Generální partner
Světlý režim
26. červen 2016

Karvinské řady rozšíří JUNIORKA

Mladí hráči Karviné a Baníku vytvoří juniorský tým, který bude bojovat v šestnáctičlenné Juniorské lize.
Juniorský tým (chcete-li juniorka) bude fungovat čistě na bázi hráčů, kteří ukončili své působení v dorostenecké lize (aktuálně ročníky 1997, připojí se i 1996) – v Karviné i Baníku Ostrava. „Cílem je zachování posloupnosti a kompaktnosti ve výchově hráčů a zachování jejich kvalitního tréninkového procesu směrem k profesionálnímu fotbalu, což jim ten amatérský nemůže zajistit především z ekonomických důvodů. Navíc v Juniorské lize nejde v první řadě o výsledky, protože nikdo nepadá. Je to ku prospěchu těchto mladých hráčů a jejich dalšímu vývoji,“ podotkl sportovní manažer mládeže klubů MFK Karviná a FC Baník Ostrava Karviná Petr Mašlej.

Ten také přidal, že oba kluby mají tuto koncepci nastavenou už delší dobu a mohou si tak dovolit sjednotit hráče, kteří úspěšně prošli dorosteneckým fotbalem. „Výsledkem výchovy mladých hráčů bude i například společný kemp týmů U19. Ten bude probíhat od 7. července ve Sportovním centru Kovona v návaznosti na společnou koncepci,“ doplnil Mašlej.

Juniorská liga se bude hrát pod hlavičkou MFK Karviná ve Sportovním centru Kovona. Samozřejmostí bude i nasazování méně vytěžovaných hráčů A-týmu Karviné či těch vracejících se po zranění. Letní příprava začne na ostravských Bazalech v pondělí 27. června, trenérem bude bývalý český fotbalový útočník a reprezentant Petr Samec

Sezóna pak startuje poslední červencový víkend a vylosování je stejné jako v případě I. ligy jen s tím rozdílem, že jsou prohozena pořadatelství. Názorný příklad? A-tým cestuje k prvnímu zápasu do Jablonce, juniorka bude severočeský klub hostit v domácím prostředí na Kovoně.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.