Generální partner
Světlý režim
24. březen 2016

Dorost U17 třikrát vyrovnal a nakonec vyhrál

Cenný skalp v úvodním jarním zápase zaznamenali mladší dorostenci U17, kteří dokázali vyhrát na hřišti Slovácka 4:3. Naopak šestnáctka doplatila na nízkou efektivitu v zakončení a prohrála 0:2.
U17

1.FC Slovácko U17 – MFK OKD Karviná U17 3:4 (3:2)
Branky: 12. Rožek, 30. Olšanský, 34. Gabčo - 20. a 31. Borkala, 46. Pisarek, 74. Hejda 
Sestava Karviné: Skocz - Sembol, Greger, Stančík, Botur - Borkala, Feik (80. Špiriak), Macko, Hejda - Pisarek, Swaczyna.
Trenér Petr Gibala: „Musíme být spokojení, vždyť jsme přijeli v deseti lidech a porazili kvalitní domácí tým. První čtvrthodina určitě nebyla podle představ a koledovali jsme si určitě o víc, než pouze o jeden obdržený gól. Po našem rychlém vyrovnání už to bylo lepší a začali jsme hrát podle našich představ a možností. Za důležité považuji, že se nám třikrát podařilo vyrovnat a nakonec sami jsme naše jediné vedení v zápase udrželi. Před zápasem jsme se rozhodovali, zda postavit spíš ofenzivní či defenzivní sestavu. Nakonec jsme zvolili první variantu, což se ukázalo jako správné rozhodnutí. Kluky musím celkově pochválit.“   

U16

1.FC Slovácko U16 – MFK OKD Karviná U16 2:0 (1:0)
Branky: 14. Dvořáček, 75. Kohút 
Sestava Karviné: Neuman - Pavlík (75. Věčorek), Gandzel, Holzer, Kaczmarczyk - Brzóska (69. Pisarek), Vlachovský, Klimek, Bielan (34. Bijok) - Szotkowski, Navrátil (75. Buzek).
Trenér Pavel Šulák: „Domácí byli v tomto zápase šťastnějším týmem. V první půli bylo utkání vyrovnané a hrálo se spíše ve středu hřiště. Slovácko se ujalo vedení po pohotové střele z hranice šestnáctky přímo do horního růžku naší branky. Nám se hra příliš nedařila, přihrávky byly nepřesné, kombinace vázla, míč byl spíš ve vzduchu než na zemi. Druhý poločas byl o něčem jiném. Dostali jsme domácí pod tlak, drželi míč, dobře kombinovali, vytvářeli jsme si šance. Minimálně tři z nich volaly po gólu, bohužel kvalita zakončení byla špatná. Utkání rozhodla akce, když nepovedený centr zapadl do naší branky. Utkání jsme nezvládli výsledkově, ale předvedená hra hlavně v druhém poločase byla dobrá. Když zlepšíme efektivitu v zakončení, budeme v dalších zápasech konkurenceschopní.“
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii