Generální partner
Světlý režim
3. únor 2017

Lídr Ekstraklasy druhým soupeřem v teple

V sobotu hodinu a půl po poledni českého času vyzvou karvinští borci v Turecku polský tým Jagielonia Bialystok.
Herní kemp je ve své polovině a trenéři včetně hráčů jsou spokojení. Po středeční bezbrankové remíze s Poltavou je už v sobotu na programu druhý zápas. „Čeká nás možná vůbec nejlepší soupeř v celé přípravě. Od začátku by měli nastoupit i někteří hráči, kteří ve středu zasáhli do utkání až v jeho průběhu,“ přiblížil asistent trenéra Josef Mucha.

S přístupem všech hráčů jsou trenéři spokojení. Nejvíc kvitují fakt, že se můžou se svými svěřenci zaměřit na věci, které by v tuto dobu jen obtížně nacvičovali v domácích podmínkách. „Proto se na taková soustředění jezdí. Víme, jak to momentálně u nás vypadá. Tady je to opravdu o něčem jiném,“ podotkl dále Mucha. „Máme tady k dispozici také kvalitní fitness zónu a výborné regenerační podmínky,“ zmínil navíc kapitán Pavel Eismann.

Ovšem, aby vše nebylo zalité sluncem, je potřeba zmínit i jednu nepříjemnost – zranění Pavola Jurča (nadvakrát zlomený nos). „Představuje to problém, Pavol patří do užšího kádru. Takové zranění není nikdy příjemné, ale mrzí to o to víc, že se to stalo v této fázi přípravy, kdy pracujeme na herních součinnostech,“ řekl asistent Jozefa Webera a dodal, že Jurčo pravděpodobně nestihne samotný úvod jarní částí.

Co se týče sobotního soupeře, tak jde možná trochu o překvapivého lídra polské ligy díky lepšímu skóre před Gdaňskem, s kterým si to rozdá hned v prvním jarním kole (12.2.). Klub blízko běloruských hranic byl založen v roce 1920 a mezi největší úspěchy patří zisk polského poháru a následně i Superpoháru (2009/2010). Hráči Jagiellonie jsou v Turecku už téměř tři týdny a podle svých slov se už opravdu těší domů. Duel s karvinským nováčkem pro ně bude pomyslnou tečkou za soustředěním.

Utkání Jagiellonia Bialystok – MFK Karviná začíná v sobotu 4. února od 13:30 hod. SEČ (15:30 hod. tureckého času). Ve fotogalerii naleznete fotky z pátečního dopoledního tréninku.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.