Generální partner
Světlý režim
12. září 2016

Skvělá sedmnáctka otočila utkání proti Baníku

Atraktivní „špíly“ s přívlastkem derby proti těžkým soupeřům – to byla víkendová utkání mladších dorostenců a starších žáků. Zatímco kategorie U17 a U16 (na fotkách) hrály v domácím prostředí, tak žáci zajížděli k soupeři.
U17

MFK Karviná U17 – FC Baník Ostrava U17 2:1 (1:1)
Branky: 33. a 70. Vlachovský - 24. Brablec 
Sestava Karviné: Neuman - Bijok, Gandzel, Holzer, Kaczmarczyk - Seriš, Noga (76. Buzek), Klimek, Bielan (74. Pisarek) - Szotkowski (79. Podbiol), Vlachovský.
Trenér Marcel Frajt: „Do utkání jsme vstupovali s jasným cílem zvítězit. Na hráčích bylo v týdnu poznat odhodlání utkání zvládnout za tři body - a to se podařilo. Za úmorného vedra se hrál svižný fotbal s řadou nepřesností, které vyplynuly z přemíry snahy. Baník si vypracoval v utkání více šancí, které však nedokázal proměnit. Naši hráči byli produktivní a ze tří šancí vstřelili dvě branky, které utkání rozhodly. Kluci zaslouží pochvalu za odvedený výkon a výhra jim bude povzbuzením do dalších utkání.“

U16

MFK Karviná U16 – FC Baník Ostrava U16 0:4 (0:1)
Branky: 57. a 65. Bagar, 25. Dostál, 76. Fryč 
Sestava Karviné: Herdzina - Kobza (63. Rychtařík), Věčorek, Pisarek, Štromp - Osvěčík (41. Weideman), Buzek, Zach, Zielina (52. Jurčák) - Podbiol (63. Zych), Lalik.
Asistent trenéra René Bielan: „V prvním poločase byl Baník ve všem lepší, ale gólovou neměl. Nám vyšel jeden brejk, ale rozhodčí odmával ofsajd, i když podle nás i diváků se o postavení mimo hru nejednalo. Bohužel za pár minut Baník poprvé udeřil a po poločase vedl. V kabině jsme klukům říkali, aby se zbavili respektu k soupeři. Navíc jsme vysunuli presink a najednou jsme byli výrazně lepší. Góly však střílel Baník, i když jsme měli asi tři nebo čtyři gólovky.“

U15

MFK Frýdek-Místek U15 – MFK Karviná U15 3:1 (2:1)
Branky: 9. a 47. Corriero, 20. z pen. Merta - 4. Palička 
Sestava Karviné: Drobek - Rychtařík, Dawid, Čopík, Lukáš - Volný (50. Adamus), Zych, Špirko, Golasowski - Přichystal (60. Michalidis V.), Palička (50. Gredka).
Trenér Zbyšek Gazda: „Povzbuzeni dvěma výhrami jsme zajížděli k utkání do Frýdku-Místku. Bohužel jsme kvůli různým důvodům (nemoc, trest) postrádali hned několik hráčů základní sestavy, ale i přesto jsme doufali v dobrý výsledek. Hned ve 4. minutě jsme dali vedoucí gól, který vyplynul z aktivního úvodu z naší strany. Domácí měli velice nebezpečné protiútoky a po několika náznacích jsme bohužel inkasovali. Zápas tedy pokračoval za remízového stavu. Naši herní převahu jsme ale nedokázali využít, někdy nám chybělo i štěstí a to zejména v případě, kdy jsme nastřelili tyč. Navíc jsme několik nadějných příležitostí nedotáhli do zdárného konce. A když se soupeř opět dostal k rychlému kontru, byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil. Do kabin jsme tedy odcházeli za nepříznivého stavu, i když herně jsme byli lepším týmem. Věřili jsme, že pokud budeme pokračovat ve stejné hře, jako doposud, gól přijde. V druhém poločase jsme už ale neměli tak znatelnou převahu, soupeř se dostával do šancí a ve 47. minutě jsme inkasovali potřetí. Po této brance naše aktivita skoro úplně opadla, těžko jsme se dostávali do nějaké příležitosti, ze které mohla padnout branka, a když jsme se už dostali k zakončení, trefil Gredka hlavou opět tyč. Tato šance bylo bohužel ojedinělá. Zápas se hrál opět ve velkém horku, se sestavou jsme museli mírně improvizovat, ale i přesto jsme měli na to tenhle zápas vyhrát. Škoda dvou nastřelených tyčí. V zápase nám chyběla střelba ze střední vzdálenosti. Vyzdvihnout musíme individuální výkony Jakuba Lukáše a Filipa Špirka, kteří nás mile překvapili.“

U14

MFK Frýdek-Místek U14 - MFK Karviná U14 1:1 (1:1)
Branky: 16. Vyvial - 20. Molitorisz 
Sestava Karviné: Szkuta - Koudela, Szczygiel, Fukala, Motyčka - Molitorisz, Klváček, Jurčák, Pindur (48. Rohal) - Jurásek, Volný.

U13

FK Šumperk U13 – MFK Karviná U13 3:3 (1:1)
Branky Karviné: 4. Přibyla, 6. Szostek, 58. Pilch

U12

FK Šumperk U12 – MFK Karviná U12 5:9
Branky Karviné: Pecold a Pietraszek po 2, Baumgartner, Drabowski, Matuška, Nesvadba a Tovaly po 1 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii