Mlade talenty

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu

13.02.2017 | redakce, foto/Michal Chadim
 

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu Nespokojený s prvním poločasem byl po posledním zápase zimní přípravy kouč Jozef Weber. Po utkání zanalyzoval přípravu, vyjádřil spokojenost s nově příchozími hráči a vyjádřil se i k příchodu svého syna Tomáše, který je čerstvou akvizicí MFK Karviná.

 

Trenére, v generálce remíza 2:2, ale spokojenost může panovat pouze s druhým poločasem, je to tak?
Pro mě to generálka nebyla, ale máte pravdu. První půle byla špatná, neběhali jsme. Takhle by to opravdu nešlo! Po změně stran už to bylo dobré, mělo to hlavu a patu.

Jaké je vaše hodnocení celé přípravy?
Jsem spokojený. Turecko nám moc pomohlo, odehráli jsme tam opravdu dva kvalitní zápasy s Poltavou a Bialystokem na přírodní trávě, navíc jsme tam odtrénovali vše, co jsme měli v plánu. Právě tyto zápasy jsem považoval za generálky a tomu jsme podřídili i přípravu. S jejím koncem se nám vyprázdnila i marodka. Jovanović, který s námi nebyl v Turecku, tady plnil individuální plán a v tomto zápase si zahrál druhý poločas. Nyní už řešíme jen drobné šrámy u Jana Hoška a po půl hodině jsem musel střídat Honzu Kalabišku. Ten by ale stejně nemohl do utkání s Boleslaví zasáhnout. Určitě s ním ale počítám, chtěl jsem ho do týmu a je dobře, že je tady.

Jaký je aktuální stav u Jana Vondry?
Po příletu odjel na vyšetření do Prahy a uvidíme. Počkáme asi do čtvrtku a pak se rozhodneme. Kdyby to zranění nebylo vážné a byla by šance, že se dá brzy dohromady, tak bych o něho měl zájem. Pokud by však měl laborovat delší dobu, tak se asi rozloučíme.

S už zmíněným Kalabiškou dorazil i Tomáš Wágner. Právě Wágner se nakonec stal nejlepším střelcem přípravy s třemi góly. Spokojenost s jeho přínosem pro tým?
Tomáš je gólový hráč a věřím, že bude velkou posilou. Ostatně v Turecku to ukázal. Je ohromně silný a platný v obou vápnech při standardních situacích.

A nejčerstvější posilou je váš syn Tomáš.
Situace kolem něj se v Brně vyvinula tak, jak se vyvinula. Každopádně Tomáš měl zájem jít do Karviné na nějakou delší dobu. To se povedlo a všichni věříme, že se tady adaptuje a jeho chvíle v karvinském dresu přijdou. V některých činnostech potřebuje přidat, proto potřebuje čas. Ale říkám na rovinu, že to se mnou nebude mít lehké (úsměv). 

• Juniorka s Teplicemi v neděli
dnes - Poslední utkání devátého nadstavbového kola Juniorské ligy mezi Karvinou a Teplicemi se po dohodě obou klubů bude hrát už v neděli 26. května v 15 hodin!

• Výsledky mládeže (út+st)
včera - U15-Prostějov 3:1, U14-Prostějov 1:5, U13-Bílovec 12:1, U12-Bílovec 17:1.

• V úterý a středu na žáky
před 2 dny - Vloženými koly pokračují soutěže mládeže a obě kategorie žáků se představí v domácím prostředí. Mladší žáci U13 a U12 hrají v úterý v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji současně od 16:30 proti Bílovci. Starší žáci U15 a U14 přivítají ve středu na Bažantnici Prostějov (17:30 a 16:00).

• Zlato žáků U12 v Polsku
před 3 dny - Dvoudenní mezinárodní turnaj v Krzeszowicích ovládl tým trenérů Aleše Hujíka a Jana Czyže s bilancí osmi výher a tří porážek (Zagłebie Dabrowskie 1:0, AP Team Gliwice 2:0, APTM Polska 0:1, AP2012 Jaworzno 1:0, APTM Krzeszowice 3:1, Wisła Kraków 1:0, UKS SMS Mielec 2:0, Śląsk Wrocłav 1:0, Zbrojovka Brno 1:0, Zagłebie Sosnowiec 0:1, Rekord Bialsko-Biała 0:3. Nejlepším střelcem byl se sedmi trefami Dominik Zajac.

• Sestřih utkání s Bohemkou
19.5. - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
18.5. - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
17.5. - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
17.5. - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem