Generální partner
Světlý režim
13. září 2016

Sylvanus Nimely může konečně hrát za Karvinou!

Nadějný čerstvě osmnáctiletý útočník či záložník se už může zapojovat do mistrovských utkání a to hned ve třech kategoriích!

Fotbalista z Libérie, který pobývá v Karviné už přes dva roky, oslavil v neděli 4. září své osmnácté narozeniny. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže Nimely měl hned dva důvody k oslavě. „Kvůli procesním problémům dle regulí FIFA nemohl hrát do svých 18. narozenin žádný mistrovský zápas. Tento problém však pominul s dosažením plnoletosti. Jsme rádi, že už konečně Sylvanus bude absolvovat mistrovská utkání a ne jen tréninky či přípravné duely,“ prohlásil šéftrenér SCM Petr Gibala.

Všímaví příznivci karvinského fotbalu si jistě všimli, že Nimely nastoupil za devatenáctku v Hlučíně, kde svým gólem dovršil vítězství 4:1. „Už je zaregistrovaný a podepsal s klubem smlouvu na 3 roky. Proto mohl v sobotu nastoupit,“ upřesnil sportovní manažer MFK Karviná Lubomír Vlk.

Od osmnáctiletého ofenzivního hráče si sportovní klubový úsek slibuje hlavně kvalitu. „Náš region by takových hráčů potřeboval víc. Navíc je fajn, že Sylvanuse budou moci využívat trenéři tří kategorií - U19, Juniorky i ligového áčka,“ vysvětlil Petr Gibala. Připravovat se bude s A-týmem, ale zápasové zatížení bude mít rozloženo podle potřeb juniorského týmu a ligového dorostu. „Pokud však na něj ukáže trenér Weber, dostane pochopitelně přednost A-tým,“ dodal Gibala.  

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii