Generální partner
Světlý režim
20. březen 2009

Představujeme sobotního soupeře

Výtečný vstup do soutěže, slabší druhá polovina podzimní části a zisk 4 bodů v prvních dvou jarních kolech. Touto statistikou se může pyšnit náš sobotní soupeř FK Fotbal Třinec.

V průběhu zimní přestávky nedošlo v kádru Třince k výrazným změnám. K týmu se připojili Hanus s Kudělou (oba Dukla Praha) a Martin Zbončák (Bohemians Praha).

Současným problémem třineckých je žalostná koncovka, což dokládá fakt, že v posledním domácím zápase nedokázali vstřelit branku rezervě Sparty Praha. Tyto zbytečné ztráty (zvláště na svém hřišti) mají za příčinu propad tabulkou. Zatímco v první čtvrtině soutěže okupoval Třinec vrchní příčky tabulky, nyní je dělí 4 body od sestupových pozic.

Přesto se třinečtí netají tím, že by chtěli v Karviné ukořistit nějaké body. Jenomže stejný cíl má i Karviná. Tři body jsou skoro povinností, jelikož nás čeká náročný los. Po zápase s Třincem nás čeká nevyzpytatelný Sokolov a po té těžké domácí dvojutkání s týmy z horní poloviny tabulky (nejprve odložené utkání s Ústím nad Labem a následně s Vysočinou Jihlava).

Těžký los má i Třinec. A stejně jako Karviná nemá body na rozdávání. Navíc derby bývají nevyzpytatelná a žádnou roli nehrají papírové předpoklady. Proto se dá očekávat urputný boj na těžkém terénu a rozhodovat budou maličkosti. Věřme, že v sobotu kolem páté hodiny odpolední budeme znát vítěze. A tím vítězem bude MFK OKD Karviná.

Rozhovory Rozhovory
út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

út 21.7. | redakce

Marek Janečka: Sezóna trvá strašně dlouho, ale máme před sebou už jen dva obrovsky důležité zápasy

Kapitán Marek Janečka spolu s celým týmem vyhlíží konec této dlouhé sezóny. Ještě předtím, ale celý tým potřebuje zvládnout dva nejdůležitější zápasy sezóny 2019/2020. Karvinští musí pod sebou udržet jednoho z dvojice Opava nebo Příbram...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii