Mlade talenty

Sylvanus Nimely může konečně hrát za Karvinou!

13.09.2016 | redakce
 

Nadějný čerstvě osmnáctiletý útočník či záložník se už může zapojovat do mistrovských utkání a to hned ve třech kategoriích!

 

Fotbalista z Libérie, který pobývá v Karviné už přes dva roky, oslavil v neděli 4. září své osmnácté narozeniny. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže Nimely měl hned dva důvody k oslavě. „Kvůli procesním problémům dle regulí FIFA nemohl hrát do svých 18. narozenin žádný mistrovský zápas. Tento problém však pominul s dosažením plnoletosti. Jsme rádi, že už konečně Sylvanus bude absolvovat mistrovská utkání a ne jen tréninky či přípravné duely,“ prohlásil šéftrenér SCM Petr Gibala.

Všímaví příznivci karvinského fotbalu si jistě všimli, že Nimely nastoupil za devatenáctku v Hlučíně, kde svým gólem dovršil vítězství 4:1. „Už je zaregistrovaný a podepsal s klubem smlouvu na 3 roky. Proto mohl v sobotu nastoupit,“ upřesnil sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.

Od osmnáctiletého ofenzivního hráče si sportovní klubový úsek slibuje hlavně kvalitu. „Náš region by takových hráčů potřeboval víc. Navíc je fajn, že Sylvanuse budou moci využívat trenéři tří kategorií - U19, Juniorky i ligového áčka,“ vysvětlil Petr Gibala. Připravovat se bude s A-týmem, ale zápasové zatížení bude mít rozloženo podle potřeb juniorského týmu a ligového dorostu. „Pokud však na něj ukáže trenér Weber, dostane pochopitelně přednost A-tým,“ dodal Gibala.  

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem