Mlade talenty

Fotbalisté MFK hrají večer s Duklou

14.08.2009 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Podobně nepovedený začátek jako loni zažívají v úvodu letošního podzimu druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná. Změnit se ho budou snažit dnes vpodvečer na pražské Julisce.

 

Dvě porážky nejsou určitě bilancí, na kterou se bude vzpomínat. Karvinští by ji proto rádi změnili. A čím dříve, tím lépe. „Dvakrát jsme prohráli, ale je teprve začátek soutěže, takže není na místě propadat panice. Musíme se jednoduše vrátit k fotbalu, který jsme předváděli na jaře,“ poznamenal trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Co to konkrétně znamená a v čem je zásadní rozdíl mezi jarem a prozatimními dvěma zápasy nového ročníku? „To znamená, že se musíme vrátit k našemu poctivému fotbalu, kdy hráči na hřišti jezdili po zadku, příkladně bojovali a předváděli maximální nasazení a odhodlání,“ podotkl Kalvoda. „Mám dojem, že díky povedenému jaru už na všechny tyto rysy naší hry většina hráčů zapomněla. Asi si řekla, že teď už se výhry dostaví tak nějak samy. To je ale omyl. Především pro to musí udělat něco oni sami,“ míní Kalvoda.

Karvinští hráči si to uvědomují a hodlají na hřišti pražské Dukly opět dřít nadoraz. Už loni byli na Julisce blízko úspěchu, nebýt zářezu rozhodčích v podobě vymyšlené penalty. „Na to nemyslíme. Viděl jsem Duklu v zápase proti Hlučínu, který nás v přípravě porazil a Dukla soupeře hladce přejela. Musíme podat naprosto maximální zodpovědný a stoprocentní výkon na všech postech. Jestli půjdeme do utkání zase s tím, že si zahrajeme fotbálek jako proti Hradci, tak těžce narazíme,“ upozornil Kalvoda.

Dukla se doma prezentuje už notnou dobu velmi kvalitními výkony. O mnohém také vypovídá její kádr s řadou bývalých ligových či druholigových hráčů. Jen namátkou Jan Vorel, Patrik Gedeon, Tomáš Kulvajt, Michal Kolomazník či Martin Svoboda.

„Dukla je doma velmi důrazná, hraje výtečný kombinační fotbal bez zbytečných ztrát míče. Pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, musíme ji v důrazu předčit a nesmíme se dopustit žádné takové hrubky, jaká nás potkala proti Hradci,“ pronesl Kalvoda směrem k hráčům.

Karviné může vyhovovat, že hraje venku. Nebude na ni vyvíjen takový psychický tlak jako kdyby musela zabrat doma. Na druhou stranu moc bezbodových celků už v soutěži není a čím dříve se podaří bodovat, tím lépe pro mužstvo.

„Zápasy budou pokračovat v pravidelném rytmu, nemůžeme se ohlížet na to, jestli hrajeme doma nebo venku. Prostě potřebujeme bodovat a basta. Los nemáme snadný, navíc Dukla je z tohoto hlediska pro nás jedním z nejnepříjemnějších soupeřů, ale musíme se s tím umět srovnat. Bez dávky fotbalovosti se na Julisce neobejdeme. Já však věřím, že to hráči zvládnou,“ pravil Kalvoda, který udělá oproti utkání s Hradcem nejspíše dvě změny v sestavě.

Do obrany se mu vrátí zkušený Hoffmann, tím pádem Jursa by se mohl prosadit do středové formace. Invence ani dobrá kopací technika mu totiž nechybí.

• Sestřih remízy s Bohemkou
včera - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
včera - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem