Generální partner
Světlý režim
5. srpen 2015

Matej Sivrić: Chci pomoct k vrchním příčkám

Chorvatský ofenzivní záložník posílil Karvinou ve druhém týdnu přípravy a v týmu už zůstal. Hráč Mladé Boleslavi, který naposledy působil v ostravském Baníku, je v Karviné spokojený.

Mateji, jak se zrodilo vaše hostování tady v Karviné?
V Baníku jsem skončil, následoval kontakt s lidmi z Karviné a domluvilo se hostování. Karviná má dobré mužstvo. Věřím, že to bude úspěšné angažmá, protože za půl roku v Baníku jsem odehrál pouze deset zápasů. Chtěl bych na podzim Karviné pomoct k vrchním pozicím v tabulce.

Hráči, kteří do Karviné přicházejí, většinou okamžitě potvrzují, že Karviná má výborné zázemí i tréninkové možnosti. Vnímáte to stejně?
Určitě ano. Jsem z toho opravdu překvapený, je to tady na super úrovni. To jsem v Baníku jednoznačně nezažil. Jinak kolektiv je také výborný a všechno klape.

První zápas sezóny vás teprve čeká. Jaké vůbec bylo zjištění, že domácí duel s Varnsdorfem se musí odložit?
Byl jsem z toho celkem v šoku. Nejen já, ale všichni jsme byli nachystaní a připravení. Takto dlouhou letní pauzu jsem už dlouho neměl. Přeci jen nejvyšší soutěž začíná vždy ještě o týden dřív než Fotbalová národní liga.

Jste hráčem Mladé Boleslavi, ale zkušenost s českou druhou ligou máte, že?
Ano, podzim 2013 jsem strávil na Žižkově, za který mám odkopáno osm zápasů.

V generálce jste narazil na své bývalé spoluhráče, které jste porazili zcela jasně 3:0. Sám jste měl velmi dobré možnosti ke skórování. Těšil jste na to utkání?
Moc jsem se těšil. Speciálně jsem chtěl několika lidem ukázat, že udělali chybu. Zápas nám vyšel opravdu skvěle. V pravý čas jsme ukázali svou sílu a dokázali si, že se můžeme měřit s prvoligovými týmy nejen z Česka, ale třeba i z Polska.V sobotu je na programu pikantní duel mezi Baníkem a Mladou Boleslaví. Pojedete se podívat, a komu budete fandit?
Budu tam a samozřejmě vždycky přeju Boleslavi. Vždyť jsem její hráč (úsměv).

A poslední věc - svěřenci přísného kouče Jarolíma vypadli překvapivě už ve druhém předkole Evropské ligy s průměrným norským Strömsgodsetem. Co tomu říkáte?
Boleslav má v kádru skvělé hráče a vypadne, jak vy říkáte, s průměrem norské ligy. Je to velká škoda a určitě zklamání.
  

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.