Generální partner
Světlý režim
15. září 2016

Trojice hráčů MFK dělala čest v národních dresech

Přelom srpna a září patřil reprezentačním akcím různých věkových kategorií. Přinášíme krátký souhrn o hráčích MFK Karviná, kteří se představili v národních barvách - na fotce je zachycen Kristián Kaczmarczyk v prvním utkání proti Maltě.
U20

Erik Puchel se s dvacítkou vydal ke dvěma duelům do Holandska. V tom prvním Češi prohráli 1:4 a záložník prvoligového A-týmu se na hřiště dostal poměrně brzy – už po půlhodině vystřídal nevýrazného Buchvaldka. 

Ve druhém zápase pak svěřenci Martina Svědíka domácího favorita trápili a nakonec uhráli cennou remízu 1:1. Puchel nastoupil v základní sestavě, ve které vydržel do 72. minuty. „Sraz výborně splnil nejen kvalitní a náročnou fotbalovou  přípravu, ale i poznání nových hráčů, jejich charakterové vlastnosti, mentální odolnosti a komunikaci s okolím,“ svěřil se webu fotbal.cz trenér Svědík. 

Sám karvinský záložník přijel ze srazu v dobré náladě. „Bylo zase fajn vidět kluky a poznat i ty o rok mladší. Každopádně zápasy proti takovému týmu jsou vždy skvělá zkušenost, přestože jsem už proti Nizozemsku hrál. Teď byl rozdíl v tom, že jsme si fakt slušně zaběhali,“ řekl Puchel.

U19

Pod novým hlavním trenérem Janem Suchopárkem má za sebou první akci i reprezentační devatenáctka, která měla na programu domácí zápas s Itálií a venkovní v Belgii. Zatímco Italy mladí Češi zdolali 2:1, na Belgii nestačili a prohráli 1:4. 

Libor Holík, který v Karviné hostuje z pražské Slavie, odehrál proti Itálii celý zápas, v Belgii se na hřiště dostal hned po přestávce. „První zápas s Itálií byl vyrovnaný a se šťastným koncem pro nás. Naopak v Belgii nás domácím ve všem přehráli a tomu odpovídal i výsledek. Ale jinak výborná zkušenost," pochvaloval si Libor Holík. 

Kouč Jan Suchopárek na adresu mladých belgických hráčů doplnil. „Proti Belgičanům z klubů jako jsou Dortmund nebo Anderlecht to měli kluci těžké. Byly vidět rozdíly především ve fotbalové vyzrálosti a také sebevědomí,“ uvedl pro fotbal.cz trenér Suchopárek.  

U17

Reprezentační sedmnáctka absolvovala dva přípravné duely s Maltou v domácích podmínkách na jižní Moravě v termínu od 22. do 26. srpna. „Šlo o poslední nominační soustředění před generálkou, která nás čeká na konci září ve Francii, pak už přijde na řadu evropská kvalifikace v Lucembursku,“ vysvětlil svazovému webu kouč Václav Kotal. MFK Karviná tam reprezentoval levý bek Kristián Kaczmarczyk a v základní sestavě odehrál celé první utkání, které Češi vyhráli 2:0! 

O dva dny později pak v odvetě Češi doslova vypráskali svého soupeře 6:1, ale Kaczmarczyk zůstal pouze na lavičce. „První dva dny přípravy byly náročné. Věřím, že jsem si z nich přesto něco vzal. Pak už přišel ten úžasný moment, nastoupil jsem v základu za naši zemi. Na zápas mě přijeli podpořit i rodiče takže to bylo o to víc krásné. Sraz se celkově vydařil, sedl jsem si i se spoluhráči,“ řekl Kaczmarczyk.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.