Generální partner
Světlý režim
12. srpen 2015

Memoriál V. Ježka i s Ondrou Lingrem

Tradičního turnaje reprezentačních týmů do 18 let konaného tentokrát v Pardubickém kraji se zúčastní i jeden zástupce Městského fotbalového klubu Karviná – kdo jiný než Ondřej Lingr.

Tahoun dorostenecké devatenáctky se musí trenéru Pavlu Hoftychovi hlásit v pátek 14. srpna odpoledne. Mezi náhradníky na tento tradiční turnaj ještě figurují útočník David Egri a brankář Jiří Ciupa.

Česká reprezentační osmnáctka vyzve 18. srpna Maďarsko, o den později Japonsko, v pátek 21. srpna Ukrajinu a v sobotu 22. srpna si zahraje o konečné umístění. Znamená to tedy, že Lingr bude svému týmu chybět v zápasech v Jihlavě a doma s Hradcem Králové.

Václav Ježek, po kterém je turnaj pojmenován, byl bývalý hráč i trenér, mj. vítěz ankety o českého trenéra 20. století.  V české lize trénoval Duklu a Spartu, v zahraničí pak holandské kluby Den Haag a Feyenoord Rotterdam, ve Švýcarsku například FC Curych. Jeho největším úspěchem byl zcela jistě titul mistrů Evropy z roku 1976 v Bělehradě, o kterém rozhodl jeho svěřenec Antonín Panenka nezapomenutelným dloubákem. Václav Ježek zemřel 27. srpna 1995.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.