Mlade talenty

Trenér brankářů byl maximálně spokojený

15.06.2016 | redakce
 

Trenér brankářů byl maximálně spokojený Peter Holec (na fotce uprostřed) je bývalý slovenský brankář, který chytal ligu mj. za České Budějovice či Bohemians, připravuje v Karviné už půl roku gólmany. Oba mu dělali na jaře radost - v zápasech i na tréninku.

 

V zimě jste vystřídal Pavla Kamesche a úspěšně navázal na jeho práci s gólmany. Jaké je vaše hodnocení tohoto půlroku a věděl jste, do čeho jdete?
Ano, věděl. S Pavlem Kameschem jsme kamarádi a pochopitelně jsem znal i Jozefa Webera s Josefem Muchou. S odstupem toho půl roku musím říct, že jít do Karviné byl pro mě krok správným směrem a jsem rád, že jsme tomu dali vítěznou a postupovou tečku.

Jaká byla spolupráce s brankářskou dvojicí Branislav Pindroch a Martin Pastornický?
Nadstandardní! Braňo je obrovský profík a je radost s ním pracovat. Pasta je mladý a velmi talentovaný kluk, který chce na sobě pracovat. Není mezi nimi žádný problém a já jsem s oběma maximálně spokojený.

Jak nesl Martin Pastornický fakt, že se nedostal do brány ani například za petrovickou farmu?
Řešili jsme to a samozřejmě není optimální, že vůbec nechytal. To všichni víme.  Ale situace se vyvinula tak, že pro jarní část zůstali jen dva brankáři a nemohli jsme riskovat to, že bychom Pastu pustili do Petrovic a on se tam nedej bože zranil. Říkal jsem mu, jaká je situace, a že musí trpělivě čekat na šanci a být připravený na to, že v jakémkoliv okamžiku může jít do brány. Pochopil to a pracoval velmi spolehlivě.

Braňo Pindroch je jasná jednička, právě skončená sezóna mu vyšla na podtrženou jedničku. Prozraďte však, musel jste ho uklidňovat například po zápase v Českých Budějovicích, kde dostal čtyři góly, na což nebyl do té chvíle zvyklý?
Rozebrali jsme si to, ale to vlastně děláme po každém zápase. Konkrétně v tom zápase však Braňo za stavu 4:3 chytil tutovku domácích. Kdybychom ten gól dostali, tak bychom nejspíš utkání nedovedli k remíze. Jednou za soutěžní ročník dostal čtyři góly, to se holt stane. Každopádně jeho šestnáct čistých kont hovoří za vše. Všichni víme, že ve většině utkání byl oporou a budu rád, když si tu formu přenese i do další sezóny.

Ta bude prvoligová, tedy o dost těžší.
Samozřejmě! Proto jsem mu stále opakoval, ať si to užívá, protože se to už nemusí opakovat (úsměv). Pro všechny to bude posun dopředu a věřím, že to všichni společně zvládneme. Kluci se navíc můžou ukázat, přeci jen nejvyšší soutěž je extrémně sledovaná.

A těšíte se na ni?
Jasně, i když musím přiznat, že jsem v ní ještě netrénoval. Ale mám v ní odchytáno spoustu zápasů, i tady v Česku. Takže vím, že duely se Spartou nebo Slavií byly vždycky svátkem a pokaždé jsem si je užíval. To samé budu opakovat i klukům tady a doufám, že se budeme v lize prezentovat v tom nejlepším světle.    

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem