Generální partner
Světlý režim
30. srpen 2015

Budínský: K penaltě jsem přistoupil zodpovědně

Přišel, viděl, vyrovnal a rozhodl. Lukáš Budínský naskočil do pohárového utkání krátce po snížení na 1:2. Sám pak vyrovnal a poslední penaltou v rozstřelu, před kterou nejprve přemýšlel o nějaké „kulišárně“, kterou si pak rozmyslel, zajistil svému týmu pokračování v MOL Cupu.

Jaký to byl zápas, před kterým udělal trenér Weber v sestavě hned devět změn?
Trenér to prostřídal a určitě jsme to utkání mohli zvládnout lépe. Samotný úvod se nám celkem vydařil, sice tam moc šancí nebylo, ale kdybychom něco vyřešili kvalitněji, tak jsme mohli jít do vedení.

Ve druhém poločase se na hřiště dostali hráči, kteří patří stabilně do základu, tedy včetně vás. Byl to ten pomyslný zlom?
Tak hlavně jsme od začátku druhé půle vsadili všechno na útok, podařilo se nám vyrovnat a došlo i na penalty. Před vyrovnávacím gólem jsem měl dost času a prostoru, hned jsem věděl, že budu střílet a zapadlo to slušně.

Pozorovali jste na hřišti, jak rychle Vítkovicím odcházely před koncem zápasu síly? Po brance na 2:2 se hrálo už takřka jen na jednu bránu.
Bylo by divné a smutné, kdyby proti nám domácí fyzicky neodcházeli. Každopádně jsme i v závěrečných minutách měli na to, abychom rozhodli a nemuseli jít do rozstřelu.

Penalty jsou vždy nadstavbou a tahákem pro fanoušky. Proti Vítkovicím vám vyšly perfektně, všichni jste překonali domácího brankáře. Trénujete pokutové kopy?
Když budu mluvit za sebe, tak ani ne. Vždy se rozhoduji podle momentální situace. Jsme rádi, že jsme všichni uspěli. Pasta (gólman Pastornický - pozn.) jednu chytil a jsme v dalším kole.

Na pátou rozhodující penaltu jste šel vy. Neuvažoval jste, že necháte vzpomenout na pověstný „vršovický dloubák“, který proslavil Antonín Panenka?
Proběhlo mi to hlavou, ale nakonec jsem si řekl, že k tomu přistoupím zodpovědně. (úsměv)

Na zápas dorazilo šest stovek fandů, atmosféra byla srovnatelná s některými méně atraktivními zápasy nejvyšší soutěže. To potěší, ne?
Jo, to bylo super. Dorazili i naši fandové, byli slyšet a oba tábory vytvořily velmi slušnou a hlučnou atmosféru. Za to jim všem patří náš dík.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.