Generální partner
Světlý režim
14. srpen 2009

Fotbalisté MFK hrají večer s Duklou

Podobně nepovedený začátek jako loni zažívají v úvodu letošního podzimu druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná. Změnit se ho budou snažit dnes vpodvečer na pražské Julisce.

Dvě porážky nejsou určitě bilancí, na kterou se bude vzpomínat. Karvinští by ji proto rádi změnili. A čím dříve, tím lépe. „Dvakrát jsme prohráli, ale je teprve začátek soutěže, takže není na místě propadat panice. Musíme se jednoduše vrátit k fotbalu, který jsme předváděli na jaře,“ poznamenal trenér Karviné Leoš Kalvoda.

Co to konkrétně znamená a v čem je zásadní rozdíl mezi jarem a prozatimními dvěma zápasy nového ročníku? „To znamená, že se musíme vrátit k našemu poctivému fotbalu, kdy hráči na hřišti jezdili po zadku, příkladně bojovali a předváděli maximální nasazení a odhodlání,“ podotkl Kalvoda. „Mám dojem, že díky povedenému jaru už na všechny tyto rysy naší hry většina hráčů zapomněla. Asi si řekla, že teď už se výhry dostaví tak nějak samy. To je ale omyl. Především pro to musí udělat něco oni sami,“ míní Kalvoda.

Karvinští hráči si to uvědomují a hodlají na hřišti pražské Dukly opět dřít nadoraz. Už loni byli na Julisce blízko úspěchu, nebýt zářezu rozhodčích v podobě vymyšlené penalty. „Na to nemyslíme. Viděl jsem Duklu v zápase proti Hlučínu, který nás v přípravě porazil a Dukla soupeře hladce přejela. Musíme podat naprosto maximální zodpovědný a stoprocentní výkon na všech postech. Jestli půjdeme do utkání zase s tím, že si zahrajeme fotbálek jako proti Hradci, tak těžce narazíme,“ upozornil Kalvoda.

Dukla se doma prezentuje už notnou dobu velmi kvalitními výkony. O mnohém také vypovídá její kádr s řadou bývalých ligových či druholigových hráčů. Jen namátkou Jan Vorel, Patrik Gedeon, Tomáš Kulvajt, Michal Kolomazník či Martin Svoboda.

„Dukla je doma velmi důrazná, hraje výtečný kombinační fotbal bez zbytečných ztrát míče. Pokud chceme pomýšlet na dobrý výsledek, musíme ji v důrazu předčit a nesmíme se dopustit žádné takové hrubky, jaká nás potkala proti Hradci,“ pronesl Kalvoda směrem k hráčům.

Karviné může vyhovovat, že hraje venku. Nebude na ni vyvíjen takový psychický tlak jako kdyby musela zabrat doma. Na druhou stranu moc bezbodových celků už v soutěži není a čím dříve se podaří bodovat, tím lépe pro mužstvo.

„Zápasy budou pokračovat v pravidelném rytmu, nemůžeme se ohlížet na to, jestli hrajeme doma nebo venku. Prostě potřebujeme bodovat a basta. Los nemáme snadný, navíc Dukla je z tohoto hlediska pro nás jedním z nejnepříjemnějších soupeřů, ale musíme se s tím umět srovnat. Bez dávky fotbalovosti se na Julisce neobejdeme. Já však věřím, že to hráči zvládnou,“ pravil Kalvoda, který udělá oproti utkání s Hradcem nejspíše dvě změny v sestavě.

Do obrany se mu vrátí zkušený Hoffmann, tím pádem Jursa by se mohl prosadit do středové formace. Invence ani dobrá kopací technika mu totiž nechybí.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii