Mlade talenty

Budínský: K penaltě jsem přistoupil zodpovědně

30.08.2015 | redakce
 

Budínský: K penaltě jsem přistoupil zodpovědně Přišel, viděl, vyrovnal a rozhodl. Lukáš Budínský naskočil do pohárového utkání krátce po snížení na 1:2. Sám pak vyrovnal a poslední penaltou v rozstřelu, před kterou nejprve přemýšlel o nějaké „kulišárně“, kterou si pak rozmyslel, zajistil svému týmu pokračování v MOL Cupu.

 

Jaký to byl zápas, před kterým udělal trenér Weber v sestavě hned devět změn?
Trenér to prostřídal a určitě jsme to utkání mohli zvládnout lépe. Samotný úvod se nám celkem vydařil, sice tam moc šancí nebylo, ale kdybychom něco vyřešili kvalitněji, tak jsme mohli jít do vedení.

Ve druhém poločase se na hřiště dostali hráči, kteří patří stabilně do základu, tedy včetně vás. Byl to ten pomyslný zlom?
Tak hlavně jsme od začátku druhé půle vsadili všechno na útok, podařilo se nám vyrovnat a došlo i na penalty. Před vyrovnávacím gólem jsem měl dost času a prostoru, hned jsem věděl, že budu střílet a zapadlo to slušně.

Pozorovali jste na hřišti, jak rychle Vítkovicím odcházely před koncem zápasu síly? Po brance na 2:2 se hrálo už takřka jen na jednu bránu.
Bylo by divné a smutné, kdyby proti nám domácí fyzicky neodcházeli. Každopádně jsme i v závěrečných minutách měli na to, abychom rozhodli a nemuseli jít do rozstřelu.

Penalty jsou vždy nadstavbou a tahákem pro fanoušky. Proti Vítkovicím vám vyšly perfektně, všichni jste překonali domácího brankáře. Trénujete pokutové kopy?
Když budu mluvit za sebe, tak ani ne. Vždy se rozhoduji podle momentální situace. Jsme rádi, že jsme všichni uspěli. Pasta (gólman Pastornický - pozn.) jednu chytil a jsme v dalším kole.

Na pátou rozhodující penaltu jste šel vy. Neuvažoval jste, že necháte vzpomenout na pověstný „vršovický dloubák“, který proslavil Antonín Panenka?
Proběhlo mi to hlavou, ale nakonec jsem si řekl, že k tomu přistoupím zodpovědně. (úsměv)

Na zápas dorazilo šest stovek fandů, atmosféra byla srovnatelná s některými méně atraktivními zápasy nejvyšší soutěže. To potěší, ne?
Jo, to bylo super. Dorazili i naši fandové, byli slyšet a oba tábory vytvořily velmi slušnou a hlučnou atmosféru. Za to jim všem patří náš dík.

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem