Generální partner
Světlý režim
20. červen 2016

Rozlosováno! Karviná začne v Jablonci

Pondělní pražské losování rozhodlo o „jízdním řádu“ letošního ročníku nejvyšší soutěže. Nováček z Karviné jede v prvním kole do Jablonce, poté přivítá doma Zbrojovku Brno. Domácí zápasy budou na programu (pokud nebude zájem ze strany televize) vždy v neděli odpoledne.

Krátce po dopoledním tréninku se karvinští fotbalisté dozvěděli, jaké soupeře jim přihrál los. Největší radost měl trenér Jozef Weber, jelikož v prvním kole vycestuje jeho tým na sever Čech do Jablonce, kde strávil podstatnou část své kariéry. „Ano, třináct let. Chtěl jsem Bohemku nebo Jablonec a vyšlo to druhé. Ještě tam tak bodovat a bylo by to úplně skvělé,“ usmál se.

Los dopadl pro Karvinou celkem příznivě. Papírově jednodušší soupeře hostí na podzim doma, k těm těžším bude cestovat. „Ale jestli to bude výhoda nebo ne, se teprve uvidí. Pokud podzim zvládneme, tak to bude výborné, ale honit pak důležité body na jaře v domácích zápasech proti těm úplně nejkvalitnějším soupeřům by bylo hodně složité,“ zamyslel se.

Nováček nejvyšší soutěže se na podzim představí osmkrát doma a osmkrát venku s tím, že uprostřed října odehraje v domácím prostředí dva zápasy za sebou (s Příbramí a Teplicemi). Prvním domácím zápasem pak bude duel se Zbrojovkou Brno, kde působí Mihailo Jovanović a vrátil se tam také Jan Sedlák. Ve třetím kole si svěřenci Jozefa Webera zopakují výjezd do Mladé Boleslavi, kde na tamním stadionu hráli v listopadu osmifinále MOL Cupu.

V sedmém kole pojede Karviná do Plzně, následovat bude domácí zápas s Libercem a výjezd do Edenu na Slavii. Zápas na pražské Letné proti Spartě je v plánu 19. listopadu v rámci 14. kola.

Los podzimní části sezóny 2016/2017

1. kolo: Jablonec – Karviná (30. července)
2. kolo: Karviná – Zbrojovka Brno (7. srpna)
3. kolo: Mladá Boleslav – Karviná (13. srpna)
4. kolo: Karviná – Dukla Praha (21. srpna)
5. kolo: Zlín – Karviná (27. srpna)
6. kolo: Karviná – Jihlava (11. září)
7. kolo: Plzeň – Karviná (17. září)
8. kolo: Karviná – Liberec (25. září)
9. kolo: Slavia – Karviná (1. října)
10. kolo: Karviná – Příbram (16. října)
11. kolo: Karviná – Teplice (23. října)
12. kolo: Hradec Králové – Karviná (29. října)
13. kolo: Karviná – Slovácko (6. listopadu)
14. kolo: Sparta - Karviná (19. listopadu)
15. kolo: Karviná – Bohemians 1905 (27. listopadu)
16. kolo: Brno - Karviná (3. prosince)    

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.