Generální partner
Světlý režim
21. březen 2016

Černé zlato získali zase žáci z Dolní Lutyně

Třetí ročník turnaje základních škol z Karviné a blízkého okolí pod záštitou společnosti OKD měl hladký průběh a jasného vítěze.

Čtvrtek 17. března patřil v hale Sportovního centra Kovona turnaji O pohár černého zlata, kterého se zúčastnila šestice škol – ZŠ Cihelní z Karviné, ZŠ Prameny z Karviné, ZŠ Majakovského z Karviné, ZŠ z Doubravy, ZŠ ze Stonavy a ZŠ Aloise Jiráska z Dolní Lutyně. Právě posledně jmenovaná škola prošla letošním ročníkem doslova jako nůž máslem a radovala se z celkového triumfu.

Čtyři výhry a jedna remíza a pouze jeden inkasovaný gól jsou toho jasným důkazem. „Vůbec jsme nečekali, že letos vyhrajeme a obhájíme tak loňské vítězství. Letos to bylo určitě snazší, než loni. To byla konkurence určitě větší. Ale jsme samozřejmě rádi,“ řekl spokojený vedoucí týmu Jiří Vilček. Ten měl na soupisce i jednoho hráče, který obléká dres Městského fotbalového klubu Karviná, konkrétně jde o Davida Šimečka z týmu U11. Za ZŠ Majakovského pak nastoupil jeho spoluhráč Aleš Urbánek.

Pogratulovat, předat ceny, podepsat se a rozdat vstupenky na domácí zápasy přišli fotbalisté karvinského A-týmu Lubomír Urgela, Erik Puchel a Branislav Pindroch. Především odchovanec klubu Erik Puchel byl dětmi solidně obklíčen. Turnaj se po všech stránkách vydařil, předány byly i individuální ceny pro nejlepšího hráče, střelce a brankáře.

Kompletní výsledky včetně pořadí najdete níže ve fotogalerii  

Nejlepší hráč: Tomáš Damnicz (Doubrava)

Nejlepší střelec: Vojtěch Hok (Dolní Lutyně, 8 gólů)

Nejlepší brankář: Jan Witta (Dolní Lutyně)

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii