Skvělá sedmnáctka otočila utkání proti Baníku

12.09.2016 | redakce

Skvělá sedmnáctka otočila utkání proti Baníku Atraktivní „špíly“ s přívlastkem derby proti těžkým soupeřům – to byla víkendová utkání mladších dorostenců a starších žáků. Zatímco kategorie U17 a U16 (na fotkách) hrály v domácím prostředí, tak žáci zajížděli k soupeři.

U17

MFK Karviná U17 – FC Baník Ostrava U17 2:1 (1:1)
Branky: 33. a 70. Vlachovský - 24. Brablec
Sestava Karviné: Neuman - Bijok, Gandzel, Holzer, Kaczmarczyk - Seriš, Noga (76. Buzek), Klimek, Bielan (74. Pisarek) - Szotkowski (79. Podbiol), Vlachovský.
Trenér Marcel Frajt: „Do utkání jsme vstupovali s jasným cílem zvítězit. Na hráčích bylo v týdnu poznat odhodlání utkání zvládnout za tři body - a to se podařilo. Za úmorného vedra se hrál svižný fotbal s řadou nepřesností, které vyplynuly z přemíry snahy. Baník si vypracoval v utkání více šancí, které však nedokázal proměnit. Naši hráči byli produktivní a ze tří šancí vstřelili dvě branky, které utkání rozhodly. Kluci zaslouží pochvalu za odvedený výkon a výhra jim bude povzbuzením do dalších utkání.“

U16

MFK Karviná U16 – FC Baník Ostrava U16 0:4 (0:1)
Branky: 57. a 65. Bagar, 25. Dostál, 76. Fryč
Sestava Karviné: Herdzina - Kobza (63. Rychtařík), Věčorek, Pisarek, Štromp - Osvěčík (41. Weideman), Buzek, Zach, Zielina (52. Jurčák) - Podbiol (63. Zych), Lalik.
Asistent trenéra René Bielan: „V prvním poločase byl Baník ve všem lepší, ale gólovou neměl. Nám vyšel jeden brejk, ale rozhodčí odmával ofsajd, i když podle nás i diváků se o postavení mimo hru nejednalo. Bohužel za pár minut Baník poprvé udeřil a po poločase vedl. V kabině jsme klukům říkali, aby se zbavili respektu k soupeři. Navíc jsme vysunuli presink a najednou jsme byli výrazně lepší. Góly však střílel Baník, i když jsme měli asi tři nebo čtyři gólovky.“

U15

MFK Frýdek-Místek U15 – MFK Karviná U15 3:1 (2:1)
Branky: 9. a 47. Corriero, 20. z pen. Merta - 4. Palička
Sestava Karviné: Drobek - Rychtařík, Dawid, Čopík, Lukáš - Volný (50. Adamus), Zych, Špirko, Golasowski - Přichystal (60. Michalidis V.), Palička (50. Gredka).
Trenér Zbyšek Gazda: „Povzbuzeni dvěma výhrami jsme zajížděli k utkání do Frýdku-Místku. Bohužel jsme kvůli různým důvodům (nemoc, trest) postrádali hned několik hráčů základní sestavy, ale i přesto jsme doufali v dobrý výsledek. Hned ve 4. minutě jsme dali vedoucí gól, který vyplynul z aktivního úvodu z naší strany. Domácí měli velice nebezpečné protiútoky a po několika náznacích jsme bohužel inkasovali. Zápas tedy pokračoval za remízového stavu. Naši herní převahu jsme ale nedokázali využít, někdy nám chybělo i štěstí a to zejména v případě, kdy jsme nastřelili tyč. Navíc jsme několik nadějných příležitostí nedotáhli do zdárného konce. A když se soupeř opět dostal k rychlému kontru, byla z toho penalta, kterou bezpečně proměnil. Do kabin jsme tedy odcházeli za nepříznivého stavu, i když herně jsme byli lepším týmem. Věřili jsme, že pokud budeme pokračovat ve stejné hře, jako doposud, gól přijde. V druhém poločase jsme už ale neměli tak znatelnou převahu, soupeř se dostával do šancí a ve 47. minutě jsme inkasovali potřetí. Po této brance naše aktivita skoro úplně opadla, těžko jsme se dostávali do nějaké příležitosti, ze které mohla padnout branka, a když jsme se už dostali k zakončení, trefil Gredka hlavou opět tyč. Tato šance bylo bohužel ojedinělá. Zápas se hrál opět ve velkém horku, se sestavou jsme museli mírně improvizovat, ale i přesto jsme měli na to tenhle zápas vyhrát. Škoda dvou nastřelených tyčí. V zápase nám chyběla střelba ze střední vzdálenosti. Vyzdvihnout musíme individuální výkony Jakuba Lukáše a Filipa Špirka, kteří nás mile překvapili.“

U14

MFK Frýdek-Místek U14 - MFK Karviná U14 1:1 (1:1)
Branky: 16. Vyvial - 20. Molitorisz
Sestava Karviné: Szkuta - Koudela, Szczygiel, Fukala, Motyčka - Molitorisz, Klváček, Jurčák, Pindur (48. Rohal) - Jurásek, Volný.

U13

FK Šumperk U13 – MFK Karviná U13 3:3 (1:1)
Branky Karviné: 4. Přibyla, 6. Szostek, 58. Pilch

U12

FK Šumperk U12 – MFK Karviná U12 5:9
Branky Karviné: Pecold a Pietraszek po 2, Baumgartner, Drabowski, Matuška, Nesvadba a Tovaly po 1

• B-tým zvládl derby - výhra 3:1
včera - Nervózní divizní duel svěřenci Čestmíra Kročila zvládli a připsali si tři body. V neděli dopoledne v domácím prostředí zdolali Havířov po dvou gólech Hladíka a jednom Mrózka.

• Výsledky mládeže MFK (pá-ne)
před 2 dny - U19-Zlín 1:0, Vítkovice-U18 2:1, U17-Zlín 3:1, Vítkovice-U16 1:4, U15-Sigma Olomouc 0:7, U14-Sigma Olomouc 2:5, Uničov-U13 3:5, Uničov-U12 4:2, U11-Rychvald 4:0, st.žáci B-Bruntál 1:2, ml.žáci B-Bruntál 1:5.

• Vylosování do pol. soutěže
před 3 dny - a) sektor D3-řada 6- sedadlo 31, b) sektor D5-řada 8-sedadlo 37, c) sektor D4-řada 2-sedadlo 1, d) sektor D5-řada 2-sedadlo 26. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Slovácku budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
17.10. - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
14.10. - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!