Mlade talenty

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15)

04.03.2016 | redakce
 

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15) Posílený nováček proti aspirantovi na postup. Sobotní dopoledne slibuje zajímavou podívanou. Začíná se v tradičním žižkovském dopoledním čase.

 

Všichni jsou natěšení, jaro začíná! Karvinský tým se do hlavního města vydává v pátek po obědě s cílem uspět, ale zároveň si uvědomuje, že jej čeká náročný zápas - o mnoho těžší, než nepovedený loňský jarní start v Kolíně. „Tam to bylo o velké spoustě neproměněných šancí. Přirovnal bych to k naší generálce s Vítkovicemi. Každopádně teď to bude jiné, Vyšehrad hodně posílil. V jeho středu najdeme opravdu zajímavá jména. Dokazuje to jediné, chtějí druhou ligu udržet,“ prohlásil karivnský trenér Jozef Weber.

Karviné nezbývá nic jiného, než se vybičovat k maximálnímu úsilí a uspět. Bude se snažit hrát svou aktivní hru. „Jinak to ani neumíme. Pokusíme se prodat naší střeleckou pohodu ze závěru přípravy,“ řekl. Zamotanou hlavu má se složením obrany. Dreksův start je stále nejistý, naopak Jan Hošek bude připraven. Mezi marody se stále řadí Jaroslav Zelený, ostatní hráči by měli být v pořádku.

Pár postřehů o soupeři možná trenéru Weberovi dodal i Tomáš Krbeček, který v Karviné strávil týden, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. Proč zrovna on? Protože podzimní část odehrál právě v týmu nováčka, který v Karviné schytal čtyřgólový debakl. Na Kovoně se v polovině srpna střelecky prosadil dvakrát Lukáš Budínský a po jednom gólu přidali Jan Moravec s Erikem Puchlem.  

Šemíci z Vyšehradu během zimy doslova překopali kádr. Z původní podzimní soupisky zůstalo pouze osm lidí a zbytek přišel. Mezi nimi i takoví borci jako Miloslav Strnad, Ladislav Volešák, „karvinský“ Jan Růžička a další. Všechno podtrhuje fakt, že hned 13 hráčů aktuálního kádru si zahrálo českou nejvyšší soutěž. „Hodně zajímavá jména, opravdu mě to až překvapilo,“ glosoval tento stav Jozef Weber.

Vyšehrad zažil pestrou přípravu, kterou si okořenil účastí v Tipsport lize, soustředěním na Šumavě či zápasy s Příbramí, Slavií, sparťanským béčkem, sparťanskou devatenáctkou, Jihlavou, Bohemians 1905, Loko Vltavín a další. Celkem v zimě odehráli šemíci neskutečných 15 zápasů, ten závěrečný s Dvorem Králové, který zvládli 4:0, a podle trenérů byl konečně podle představ.

Zápas 17. kola Fotbalové národní ligy FK Slavoj Vyšehrad – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v sobotu 5. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách pak asistenti Peřina a Kožár.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem