Generální partner
Světlý režim
14. září 2016

Repre v hornickém městě: Skvělá kulisa a výhra

Trefa do černého! I tak by se dal hodnotit tah Fotbalové asociace České republiky pozvat mládežnickou reprezentaci do Karviné. Česko U16 v přípravném duelu před sedmi stovkami příznivců zdolalo Polsko 1:0!
Vyrovnaný zápas měl svou kvalitu a nabídl zajímavou konfrontaci na úrovni. Český tým se prezentoval bojovnějším dojmem a bylo vidět, jak moc chce uspět. První nebezpečné šance se začaly rodit po půlhodině. Nejprve Žambůrek protáhl polského gólmana, o pár minut později na druhé straně trefil polský hráč břevno. 

Začátek druhé půle vyšel lépe českému týmu, který se hned po třech minutách ujal vedení, když se ve vápně nejlépe zorientoval Matyáš Kozák a propálil polského brankáře - 1:0! Další minuty byly ovlivněné častým střídání, za zmínku ještě stojí výborný zákrok českého gólmana Adama Benady, který míč směřující pod břevno vytáhl na roh.

I kvůli mnoha střídáním nastavil hlavní rozhodčí čtyři minuty, ve kterých se ale nic převratného nestalo a Češi tak mohli oslavit jednobrankové vítězství. „Poláci byli mírně fotbalovější, ale naši kluci zase bojovnější a navíc ukázali větší vůli po vítězství. Moc nás těší, že jsme si mohli zahrát tady v Karviné na tak krásném stadionu,“ řekl po utkání, které finančně podpořil Moravskoslezský kraj, reprezentační trenér Václav Černý.

Česká republika U16 – Polsko U16 1:0 (0:0)
Branka: 43. Kozák
Sestava ČR: Benada - Kubart (41. Purrini), Fišer (75. Bárta), Gabriel (78. Repček), Radosta - Kostka, Baftijar (41. Eichler), Kubáň (71. Kamenský) - Kozák (75. Lhotecký), Bláha, Žambůrek. 

 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.