Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2015

Memoriál V. Ježka i s Ondrou Lingrem

Tradičního turnaje reprezentačních týmů do 18 let konaného tentokrát v Pardubickém kraji se zúčastní i jeden zástupce Městského fotbalového klubu Karviná – kdo jiný než Ondřej Lingr.

Tahoun dorostenecké devatenáctky se musí trenéru Pavlu Hoftychovi hlásit v pátek 14. srpna odpoledne. Mezi náhradníky na tento tradiční turnaj ještě figurují útočník David Egri a brankář Jiří Ciupa.

Česká reprezentační osmnáctka vyzve 18. srpna Maďarsko, o den později Japonsko, v pátek 21. srpna Ukrajinu a v sobotu 22. srpna si zahraje o konečné umístění. Znamená to tedy, že Lingr bude svému týmu chybět v zápasech v Jihlavě a doma s Hradcem Králové.

Václav Ježek, po kterém je turnaj pojmenován, byl bývalý hráč i trenér, mj. vítěz ankety o českého trenéra 20. století.  V české lize trénoval Duklu a Spartu, v zahraničí pak holandské kluby Den Haag a Feyenoord Rotterdam, ve Švýcarsku například FC Curych. Jeho největším úspěchem byl zcela jistě titul mistrů Evropy z roku 1976 v Bělehradě, o kterém rozhodl jeho svěřenec Antonín Panenka nezapomenutelným dloubákem. Václav Ježek zemřel 27. srpna 1995.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii