Generální partner
Světlý režim
31. srpen 2015

Ondřej Lingr se vrátil z reprezentace nadšený

V Pardubickém kraji proběhl předminulý týden Memoriál Václava Ježka a mladí Češi jej bez porážky vyhráli. Hodně vidět byl také karvinský hráč, eso devatenáctky a pomalu nakoukávající borec do A-týmu - Ondřej Lingr.
První turnaj nově složeného národního týmu U18, který v této sezoně nečeká žádná velká akce, ale naopak se bude tvořit kostra pro kategorii o rok starší, mají svěřenci Pavla Hoftycha úspěšně za sebou. „Byl to úžasný týden. Kostra týmu zůstala z minulé sezony, kdy jsme hráli EURO v Bulharsku. První místo jsme nečekali, ale všechno se to sešlo a zadařilo se,“ hlásil spokojený Lingr po návratu do Karviné. 

Ten zasáhl do všech čtyř duelů, v základní skupině nastoupil vždy v základní sestavě, ve finále se dostal na hřiště po hodině hry. „Vytížený jsem byl dost. Ani jsem takovou porci nečekal,“ usmíval se. Za nejtěžší zápas označil ten s Japonskem, který paradoxně reprezentace zvládla v poměru 4:1. „V tom utkání nám vyšlo všechno. Osobně mě pak nejvíc zklamali Rusové ve finále, přestože nám trenéři říkali, že někteří už trénovali ve svých klubech s áčkem. Ale moc se mi teda nelíbili,“ řekl Lingr.Českým mladíkům se také podařil jeden husarský kousek. V zápase s Ukrajinou ještě v 89. minutě prohrávali 0:2, ale nakonec i díky brance Ondřeje Lingra stihli vyrovnat a nakonec vyhrát na penalty, stejně jako ve finále s Ruskem. „Takový závěr jsem ještě nikdy nezažil, bylo to něco neskutečného. Na penaltu jsem však raději nešel, přestože mi trenér věřil. Ale v poslední době mi moc v zápasech nejdou,“ narážel Lingr na neproměněnou penaltu na ME v Bulharsku nebo v karvinském dresu v zápase se Slavií. 

Kromě vítězství jej ohromně potěšila přítomnost rodiny, která především jeho celý týden na všech zápasech povzbuzovala. „To bylo skvělé. Poprvé mě viděli naživo v reprezentačním dresu. Měl jsem velkou radost,“ zakončil.

Výsledky Česka U18 na MVJ

ČESKO – Maďarsko 2:0
ČESKO – Japonsko 4:1 (Lingr dvě asistence)
ČESKO – Ukrajina 2:2, 2:0 np (Lingr gól)
ČESKO – Rusko 1:1, 3:1 np
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.