Generální partner
Světlý režim
26. březen 2009

Další úspěch přípravky

V sobotu 21.3. se naše přípravka 2002 zúčastnila halového turnaje v Olomouci. I když nebyla kompletní, podařilo se jí získat krásné druhé místo.

Vstup do turnaje se znova nepovedl. V prvním zápase nás čekali Vítkovice (tak jako v předchozím turnaji v Ostravě) a opět jsme s nimi prohráli. Tentokráte skončilo utkání výsledkem 2:3 a o naše góly se podělili Malý a Popov. Ve druhém utkání jsme už protrhli střeleckou smůlu a po zásluze jsme zničili Prostějov 5:0. Do listiny střelců se zapsali: Dawid 3, Špirko a Malý. V dalším utkání nás čekal tým Čechovic, který jsme jasně přehráli 4:0, zásluhou branek Dawida 2, Malého a Dibaly. Tímto vítězstvím obsadili naši kluci ve skupině druhé místo a v semifinále jsme utkali s vítězem skupiny A - Bruntálem. Zápas to byl velice kvalitní a vyrovnaný, zahodili jsme mnoho šancí, ale nakonec jsme zvítězili 2:1 brankami Dawida a Liptáka.

Ve finále jsme narazili na domácí tým Sigmy Olomouc, která porazila Vítkovice 2:1. Zápas o zlato byl skutečně vyvrcholením turnaje, kluci ukázali krásné akce a brankáři superzákroky. Pak vše vzal do svých rukou rozhodčí a nařídil proti nám přísnou penaltu. Po této brance jsme ztratili koncentraci, inkasovali ještě jeden gól a prohráli 2:0.

Pořadatelé vyhlásili nejlepším střelcem turnaje Davida Dawida, jenž dokázal soupeřům nastřílet 6 branek. Je jen škoda, že organizátoři zapomněli na Matyáše Popova, který by si cenu za nejlepšího hráče jistojistě zasloužil.

Poděkování patří rodičům mladých žáčků. Nejen za jejich povzbuzování, ale i za přispění peněžní částky na dopravu do Olomouce. Zvláštní poděkování patří panu Marianu Popovovi za pohoštění při zpáteční cestě domů.

Turnaj se naším nadějím vydařil a všichni se těší na sobotní turnaj v Bílovci. Všichni věříme, že tentokráte s vítěznou tečkou pro náš tým.

Sestava MFK OKD Karviná r.2002: Baum Petr, Špirko Filip, Popov Matyáš, Malý Jan, Dawid David, Lipták Michal, Lukáš Jakub, Dibala Petr, Adamus Ondřej, Franek Lukáš, Kožušník Vojta. Trenéři: Franek, Kijonka, Kožušník

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?