Generální partner
Světlý režim
9. červen 2016

Statistiky mistrovské sezóny - část II.

Nejlepším karvinským střelcem ve FNL se stal s jedenácti zásahy Lukáš Budínský. Desetkrát mířil přesně Zbyněk Pospěch, ale svých pět podzimních tref zaznamenal v dresu Opavy. Co se týče žlutých kartónků, tak číslo 29 je velmi nízké, tudíž disciplína byla na vysoké úrovni.
Padesát gólů se podařilo nastřílet karvinských fotbalistům během osmadvaceti kol uplynulého ročníku, což dělá průměr 1,79 gólu na zápas. Nejúspěšnějším střelcem byl Lukáš Budínský, kterou interní střeleckou tabulku vedl už po podzimu. O gól méně vstřelil Zbyněk Pospěch, třetím nejlepším střelcem byl šestigólový Jan Moravec. Celkem se radovalo z gólu 17 fotbalistů v karvinském dresu.

Na jaře se pětkrát shodně trefili Budínský s Pospěchem. Mezi gólmany je statistika jednoduchá – Braňo Pindroch nepustil svého kolegu Martina Pastornického do brány ani na chvíli a odchytal tak všechna utkání se skvělým průměrem 0,61 gólu na zápas a hned šestnáctkrát udržel slovenský brankář čisté konto.

Ještě více potěšující je sumář obdržených žlutých karet – pouze trojice hráčů obdržela během sezóny čtyři žluté karty (Dreksa, Sedlák, Šisler). Celkem karvinští hráči uviděli pouze devětadvacet žlutých kartónků. Jedinou červenou obdržel už na podzim Matej Sivrić. „Souvisí to s perfektní disciplínou mužstva. Když jsem postupoval s Bohemkou, tak jsme byli nejslušnějším týmem ligy. Teď si troufám tvrdit, že budeme také v popředí a určitě to má souvislost. Fauly přináší do obrany stres, napětí a z toho pramenící standardní situace. My jsme se tomu chtěli vyvarovat, což se povedlo a hráčům za jejich disciplínu musím poděkovat,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

Střelci celkem

11 – Budínský, 10 – Pospěch, 6 – Moravec, 5 – Urgela, 4 – Šisler, 2 – Fiala, Puri, Janečka, Sedlák, Puchel, Jovanović, Sivrić, 1 - Hošek, Panák, Juřena, Dreksa, Glaser

Střelci jaro

5 – Budínský, Pospěch, 4 – Moravec, 3 – Urgela, 2 – Puri, Janečka, 1 – Sedlák, Panák, Puchel, Šisler, Hošek 

Brankáři

Pindroch – 28 zápasů, 2520 minut, 17 obdržených gólů, 16 čistých kont

Žluté karty (celkem 29)

4 – Sedlák, Šisler, Dreksa, 3 – Juřena, 2 – Eismann, Budínský, 1 – Hošek, Pindroch, Fiala, Moravec, Glaser, Puchel, Janečka, Vaněk, Zelený, Urgela

Červené karty

1 - Sivrić

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.