Generální partner
Světlý režim
17. srpen 2015

Karviná ulovila dalšího klokana – Jana Moravce

Den před zápasem s Vyšehradem se podařilo zdárně dotáhnout půlroční hostování osmadvacetiletého, ligou ostříleného borce. Jan Moravec se v kabině mj. potkal s dvěma kamarády z vršovického Ďolíčku.

Nová výzva má jméno Karviná - Jan Moravec neprodloužil smlouvu s Bohemians Praha 1905, kde strávil posledních devět let (mimo půlročního hostování v Kladně) a hledal si angažmá. Zkoušel to v Liberci, tam mu to neklaplo, a tak zamířil do Karviné, kde se potkal s Lukášem Budínským, Janem Růžičkou a samozřejmě trenérem Jozefem Weberem, který ho dva roky v Ďolíčku vedl. „Zavolali jsme si. On i já jsme projevili zájem a domluvili se,“ objasnil po vítězném utkání s Vyšehradem.

Ambice Jana Moravce v karvinském dresu? „Porvat se o postup. Několikrát se mi to povedlo s Bohemkou, tak proč ne s Karvinou? Kádr máme hodně kvalitní, navíc se staví nový stadion,“ má jasno. Trenér Weber prozradil, že Moravce celé léto sledoval, ale nemyslel si, že tohoto univerzála v Karviné nakonec přivítá. „To říkám upřímně. Dokud jsem ho tady neviděl, tak jsem tomu nevěřil. Přeci jen to je ligový fotbalista,“ podotkl spokojený karvinský kouč.

Ten jej postavil hned od začátku a Moravec se mu odvděčil velmi dobrým výkonem – dal gól a během tří minut se na něm vyfauloval hostující kapitán Hendrych. „Začátek zápasu byl sice všelijaký, ale zatím s námi moc netrénoval a musí se s klukama pořádně sehrát. V tom ale nevidím problém. Důležité je, že Honza je použitelný na více pozicích. Ale to se všechno bude odvíjet od taktiky na každého soupeře zvlášť,“ dodal Jozef Weber.  

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii