Mlade talenty

Karvinské řady rozšíří JUNIORKA

26.06.2016 | redakce
 

Karvinské řady rozšíří JUNIORKA Mladí hráči Karviné a Baníku vytvoří juniorský tým, který bude bojovat v šestnáctičlenné Juniorské lize.

 

Juniorský tým (chcete-li juniorka) bude fungovat čistě na bázi hráčů, kteří ukončili své působení v dorostenecké lize (aktuálně ročníky 1997, připojí se i 1996) – v Karviné i Baníku Ostrava. „Cílem je zachování posloupnosti a kompaktnosti ve výchově hráčů a zachování jejich kvalitního tréninkového procesu směrem k profesionálnímu fotbalu, což jim ten amatérský nemůže zajistit především z ekonomických důvodů. Navíc v Juniorské lize nejde v první řadě o výsledky, protože nikdo nepadá. Je to ku prospěchu těchto mladých hráčů a jejich dalšímu vývoji,“ podotkl sportovní manažer mládeže klubů MFK Karviná a FC Baník Ostrava Karviná Petr Mašlej.

Ten také přidal, že oba kluby mají tuto koncepci nastavenou už delší dobu a mohou si tak dovolit sjednotit hráče, kteří úspěšně prošli dorosteneckým fotbalem. „Výsledkem výchovy mladých hráčů bude i například společný kemp týmů U19. Ten bude probíhat od 7. července ve Sportovním centru Kovona v návaznosti na společnou koncepci,“ doplnil Mašlej.

Juniorská liga se bude hrát pod hlavičkou MFK Karviná ve Sportovním centru Kovona. Samozřejmostí bude i nasazování méně vytěžovaných hráčů A-týmu Karviné či těch vracejících se po zranění. Letní příprava začne na ostravských Bazalech v pondělí 27. června, trenérem bude bývalý český fotbalový útočník a reprezentant Petr Samec

Sezóna pak startuje poslední červencový víkend a vylosování je stejné jako v případě I. ligy jen s tím rozdílem, že jsou prohozena pořadatelství. Názorný příklad? A-tým cestuje k prvnímu zápasu do Jablonce, juniorka bude severočeský klub hostit v domácím prostředí na Kovoně.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem