Mlade talenty

Weber z Turecka: Chtěli jsme tady jednou vyhrát

08.02.2017 | redakce
 

Weber z Turecka: Chtěli jsme tady jednou vyhrát Herní kemp v Turecku pro hráče MFK Karviná ve středu po obědě končí! S trenérem Jozefem Weberem jsme probrali nejen poslední zápas, ale také celé soustředění. Převládala pozitiva, zklamaný byl pouze ze dvou zranění a výsledků. Všichni si přáli aspoň jedno vítězství…

 

Je remíza s bosenským vicemistrem málo z vašeho pohledu?
Já jsem spíš zklamaný z výkonu. Čekal jsem, že odehrajeme lepší zápas. Dobrých bylo prvních deset minut a závěrečných dvacet minut utkání. To byly opravdu světlé momenty utkání. Pokud jsem v minulých zápasech chválil hráče, že se dokázali dostat do šancí a hráli víceméně tak, jak jsme je nabádali, tak v úterý to nebylo dobré. Nás vzbudil až první inkasovaný gól, potom jsme přidali na obrátkách. Ale celkově se mi přístup hráčů k utkání moc nelíbil.

S výkony svých svěřenců jste byl tedy ve dvou ze tří zápasů spokojený. Ale nevyhrálo se ani jednou…
 …a to mě hrozně štve. Mluvil jsem o tom i před hráči, že to je velká škoda! Určitě jsme na tady aspoň na tu jednu výhru měli. To je rozhodně negativní.

Mezi pozitiva herního kempu naopak musíme určitě řadit střeleckou potenci Tomáše Wágnera, souhlasíte?
V úterním zápase se mi během posledních dvacet minut líbila i součinnost Tomáše s Lukášem Budínským. Ale ano, spokojenost! Na druhou stranu mi ale přidělává vrásky skutečnost, že nikdo jiný góly nedává (smích). Ale to přijde.

Postihla vás i nepříjemná zranění. Pavol Jurčo má zlomený zlomený nos, Honzu Vondru jste střídal po půlhodině posledního zápasu s obnoveným zraněním kolena. Představuje to velké problémy?
Ano, s oběma jsme počítali. Pavol dokonce odcestoval po prvním zápase domů. U Vondry je to vážnějšího rázu, snažili jsme se ho tady dát dohromady, ale koleno asi nevydrželo. Budeme to muset ihned po příjezdu do Karviné začít řešit. Je mi ho dost líto, jevil se opravdu dobře, ale není zdravý.

Ještě zpět k poslednímu utkání. Zklamal vás výkon některých hráčů  v zápase se Sloboda Tuzla?
Ano! I proti soupeři z Bosny nemůžeme hrát z devadesáti minut podle představ jen slabou půlhodinu. To je prostě málo. Viděli jsme, že pokud prostřídáme základní jedenáctku, tak máme problémy. Do mistrovského utkání zbývá nějakých jedenáct dnů a možná budeme muset přivést nějakou čerstvou krev, aby se hráči, kteří mají vytvářet základní jedenáctce konkurenci, trochu probudili.
Jinými slovy, o základní sestavě pro první zápas s Mladou Boleslaví máte jasno? 
Až do úterý jsem měl prakticky jasno. To zranění Vondry nám to trochu nabouralo, protože zřejmě nebude moci nastoupit do utkání s Mladou Boleslaví Honza Kalabiška. Takže s trenérskými kolegy to musíme nějak vyřešit. I proto mě mrzí, že se ostatní kluci proti bosenskému soupeři nevybičovali k lepšímu výkonu. Moc dobře z tréninků ví, jaká místa v sestavě jsou otevřená.

Nemohla se na hráčích třeba projevit únava z posledních dnů?
To je další faktor, proto bych to nechtěl nijak s tou kritikou extra přehánět. Ale i přesto jsem čekal, že se předvedou v lepším světle.

Když budeme rekapitulovat. Překvapilo vás něco v Turecku?
Nechtěl jsem to zakřiknout, proto jsem o tom nemluvil, ale teď už můžu. V Turecku jsem asi podesáté a nikdy jsem tady nezažil takové počasí v dobrém slova smyslu. Kromě prvního dne totiž panovalo bezvětří. Nemám moc rád tréninky ve větru, tentokrát to bylo opravdu skvělé. Navíc chvílemi trochu popršelo, třináct patnáct stupňů, ani jednou jsme nemuseli překládat nebo zrušit trénink a díky bohu ani zápas – prostě ideál. 

Čistě hypotetická otázka na závěr – pokud se podaří zachránit nejvyšší soutěž, budete na vedení klubu apelovat, abyste opět příští zimu odjeli někam za teplem a lepšími terény?
Pro mě je to takový základ pro ligu. Kvalitní tréninky na přírodním tréninku v příjemných teplotách. Klukům se ta poctivá práce, kterou tady odvedli, na jaře určitě vrátí. Jsem také přesvědčený, že jsme tady jako klub zanechali dobrý dojem a věřím, že to nebylo první a zároveň poslední zimní zahraniční soustředění. 

• Sestřih zápasu v Plzni
před 2 dny - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna