Mlade talenty

Weber: Tří bodů si ceníme, mrzí mě zranění Šislera

05.03.2016 | redakce
 

Weber: Tří bodů si ceníme, mrzí mě zranění Šislera Nebezpečný úvodní jarní soupeř je z cesty! Vítězství je však vykoupeno zraněním defenzivního štítu, což přidělává trenérovi vrásky. Jinak měl slova chvály na hráče i fanoušky, kteří dorazili do hlavního města. Zmínil také, proč jeho syn dostane pouze menší porci nedělního oběda.

 

Trenére, jaké je vaše hodnocení jarní premiéry?
Převážně pozitivní, hlavně díky prvnímu poločasu. Mrzí mě jen dvě věci – nepřidali jsme třetí gól a zranil se nám Jan Šisler. To je velká nepříjemnost na startu druhé poloviny sezóny. Po přestávce se hra vyrovnala, domácí si vytvořili navíc dvě velké šance. Kdyby jednu proměnili, bylo by nám hodně horko. Ale vítězství si hodně ceníme, protože Vyšehrad kvalitně posílil a určitě potrápí ostatní týmy Fotbalové národní ligy.

K třetímu gólu v první půli opravdu nebylo daleko. Narážíte na tutovou šanci Erika Puchla?
Přesně tak. Na to se opravdu musím podívat, protože v ten moment by bylo po zápase a mohlo to být lehčí.

Agresivita Vyšehradu byla někdy až za hranou. Bylo to podle vás způsobeno frustrací z rychlého dvoubrankového manka?
Od začátku na nás domácí vyrukovali s tvrdší hrou, což je v pořádku pokud je to v rámci fair play. Zákrok loktem na Šislera však do této kolonky rozhodně nepatřil a navíc nebyl oceněn ani kartou!

Velmi dobrý zápas odehrál Jan Moravec, který slušně větral domácí zadáky. Je to přesně to, co po něm vyžadujete?
Ano, ano. Chtěli jsme využít jeho rychlosti a to se nám podařilo. Celkově se mi líbila souhra obrany se záložní formací. Ale potěšil mě výkon celého mužstva, bylo z něj totiž cítit respekt a odhodlání nezopakovat loňský Kolín. Teď to chce jen zopakovat i za týden proti Frýdku-Místku.

Toto vítězství je ideální pozvánkou pro fanoušky, že? Navíc někteří z nich vás přijeli podpořit i do Prahy.
Byli skvělí a i pražští diváci byli zřejmě překvapení z této podpory. Hned po závěrečném hvizdu jim šli hráči poděkovat. A tímto jim děkuji i já. Věřím, že se všichni v ještě hojnějším počtu potkáme na Kovoně.

Posunuli jste se na druhé místo v tabulce o pět bodů za Znojmo. Ale mohlo to být jen o tři, kdyby váš syn v pátek ve druhé minutě nastavení nerozhodl utkání proti Ústí nad Labem. Čeká ho menší porce nedělního rodinného oběda?
(smích) Jako táta jsem samozřejmě rád, ale po pracovní fotbalové stránce by samozřejmě bylo lepší, kdyby ten jeho gól znamenal třeba remízu. To se však nestalo, takže dostane nějakou menší porci. Celou určitě ne (úsměv).

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

• Permanentky od 23. června
7.6. - Prodej permanentních vstupenek na novou sezónu začne v neděli 23. června. Bližší informace včetně cen zveřejní klub v příštím týdnu.

• Turnaje U8 a U10
6.6. - V pátek cestují svěřenci Ondřeje Hánla (tým U8) do Chomutova na finálový turnaj Ondrášovka Cupu. Ve skupině narazí na Choceň, Kutnou Horu, Spartu Praha, Bohemians Praha a Sigmu Olomouc. Tým U10 pod vedením René Vichera jede do německého Hannoveru - ve skupině narazí na Fenerbahce Istanbul, PAOK Soluň, Concordia Basilej, Löwe Kolín, Skødstrup SF, TSC Oosterhout a TSV Isernhagen. Hodně štěstí všem!

• Výsledky mládeže (středa)
5.6. - U19-Baník Ostrava 2:2 (5:3np),U17-Baník Ostrava 1:4, Sigma Olomouc-U15 2:1, Sigma Olomouc-U14 10:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem