Generální partner
Světlý režim
18. březen 2016

Ml. dorostencům a st. žákům startuje jaro

Hned čtyřem mládežnickým kategoriím startuje během třetího březnového víkendu jarní část mistrovské soutěže. Dorostenci začínají na Slovácku, žáci hrají ve Frýdku-Místku.

Týmy U17 a U16 splnily na podzim svůj hlavní cíl – postoupit do TOP 9! Ihned po postupu ještě absolvovaly dvě jarní předehrávky, ve kterých si vedly zcela rozdílně. Zatímco sedmnáctka oba zápasy prohrála s hrozivým skóre 0:10, tak šestnáctka ukořistila 4 body za výhru ve Zlíně a remízu doma s Jihlavou.

Zajímavostí jarní části TOP skupiny mladšího dorostu z pohledu karvinských týmů je skutečnost, že ze čtrnácti zápasů jich pouhých sedm odehraje během víkendu. Zbytek pak v týdnu, hned čtyřikrát netradičně v pátek – jednou doma, ve třech případech na cizím hřišti. „Třikrát jsme vyhověli našemu soupeři. Jde o zápasy ve Frýdku-Místku, Jihlavě a Opavě,“ vysvětlil šéftrenér SCM a zároveň trenér týmu U17 Petr Gibala. Co se týče vložených středečních zápasů, tak ty byly dány svazem.

Žákovské týmy přes zimu usilovně pracovaly a cílem je určitě vylepšit nepovedený podzim. Patnáctka ze sedmnácti zápasů pouze čtyřikrát vyhrála, čtrnáctka byla o něco úspěšnější (4 výhry a 3 remízy). Generálku absolvovali starší žáci proti Třinci – patnáctka neuspěla a prohrála 1:2, čtrnáctka pak svého soupeře deklasovala 7:1.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii