Mlade talenty

Weber z Turecka: Chtěli jsme tady jednou vyhrát

08.02.2017 | redakce
 

Weber z Turecka: Chtěli jsme tady jednou vyhrát Herní kemp v Turecku pro hráče MFK Karviná ve středu po obědě končí! S trenérem Jozefem Weberem jsme probrali nejen poslední zápas, ale také celé soustředění. Převládala pozitiva, zklamaný byl pouze ze dvou zranění a výsledků. Všichni si přáli aspoň jedno vítězství…

 

Je remíza s bosenským vicemistrem málo z vašeho pohledu?
Já jsem spíš zklamaný z výkonu. Čekal jsem, že odehrajeme lepší zápas. Dobrých bylo prvních deset minut a závěrečných dvacet minut utkání. To byly opravdu světlé momenty utkání. Pokud jsem v minulých zápasech chválil hráče, že se dokázali dostat do šancí a hráli víceméně tak, jak jsme je nabádali, tak v úterý to nebylo dobré. Nás vzbudil až první inkasovaný gól, potom jsme přidali na obrátkách. Ale celkově se mi přístup hráčů k utkání moc nelíbil.

S výkony svých svěřenců jste byl tedy ve dvou ze tří zápasů spokojený. Ale nevyhrálo se ani jednou…
 …a to mě hrozně štve. Mluvil jsem o tom i před hráči, že to je velká škoda! Určitě jsme na tady aspoň na tu jednu výhru měli. To je rozhodně negativní.

Mezi pozitiva herního kempu naopak musíme určitě řadit střeleckou potenci Tomáše Wágnera, souhlasíte?
V úterním zápase se mi během posledních dvacet minut líbila i součinnost Tomáše s Lukášem Budínským. Ale ano, spokojenost! Na druhou stranu mi ale přidělává vrásky skutečnost, že nikdo jiný góly nedává (smích). Ale to přijde.

Postihla vás i nepříjemná zranění. Pavol Jurčo má zlomený zlomený nos, Honzu Vondru jste střídal po půlhodině posledního zápasu s obnoveným zraněním kolena. Představuje to velké problémy?
Ano, s oběma jsme počítali. Pavol dokonce odcestoval po prvním zápase domů. U Vondry je to vážnějšího rázu, snažili jsme se ho tady dát dohromady, ale koleno asi nevydrželo. Budeme to muset ihned po příjezdu do Karviné začít řešit. Je mi ho dost líto, jevil se opravdu dobře, ale není zdravý.

Ještě zpět k poslednímu utkání. Zklamal vás výkon některých hráčů  v zápase se Sloboda Tuzla?
Ano! I proti soupeři z Bosny nemůžeme hrát z devadesáti minut podle představ jen slabou půlhodinu. To je prostě málo. Viděli jsme, že pokud prostřídáme základní jedenáctku, tak máme problémy. Do mistrovského utkání zbývá nějakých jedenáct dnů a možná budeme muset přivést nějakou čerstvou krev, aby se hráči, kteří mají vytvářet základní jedenáctce konkurenci, trochu probudili.
Jinými slovy, o základní sestavě pro první zápas s Mladou Boleslaví máte jasno? 
Až do úterý jsem měl prakticky jasno. To zranění Vondry nám to trochu nabouralo, protože zřejmě nebude moci nastoupit do utkání s Mladou Boleslaví Honza Kalabiška. Takže s trenérskými kolegy to musíme nějak vyřešit. I proto mě mrzí, že se ostatní kluci proti bosenskému soupeři nevybičovali k lepšímu výkonu. Moc dobře z tréninků ví, jaká místa v sestavě jsou otevřená.

Nemohla se na hráčích třeba projevit únava z posledních dnů?
To je další faktor, proto bych to nechtěl nijak s tou kritikou extra přehánět. Ale i přesto jsem čekal, že se předvedou v lepším světle.

Když budeme rekapitulovat. Překvapilo vás něco v Turecku?
Nechtěl jsem to zakřiknout, proto jsem o tom nemluvil, ale teď už můžu. V Turecku jsem asi podesáté a nikdy jsem tady nezažil takové počasí v dobrém slova smyslu. Kromě prvního dne totiž panovalo bezvětří. Nemám moc rád tréninky ve větru, tentokrát to bylo opravdu skvělé. Navíc chvílemi trochu popršelo, třináct patnáct stupňů, ani jednou jsme nemuseli překládat nebo zrušit trénink a díky bohu ani zápas – prostě ideál. 

Čistě hypotetická otázka na závěr – pokud se podaří zachránit nejvyšší soutěž, budete na vedení klubu apelovat, abyste opět příští zimu odjeli někam za teplem a lepšími terény?
Pro mě je to takový základ pro ligu. Kvalitní tréninky na přírodním tréninku v příjemných teplotách. Klukům se ta poctivá práce, kterou tady odvedli, na jaře určitě vrátí. Jsem také přesvědčený, že jsme tady jako klub zanechali dobrý dojem a věřím, že to nebylo první a zároveň poslední zimní zahraniční soustředění. 

• Juniorka s Teplicemi v neděli
dnes - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
před 2 dny - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
před 3 dny - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem