Mlade talenty

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15)

04.03.2016 | redakce
 

Obtížný jarní start, Vyšehrad-Karviná (so, 10:15) Posílený nováček proti aspirantovi na postup. Sobotní dopoledne slibuje zajímavou podívanou. Začíná se v tradičním žižkovském dopoledním čase.

 

Všichni jsou natěšení, jaro začíná! Karvinský tým se do hlavního města vydává v pátek po obědě s cílem uspět, ale zároveň si uvědomuje, že jej čeká náročný zápas - o mnoho těžší, než nepovedený loňský jarní start v Kolíně. „Tam to bylo o velké spoustě neproměněných šancí. Přirovnal bych to k naší generálce s Vítkovicemi. Každopádně teď to bude jiné, Vyšehrad hodně posílil. V jeho středu najdeme opravdu zajímavá jména. Dokazuje to jediné, chtějí druhou ligu udržet,“ prohlásil karivnský trenér Jozef Weber.

Karviné nezbývá nic jiného, než se vybičovat k maximálnímu úsilí a uspět. Bude se snažit hrát svou aktivní hru. „Jinak to ani neumíme. Pokusíme se prodat naší střeleckou pohodu ze závěru přípravy,“ řekl. Zamotanou hlavu má se složením obrany. Dreksův start je stále nejistý, naopak Jan Hošek bude připraven. Mezi marody se stále řadí Jaroslav Zelený, ostatní hráči by měli být v pořádku.

Pár postřehů o soupeři možná trenéru Weberovi dodal i Tomáš Krbeček, který v Karviné strávil týden, ale nakonec z jeho angažmá sešlo. Proč zrovna on? Protože podzimní část odehrál právě v týmu nováčka, který v Karviné schytal čtyřgólový debakl. Na Kovoně se v polovině srpna střelecky prosadil dvakrát Lukáš Budínský a po jednom gólu přidali Jan Moravec s Erikem Puchlem.  

Šemíci z Vyšehradu během zimy doslova překopali kádr. Z původní podzimní soupisky zůstalo pouze osm lidí a zbytek přišel. Mezi nimi i takoví borci jako Miloslav Strnad, Ladislav Volešák, „karvinský“ Jan Růžička a další. Všechno podtrhuje fakt, že hned 13 hráčů aktuálního kádru si zahrálo českou nejvyšší soutěž. „Hodně zajímavá jména, opravdu mě to až překvapilo,“ glosoval tento stav Jozef Weber.

Vyšehrad zažil pestrou přípravu, kterou si okořenil účastí v Tipsport lize, soustředěním na Šumavě či zápasy s Příbramí, Slavií, sparťanským béčkem, sparťanskou devatenáctkou, Jihlavou, Bohemians 1905, Loko Vltavín a další. Celkem v zimě odehráli šemíci neskutečných 15 zápasů, ten závěrečný s Dvorem Králové, který zvládli 4:0, a podle trenérů byl konečně podle představ.

Zápas 17. kola Fotbalové národní ligy FK Slavoj Vyšehrad – MFK OKD Karviná začíná na stadionu Viktorie Žižkov v sobotu 5. března v 10:15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek, na čarách pak asistenti Peřina a Kožár.

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
před 2 dny - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
před 2 dny - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 3 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem