Generální partner
Světlý režim
4. březen 2016

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15)

Posílený nováček proti aspirantovi na postup. Sobotní dopoledne slibuje zajímavou podívanou. Začíná se v tradičním žižkovském dopoledním čase.

Všichni jsou natěšení, jaro začíná! Karvinský tým se do hlavního města vydává v pátek po obědě s cílem uspět, ale zároveň si uvědomuje, že jej čeká náročný zápas - o mnoho těžší, než nepovedený loňský jarní start v Kolíně. „Tam to bylo o velké spoustě neproměněných šancí. Přirovnal bych to k naší generálce s Vítkovicemi. Každopádně teď to bude jiné, Vyšehrad hodně posílil. V jeho středu najdeme opravdu zajímavá jména. Dokazuje to jediné, chtějí druhou ligu udržet,“ prohlásil karivnský trenér Jozef Weber.

Karviné nezbývá nic jiného, než se vybičovat k maximálnímu úsilí a uspět. Bude se snažit hrát svou aktivní hru. „Jinak to ani neumíme. Pokusíme se prodat naší střeleckou pohodu ze závěru přípravy,“ řekl. Zamotanou hlavu má se složením obrany. Dreksův start je stále nejistý, naopak Jan Hošek bude připraven. Mezi marody se stále řadí Jaroslav Zelený, ostatní hráči by měli být v pořádku.

Pár postřehů o soupeři možná trenéru Weberovi dodal i Tomáš Krbeček, který v Karviné strávil týden, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. Proč zrovna on? Protože podzimní část odehrál právě v týmu nováčka, který v Karviné schytal čtyřgólový debakl. Na Kovoně se v polovině srpna střelecky prosadil dvakrát Lukáš Budínský a po jednom gólu přidali Jan Moravec s Erikem Puchlem.  

Šemíci z Vyšehradu během zimy doslova překopali kádr. Z původní podzimní soupisky zůstalo pouze osm lidí a zbytek přišel. Mezi nimi i takoví borci jako Miloslav Strnad, Ladislav Volešák, „karvinský“ Jan Růžička a další. Všechno podtrhuje fakt, že hned 13 hráčů aktuálního kádru si zahrálo českou nejvyšší soutěž. „Hodně zajímavá jména, opravdu mě to až překvapilo,“ glosoval tento stav Jozef Weber.

Vyšehrad zažil pestrou přípravu, kterou si okořenil účastí v Tipsport lize, soustředěním na Šumavě či zápasy s Příbramí, Slavií, sparťanským béčkem, sparťanskou devatenáctkou, Jihlavou, Bohemians 1905, Loko Vltavín a další. Celkem v zimě odehráli šemíci neskutečných 15 zápasů, ten závěrečný s Dvorem Králové, který zvládli 4:0, a podle trenérů byl konečně podle představ.

Zápas 17. kola Fotbalové národní ligy FK Slavoj Vyšehrad – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v sobotu 5. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách pak asistenti Peřina a Kožár.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii