Mlade talenty

Ligový dorost splnil cíl a nakonec skončil osmý

16.06.2016 | redakce
 

Ligový dorost splnil cíl a nakonec skončil osmý Karvinští dorostenci U19 prožili sezónu jako na houpačce, nakonec však mohli být spokojení. Přestože to ještě v polovině března nevypadalo vůbec dobře, tak nakonec skončili v první polovině nesmírně vyrovnané tabulky.

 

Svěřenci kouče Petra Gibaly, který na začátku dubna převzal žezlo po Romanu Westovi, jenž odešel trénovat A-tým Vítkovic, měli výborný finiš. O čem všem trenér Gibala mluvil a co zmínil po konci sezóny 2015/2016?

O změnách po převzetí týmu

„Přeskupili jsme některé řady a udělali i změny uvnitř týmu. Některé kluky jsem vůbec neznal, takže jsme to řešili za pochodu a hodně mi pomohl i asistent Marek Bielan. Všichni jsme se s tím ale poprali a to mě těší.“ 

O pěti výhrách v řadě

„Pomohlo nám to hrozně moc, ale fotbal je mnohdy i o štěstí, které se k nám v někdy přiklonilo. Některé zápasy jsme ani nepředpokládali, že vyhrajeme. Pomáhali jsme si také standardními situacemi. Každopádně my jsme se pokaždé dívali jen na následující zápas, v naší situaci a v neúplné tabulce to ani jinak nešlo. Cílem byla nejhůř baráž, nakonec to dopadlo velmi dobře.“

O vyrovnanosti soutěže

„To jsem ještě nezažil. Osmé místo můžeme nakonec hodnotit kladně a všichni hráči si zaslouží pochvalu. Škoda jen remízy s Bohemkou, ta mě opravdu mrzí. Mohli jsme ještě poskočit výš.“

O startu přípravy na novou sezónu

„Začneme 7. července s klukama ročníku narození 1998 a 1999. Kádr bude potřeba určitě doplnit a to především směrem do defenzivy, jelikož celá obrana byla složená z „97“. Škoda spousty zranění, která znemožnila klukům z U17 větší konfrontaci s ligovým dorosteneckým fotbalem. První mistrák osmnáctičlenné ligy je na programu první srpnový víkend.“

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 2 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
před 3 dny - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem