Generální partner
Světlý režim
29. červen 2015

Na žáky U15 se během sezóny lepily problémy

Slabší střelecká produktivita a absence vůdčí osobnosti - hlavní aspekty letošní sezóny žáků U15.

Porovnání s nejlepšími celky na Moravě nedopadlo pro žákovský tým U15 podle představ. V této kategorii by však nemělo jít v takové míře o výsledky, jak se někteří lidé domnívají, ale o co největší rozvoj fotbalových schopností a dovedností. „O to jsme se celou sezónu snažili. V tomto věku je také důležitá fyzická vyspělost a tady měli soupeři ve většině případů převahu. Věřím ale, že až se kluci dostanou fyzicky na stejnou úroveň a zúročí naučené fotbalové dovednosti, tak jim budou více než vyrovnanými soupeři,“ je přesvědčený trenér Jan Laslop.

Celou sezónu se kádr potýkal s problémy, které se nakonec projevily v celkovém součtu. „Slabší střelecká produktivita, kdy se klukům nedařilo kolikrát proměnit ani ty nejvyloženější šance. Nepřidalo nám ani zranění brankáře Skocze,“ pokrčil rameny Laslop s tím, že brankářská jednička si přivodila zranění po druhém jarním kole a jeho dva kolegové jej i přes velkou snahu nedokázali nahradit stejně jako dva stopery, kteří v zimní pauze odešli do konkurenčního Frýdku-Místku.

Největší problémem týmu oproti TOP družstvům byl podle Jana Laslopa ten, že soupeř měl několik individualit - rozdílových hráčů, kteří dokázali rozhodnout zápas. „My bohužel nikoliv. Celkově ale musíme kluky i s trenérským kolegou Petrem Chloněm pochválit za poctivý přístup k tréninkům i k utkáním, které přestože nebyly vždy výsledkově úspěšné, tak se v nich vydali ze všech sil,“ zakončil Laslop.

Sezóna 2014/2015

11. místo – 7 výher, 4 remízy, 19 porážek - 25:80 25 bodů

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?