 bodů

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem