Generální partner
Světlý režim
18. srpen 2015

Sportovní i morální vítězství!

Předseda Městského fotbalového klubu Karviná Ing. Jan Wolf se vyjadřuje k aktuálnímu dění. Tentokrát se jeho řádky dotýkají sobotní výhry (nejen té sportovní) nad nováčkem z Vyšehradu.

Výhra našeho A-týmu nad celkem FK Slavoj Vyšehrad má pro nás zvláštní význam. Vysoké skóre 4:0 nejenom chutně okořenilo zážitek našich fanoušků, ale bezesporu dodalo našemu celku sebedůvěru do dalších klání. Pro mě osobně byl však důležitý také morální podtext této konkrétní výhry. 

Pokud jste nečetli nedůstojný předzápasový komentář na adresu našeho klubu, města Karviné a nás občanů zveřejněný na webových stránkách klubu FK Slavoj Vyšehrad, mohli jste zaregistrovat reakci karvinského redaktora Tomáše Januszka v sobotním vydání Karvinského deníku na toto téma. FK Slavoj Vyšehrad sesbíral bulvární střípky, které doplnil nepodloženými hospodskými fámami a udělal z našeho města snad nejnebezpečnější místo k žití, protkané mafiány a vrahy.

Já bych vedení tohoto klubu rád vzkázal, že město Karviná je svou historií spjato s rokem 1268 a díky své poloze toto město bylo významným rozvinutým obchodních centrem. Naleziště černého uhlí udělalo z Karviné součást průmyslové aglomerace, která umožnila další průmyslový rozvoj celé naší společnosti. Možná FK Slavoj Vyšehrad neví, že díky jodobromovým pramenům se v Karviné rozvinula také lázeňská péče a že naše město je také městem univerzitním. Co by však tento klub měl chápat je to, že nejenom v Karviné, ale také v celé naší zemi žije naprostá většina slušných občanů, kteří se živí poctivou prací, že každé město má svou historii, tradici, své stinné stránky, ale také své kouzlo, pro které stojí za to v něm žít.

Rád bych také požádal vedení tohoto klubu, aby nezveřejňoval zaručené zprávy, že náš druholigový klub hospodaří s 50 miliony Kč. Pokud by nám FK Slavoj Vyšehrad doplnil finance do této částky, znamenalo by to, že hospodaří s vyšším rozpočtem než my. Tento pražský klub vnesl do sportu aspekt, který s ním nemá nic společného. Věřím, že šlo o ojedinělý exces a že tento nováček druhé ligy brzy přijde na to, že fotbalový klub se neprezentuje pouze svými sportovními výsledky, ale rovněž klubovou kulturou."  

S úctou a sebevědomím všech nás fanoušků a Karviňáků

Ing. Jan Wolf
předseda klubu


Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii