Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2015

Sportovní i morální vítězství!

Předseda Městského fotbalového klubu Karviná Ing. Jan Wolf se vyjadřuje k aktuálnímu dění. Tentokrát se jeho řádky dotýkají sobotní výhry (nejen té sportovní) nad nováčkem z Vyšehradu.

Výhra našeho A-týmu nad celkem FK Slavoj Vyšehrad má pro nás zvláštní význam. Vysoké skóre 4:0 nejenom chutně okořenilo zážitek našich fanoušků, ale bezesporu dodalo našemu celku sebedůvěru do dalších klání. Pro mě osobně byl však důležitý také morální podtext této konkrétní výhry. 

Pokud jste nečetli nedůstojný předzápasový komentář na adresu našeho klubu, města Karviné a nás občanů zveřejněný na webových stránkách klubu FK Slavoj Vyšehrad, mohli jste zaregistrovat reakci karvinského redaktora Tomáše Januszka v sobotním vydání Karvinského deníku na toto téma. FK Slavoj Vyšehrad sesbíral bulvární střípky, které doplnil nepodloženými hospodskými fámami a udělal z našeho města snad nejnebezpečnější místo k žití, protkané mafiány a vrahy.

Já bych vedení tohoto klubu rád vzkázal, že město Karviná je svou historií spjato s rokem 1268 a díky své poloze toto město bylo významným rozvinutým obchodních centrem. Naleziště černého uhlí udělalo z Karviné součást průmyslové aglomerace, která umožnila další průmyslový rozvoj celé naší společnosti. Možná FK Slavoj Vyšehrad neví, že díky jodobromovým pramenům se v Karviné rozvinula také lázeňská péče a že naše město je také městem univerzitním. Co by však tento klub měl chápat je to, že nejenom v Karviné, ale také v celé naší zemi žije naprostá většina slušných občanů, kteří se živí poctivou prací, že každé město má svou historii, tradici, své stinné stránky, ale také své kouzlo, pro které stojí za to v něm žít.

Rád bych také požádal vedení tohoto klubu, aby nezveřejňoval zaručené zprávy, že náš druholigový klub hospodaří s 50 miliony Kč. Pokud by nám FK Slavoj Vyšehrad doplnil finance do této částky, znamenalo by to, že hospodaří s vyšším rozpočtem než my. Tento pražský klub vnesl do sportu aspekt, který s ním nemá nic společného. Věřím, že šlo o ojedinělý exces a že tento nováček druhé ligy brzy přijde na to, že fotbalový klub se neprezentuje pouze svými sportovními výsledky, ale rovněž klubovou kulturou."  

S úctou a sebevědomím všech nás fanoušků a Karviňáků

Ing. Jan Wolf
předseda klubu


YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?