Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2009

Gól může vstřelit kdokoliv z týmu, říká Mišinský

Každý gól fotbalistu potěší. A pokud je to trefa vítězná, jsou pocity o to slastnější. Přesně takové zažíval po pátečním utkání v Praze i jediný střelec druholigové Karviné Vladimír Mišinský, jehož branka znamenala cenné vítězství 1:0 na Dukle.

„Odehráli jsme hodně solidní utkání. Domácí ale také. Byl to jeden z těch lepších druholigových zápasů. Dukla umí hrát kombinačně, nám to také vyhovuje. Možná i proto jsme uspěli,“ přemílal si utkání s dvoudenním odstupem karvinský útočník.

Jak byste zápas zhodnotil?
Herně nám určitě sedl. Celý tým hrál výborně, byl to skvělý kolektivní výkon, vystupovali jsme jako tým. Mám z toho zápasu opravdu dobrý pocit. Vytvořili jsme si šance, já sám měl asi tři, jednou jsem po souboji s gólmanem nastřelil břevno, naštěstí pak už jsem se trefil a vedli jsme. Ve druhé půli jsme v závěru přežili jednu velkou šanci Dukly a důležité vítězství udrželi.

Byl to jeden z vašich lepších zápasů ve druhé lize?
Nerad se hodnotím, ale když to musí být, tak ano. Hrálo se mi opravdu dobře. Znovu ale opakuji, těší mě hlavně to, jak jsme pořád makali. Byl to výborný výkon všech hráčů. Hodně nás podržel i Kafe (gólman Kafka – pozn. aut.).

Do sezony jste vstupovali s ambicemi, ale po dvou kolech zelo vaše bodové konto prázdnotou. Nepropadali jste depresi?
Určitě ne, během podzimu nás čeká ještě spousta zápasů. Navíc v Čáslavi jsme hráli fakt dobře, přestože výsledek byl mimořádně špatný. Neproměnili jsme ale asi osm šancí, od toho se vše odvíjelo. Když pak fanoušek uvidí výsledek 3:1, řekne si, že jsme tam nejspíš propadli. Ale tak to nebylo. Nevyšel nám spíš zápas s Hradcem, kdy jsme se snažili, ale nebylo to ono.

A na Duklu jste jeli s jakým cílem?
My jsme tam hlavně jeli uvolnění, protože jsme si říkali, že nemáme co ztratit. Navíc Dukla má výborný tým, který skutečně hraje fotbal. Umí si to dát po zemi a to nám vyhovuje. My také rádi hrajeme kombinačně, dáváme si to podobně. Když musíme bušit do plných, je to horší.

Zápas jste rozhodl pěknou hlavičkou. Zdá se, že pozice klasického útočníka vám vyhovuje více než post v záloze?
Abych pravdu řekl, obě pozice mi vyhovují. Když ale hrajete v útoku, dostanete se během zápasu do více šancí. Ze zálohy je tam větší procento přihrávek. To je asi největší rozdíl. Jinak mě samozřejmě těší, že jsem rozhodl zrovna já, ale dívám se především na úspěch týmu. Když se trefí někdo jiný a vyhrajeme, budu mu to přát také.

Konečně jste tedy vyhráli a před zápasem s Mostem se nabízí až neskutečná paralela s loňským podzimem. Tehdy také Karviná vyhrála ve třetím kole venku a poměrně překvapivě, aby vzápětí svou výhru potvrdila doma – s Mostem.
To je zajímavé, i když já tady na podzim ještě nebyl, takže přesně nevím, jak to bylo. Ale pokud by se to mělo opakovat, budeme pochopitelně jen rádi. Musíme se na Most svědomitě připravit, abychom ty tři bodíky potvrdili. Jinak nebudou znamenat nic.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii