Generální partner
Světlý režim
2. únor 2017

Měl bych tady odchytat dva zápasy, hlásí Laštůvka

Poprvé od startu přípravy odchytal celé utkání a hned si připsal čisté konto. Jan Laštůvka pochytal všechny střely fotbalistů Vorskly Poltava a po zápase se svěřil se svými pocity nejen ze samotného utkání.
Tak trochu se čekalo, že se do brány proti ukrajinskému soupeři postaví právě on a stalo se. „Rozhodně to z naší strany nebyl nejhorší zápas a jsem přesvědčený, že se budeme jen zlepšovat. Přeci jen to bylo pro nás první utkání na přírodní trávě,“ hlásil z Antalye gólman Jan Laštůvka, který během zápasu musel řešit spíš střely z dálky.

Čisté konto zrovna proti Poltavě, kterou dobře zná, jistě potěší. „V bráně jsem od toho, abych něco chytil. Vorskla má trochu obměněný tým, ale říkám na rovinu, že je na trenérech, do jakého zápasu mě pošlou. Jsme pouze domluveni, že bych tady měl odchytal dva zápasy. V lednu jsem byl v bráně pouze na poločas a potřebuju hrát i pro nějakou tu svoji pohodu. Jarní start se kvapem blíží,“ přiznal Laštůvka.

Zároveň znovu poděkoval vedení klubu za možnost připravovat se v lepších klimatických podmínkách na náročné jaro. „Možná jsme si to trochu za ten podzim zasloužili,“ usmál se. „Všichni hráči, trenéři, vedení klubu i fanoušci určitě tuší, že jarní část bude mnohem těžší. Opravdu jsme rádi, že jsme mohli vycestovat,“ řekl Jan Laštůvka s tím, že soustředění probíhá standardně bez výraznějších změn oproti minulým kempům s Dněpropetrovskem.

Co se týče zdravotní stránky a psychické pohody, je karvinská jednička tzv. "ready" a fit. „Cítím se dobře a těším se na start jarní části. Věřím, že svými výkony přilákáme na stadion další fandy. Máme doma hodně atraktivní los,“ zakončil čtyřiatřicetiletý gólman.
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.