Generální partner
Světlý režim
12. březen 2016

Starší dorostenci hrají v neděli s Jihlavou

Po kruté porážce doma s Jabloncem je šance na reparát opět v domácím prostředí! Na Kovonu dorazí Vysočina Jihlava. Hraje se netradičně v neděli 13. března od 13 hodin.
Přestože po minulém utkání zavládlo v kabině staršího dorostu ohromné zklamání, tak má celý tým rozhodně na čem stavět. „Podali jsme dobrý výkon. Jen je třeba v pravý čas proměňovat vypracované brankové příležitosti a zejména zlepšit koncentraci v defenzivě,“ upozorňuje trenér Roman West. Vždyť jeho svěřenci v posledních dvou utkáních hned šestkrát inkasovali, což hovoří za vše.

Kouč staršího dorostu je přesvědčený, že pokud tým podá proti Jihlavě stejný výkon jako s Jabloncem, a navíc se zlepší ve dvou již zmíněných faktorech, tak proti Jihlavě musí uspět. „Jsem přesvědčený, že pokud bychom pravidelně podávali takové výkony, jako minule proti Jablonci, z deseti zápasů jich osm vyhrajeme,“ tvrdí West. Jen pro zajímavost z utkání s Jabloncem - držení míče 60% na 40%, gólové šance 10/3, střely 29/7 a rohové kopy 14/0. „Přesto nemáme ani bod,“ doplnil.

Vysočina se před nedělním utkáním nacházela uprostřed tabulky s 34 body za devět výher, sedm remíz a osm porážek. Podzimní vzájemný zápas vyhrála Jihlava těsně 1:0 gólem ze 75. minuty. K tomu je však nutno poznamenat, že Karvinští nemohli do utkání nasadit své důležité hráče kvůli nemoci či zranění a nehrál ani reprezentující Ondřej Lingr.

Utkání I. dorostenecké ligy MFK OKD Karviná U19 – FC Vysočina Jihlava U19 začíná na umělé trávě Sportovního centra Kovona v neděli 13. března ve 13 hodin. Hlavním rozhodčím zápasu bude pan Jakub Mojžíš.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii