Mlade talenty

Zimní přípravné období očima trenéra Webera

01.03.2016 | redakce
 

Zimní přípravné období očima trenéra Webera Po hodnocení kapitána Pavla Eismanna nemůže chybět souhrn zimního přípravného období ani od hlavního trenéra MFK OKD Karviná Jozefa Webera. O čem všem mluvil?

 

O dvouměsíční dřině
„Panuje spokojenost po všech směrech. Zároveň mě těší zkvalitnění útočné fáze. Co se týče zadních řad, tak uvidíme, ale myslím, že si to taky sedne. Přestřelka v generálce s Vítkovicemi nás upozornila na určité mezírky, na kterých ještě do soboty zapracujeme.“

O herním soustředění v Břeclavi
„Splnilo účel. Chtěl jsem změnu, proto se cestovalo do Břeclavi a ne na Slovensko. Připravovali jsme na přírodní trávě a odehráli na ní i dva vítězné zápasy se Znojmem a Skalicí.“

O doplnění kádru
„To se určitě podařilo. Odešli nám hráči základní sestavy Růžička s Jovanovićem a potřebovali jsme je nahradit. Přišli k nám Janečka s Hoškem - typologicky podobní hráči. Věřím, že je nahradí. Do zálohy jsme přivedli estonského reprezentanta Sandera Puriho a do útoku Zbyňka Pospěcha. Ten se jeví velmi dobře, Puri potřebuje čas na aklimatizaci.“

O zimním probuzení Lubomíra Urgely
„Hodně mu pomohl příchod Zbyňka Pospěcha. Na konci podzimu jsme při zranění Juřeny mohli použít nahoře pouze Urgelu a to nikdy není dobré. Chce to mít v zásobě víc variant. V přípravě to směrem dopředu nebylo vůbec špatné. Navíc Pospěch s Urgelou a mladým Puchlem byli nejlepšími střelci přípravy.“ 

O zranění klíčového hráče
To je pro nás hodně nepříjemné. Pavel Dreksa už je přes měsíc mimo hru. Zkoušel rozcvičení před generálkou s Vítkovicemi a měl jít do zápasu. Kvůli tvrdšímu terénu z toho bohužel sešlo. Zatím nevíme, zda bude připravený k sobotnímu utkání s Vyšehradem.“

O největších soupeřích v boji o postup
„Znojmo, Sokolov, Ústí nad Labem a samozřejmě Hradec Králové. Mezi námi a těmito týmy se nejspíš rozhodne o dvou postupujících do Synot ligy.“

O postupných cílech
Ty si nedáváme, nejsem jejich příznivcem a bývá to často ošidné. Půjdeme zápas od zápasu."

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem