Mlade talenty

Trenér brankářů byl maximálně spokojený

15.06.2016 | redakce
 

Trenér brankářů byl maximálně spokojený Peter Holec (na fotce uprostřed) je bývalý slovenský brankář, který chytal ligu mj. za České Budějovice či Bohemians, připravuje v Karviné už půl roku gólmany. Oba mu dělali na jaře radost - v zápasech i na tréninku.

 

V zimě jste vystřídal Pavla Kamesche a úspěšně navázal na jeho práci s gólmany. Jaké je vaše hodnocení tohoto půlroku a věděl jste, do čeho jdete?
Ano, věděl. S Pavlem Kameschem jsme kamarádi a pochopitelně jsem znal i Jozefa Webera s Josefem Muchou. S odstupem toho půl roku musím říct, že jít do Karviné byl pro mě krok správným směrem a jsem rád, že jsme tomu dali vítěznou a postupovou tečku.

Jaká byla spolupráce s brankářskou dvojicí Branislav Pindroch a Martin Pastornický?
Nadstandardní! Braňo je obrovský profík a je radost s ním pracovat. Pasta je mladý a velmi talentovaný kluk, který chce na sobě pracovat. Není mezi nimi žádný problém a já jsem s oběma maximálně spokojený.

Jak nesl Martin Pastornický fakt, že se nedostal do brány ani například za petrovickou farmu?
Řešili jsme to a samozřejmě není optimální, že vůbec nechytal. To všichni víme.  Ale situace se vyvinula tak, že pro jarní část zůstali jen dva brankáři a nemohli jsme riskovat to, že bychom Pastu pustili do Petrovic a on se tam nedej bože zranil. Říkal jsem mu, jaká je situace, a že musí trpělivě čekat na šanci a být připravený na to, že v jakémkoliv okamžiku může jít do brány. Pochopil to a pracoval velmi spolehlivě.

Braňo Pindroch je jasná jednička, právě skončená sezóna mu vyšla na podtrženou jedničku. Prozraďte však, musel jste ho uklidňovat například po zápase v Českých Budějovicích, kde dostal čtyři góly, na což nebyl do té chvíle zvyklý?
Rozebrali jsme si to, ale to vlastně děláme po každém zápase. Konkrétně v tom zápase však Braňo za stavu 4:3 chytil tutovku domácích. Kdybychom ten gól dostali, tak bychom nejspíš utkání nedovedli k remíze. Jednou za soutěžní ročník dostal čtyři góly, to se holt stane. Každopádně jeho šestnáct čistých kont hovoří za vše. Všichni víme, že ve většině utkání byl oporou a budu rád, když si tu formu přenese i do další sezóny.

Ta bude prvoligová, tedy o dost těžší.
Samozřejmě! Proto jsem mu stále opakoval, ať si to užívá, protože se to už nemusí opakovat (úsměv). Pro všechny to bude posun dopředu a věřím, že to všichni společně zvládneme. Kluci se navíc můžou ukázat, přeci jen nejvyšší soutěž je extrémně sledovaná.

A těšíte se na ni?
Jasně, i když musím přiznat, že jsem v ní ještě netrénoval. Ale mám v ní odchytáno spoustu zápasů, i tady v Česku. Takže vím, že duely se Spartou nebo Slavií byly vždycky svátkem a pokaždé jsem si je užíval. To samé budu opakovat i klukům tady a doufám, že se budeme v lize prezentovat v tom nejlepším světle.    

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem