Mlade talenty

Posila ligového dorostu střílí vítězné góly

16.03.2016 | redakce
 

Posila ligového dorostu střílí vítězné góly V zimě posílil Martin Macej ofenzivu staršího dorostu U19. Přišel z Baníku Ostrava, kde více než rok nehrál kvůli zranění. V Karviné si pochvaluje tréninkové zázemí, svoje nové spoluhráče i trenéry.

 

Odchovanec ostravského Baníku restartuje svoji prozatím krátkou kariéru v Karviné. Přes třináct měsíců nehrál fotbal kvůli zánětu svalového úponu. „V lednu jsem začal opravdu od nuly. Zahrát si v Karviné jsem bral jako novou výzvu,“ podotkl Macej.

V Karviné je podle svých slov naprosto spokojený, kvituje hlavně špičkové zázemí, což je oproti Baníku velký rozdíl. Ostravskému klubu dlouhodobě chybí tréninkové centrum. „Je to pro mě obrovská změna a byl jsem po příchodu mile překvapený. Podmínky pro trénink jsou tady opravdu vynikající,“ libuje si.

Shodou okolností hned úvodní jarní kolo svedlo dohromady Karvinou s Baníkem. Pro Martina Maceje měl zápas specifický náboj. Třešničkou na dortu byl fakt, že toto derby svým gólem rozhodl. „Měl jsem ohromnou motivaci se ukázat. Před zápasem jsem si říkal, že pokud dám gól, tak ho nebudu slavit. Přeci jen jsem v tom klubu něco prožil a mám k němu pořád vztah. Ale přiznávám, že bylo těžké udržet emoce po vedoucím gólu, který se na konec ukázal jako rozhodující,“ usmál se Macej, který mohl ve druhé půli přidat i druhý, jenže stoprocentní šanci zahodil.

Dorost má za sebou čtyři zápasy, ve kterých získal šest bodů. „Mohlo to však být mnohem lepší. Především domácí porážka s Jabloncem nás štve, vedli jsme o dva góly. Výkony zatím určitě nejsou optimální,“ uznal vysoký, silný a rychlý hráč, kterého chtěl trenér West do týmu. „Za to mu jsem vděčný. Ale pořád na sobě cítím, že to není ono. Musím pořád trénovat a sbírat zápasovou praxi, protože jsem byl dlouhou dobu mimo,“ zakončil křídelní či hrotový hráč, který naposledy pomohl gólem k výhře nad Jihlavou. A protože Jihlava vyšla střelecky naprázdno, tak i tento Macejův gól byl vítězný. 

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem