Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu

13.02.2017 | redakce, foto/Michal Chadim

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu Nespokojený s prvním poločasem byl po posledním zápase zimní přípravy kouč Jozef Weber. Po utkání zanalyzoval přípravu, vyjádřil spokojenost s nově příchozími hráči a vyjádřil se i k příchodu svého syna Tomáše, který je čerstvou akvizicí MFK Karviná.

Trenére, v generálce remíza 2:2, ale spokojenost může panovat pouze s druhým poločasem, je to tak?
Pro mě to generálka nebyla, ale máte pravdu. První půle byla špatná, neběhali jsme. Takhle by to opravdu nešlo! Po změně stran už to bylo dobré, mělo to hlavu a patu.

Jaké je vaše hodnocení celé přípravy?
Jsem spokojený. Turecko nám moc pomohlo, odehráli jsme tam opravdu dva kvalitní zápasy s Poltavou a Bialystokem na přírodní trávě, navíc jsme tam odtrénovali vše, co jsme měli v plánu. Právě tyto zápasy jsem považoval za generálky a tomu jsme podřídili i přípravu. S jejím koncem se nám vyprázdnila i marodka. Jovanović, který s námi nebyl v Turecku, tady plnil individuální plán a v tomto zápase si zahrál druhý poločas. Nyní už řešíme jen drobné šrámy u Jana Hoška a po půl hodině jsem musel střídat Honzu Kalabišku. Ten by ale stejně nemohl do utkání s Boleslaví zasáhnout. Určitě s ním ale počítám, chtěl jsem ho do týmu a je dobře, že je tady.

Jaký je aktuální stav u Jana Vondry?
Po příletu odjel na vyšetření do Prahy a uvidíme. Počkáme asi do čtvrtku a pak se rozhodneme. Kdyby to zranění nebylo vážné a byla by šance, že se dá brzy dohromady, tak bych o něho měl zájem. Pokud by však měl laborovat delší dobu, tak se asi rozloučíme.

S už zmíněným Kalabiškou dorazil i Tomáš Wágner. Právě Wágner se nakonec stal nejlepším střelcem přípravy s třemi góly. Spokojenost s jeho přínosem pro tým?
Tomáš je gólový hráč a věřím, že bude velkou posilou. Ostatně v Turecku to ukázal. Je ohromně silný a platný v obou vápnech při standardních situacích.

A nejčerstvější posilou je váš syn Tomáš.
Situace kolem něj se v Brně vyvinula tak, jak se vyvinula. Každopádně Tomáš měl zájem jít do Karviné na nějakou delší dobu. To se povedlo a všichni věříme, že se tady adaptuje a jeho chvíle v karvinském dresu přijdou. V některých činnostech potřebuje přidat, proto potřebuje čas. Ale říkám na rovinu, že to se mnou nebude mít lehké (úsměv).

• Sestřih zápasu v Plzni
před 2 dny - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…