Mlade talenty

Statistiky mistrovské sezóny - část II.

09.06.2016 | redakce
 

Statistiky mistrovské sezóny - část II. Nejlepším karvinským střelcem ve FNL se stal s jedenácti zásahy Lukáš Budínský. Desetkrát mířil přesně Zbyněk Pospěch, ale svých pět podzimních tref zaznamenal v dresu Opavy. Co se týče žlutých kartónků, tak číslo 29 je velmi nízké, tudíž disciplína byla na vysoké úrovni.

 

Padesát gólů se podařilo nastřílet karvinských fotbalistům během osmadvaceti kol uplynulého ročníku, což dělá průměr 1,79 gólu na zápas. Nejúspěšnějším střelcem byl Lukáš Budínský, kterou interní střeleckou tabulku vedl už po podzimu. O gól méně vstřelil Zbyněk Pospěch, třetím nejlepším střelcem byl šestigólový Jan Moravec. Celkem se radovalo z gólu 17 fotbalistů v karvinském dresu.

Na jaře se pětkrát shodně trefili Budínský s Pospěchem. Mezi gólmany je statistika jednoduchá – Braňo Pindroch nepustil svého kolegu Martina Pastornického do brány ani na chvíli a odchytal tak všechna utkání se skvělým průměrem 0,61 gólu na zápas a hned šestnáctkrát udržel slovenský brankář čisté konto.

Ještě více potěšující je sumář obdržených žlutých karet – pouze trojice hráčů obdržela během sezóny čtyři žluté karty (Dreksa, Sedlák, Šisler). Celkem karvinští hráči uviděli pouze devětadvacet žlutých kartónků. Jedinou červenou obdržel už na podzim Matej Sivrić. „Souvisí to s perfektní disciplínou mužstva. Když jsem postupoval s Bohemkou, tak jsme byli nejslušnějším týmem ligy. Teď si troufám tvrdit, že budeme také v popředí a určitě to má souvislost. Fauly přináší do obrany stres, napětí a z toho pramenící standardní situace. My jsme se tomu chtěli vyvarovat, což se povedlo a hráčům za jejich disciplínu musím poděkovat,“ prohlásil trenér Jozef Weber.

Střelci celkem

11 – Budínský, 10 – Pospěch, 6 – Moravec, 5 – Urgela, 4 – Šisler, 2 – Fiala, Puri, Janečka, Sedlák, Puchel, Jovanović, Sivrić, 1 - Hošek, Panák, Juřena, Dreksa, Glaser

Střelci jaro

5 – Budínský, Pospěch, 4 – Moravec, 3 – Urgela, 2 – Puri, Janečka, 1 – Sedlák, Panák, Puchel, Šisler, Hošek 

Brankáři

Pindroch – 28 zápasů, 2520 minut, 17 obdržených gólů, 16 čistých kont

Žluté karty (celkem 29)

4 – Sedlák, Šisler, Dreksa, 3 – Juřena, 2 – Eismann, Budínský, 1 – Hošek, Pindroch, Fiala, Moravec, Glaser, Puchel, Janečka, Vaněk, Zelený, Urgela

Červené karty

1 - Sivrić

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem