Generální partner
Světlý režim
4. únor 2017

Nová smlouva a pozvánka do repre pro Jiřího Ciupu

Samé dobré zprávy se valí na nadějného gólmana staršího dorostu a člena širšího kádru ligového A-mužstva Jiřího Ciupu.
MFK Karviná si pojistila služby talentovaného mládežnického reprezentačního brankáře až do 30.6.2020. „Jirka patří do kategorie velkých nadějí našeho klubu, navíc je to náš odchovanec. Je fajn, že spojil svou další budoucnost s mateřským klubem,“ uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Město i klub je pro Jiřího Ciupu srdeční záležitostí. V Karviné se narodil, začínal tady i s fotbalem. „Mám obrovskou radost, že můžu doma pokračovat. Každý trénink s Laštym i Braněm je pro mě obrovskou školou a doufám, že v budoucnu dostanu v A-mužstvu ještě víc šancí,“ svěřil se osmnáctiletý gólman. Po prodloužení smlouvy přišla další dobrá zpráva. Nominace na reprezentační sraz (4.-10.2.) pro dvojutkání v Bulharsku. Navíc jede i jeho velký kamarád Ondřej Lingr. Na repre jede Ciupa po dvou letech. 

Naposledy byl s kategorií U17 ve Walesu za trenéra Černého. „Od té doby jsem každý sraz čekal na šanci mezi náhradníky. Jsem rád, že šance po delší době přišla. Moc se na sraz i kluky těším,“ řekl k tématu reprezentace Jiří Ciupa s tím, že po přípravě s A-mužstvem Karviné se cítí dobře a doufá, že se v Bulharsku ukáže v dobrém světle.

Kvůli reprezentačnímu srazu zmešká herní soustředění týmu U19 na Slovensku. Jeho myšlenky však spíš směřují už k jarní části, která startuje 25. února. „Samozřejmě věřím ze pro mě poslední půl rok v dorosteneckém fotbale bude úspěšný, a že to s klukama zvládneme. Chceme se všichni s dorostem rozloučit úspěšně, tedy v podobě záchrany nejvyšší soutěže,“ má jasno Ciupa.

Program reprezentace U19

4. února – sraz v Praze
7. února – 1. zápas v 15 hod. SEČ
9. února -  2. zápas v 15 hod. SEČ
10. února – ukončení srazu
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii