Mlade talenty

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu

13.02.2017 | redakce, foto/Michal Chadim
 

Jozef Weber hodnotí duel s Opavou i celou přípravu Nespokojený s prvním poločasem byl po posledním zápase zimní přípravy kouč Jozef Weber. Po utkání zanalyzoval přípravu, vyjádřil spokojenost s nově příchozími hráči a vyjádřil se i k příchodu svého syna Tomáše, který je čerstvou akvizicí MFK Karviná.

 

Trenére, v generálce remíza 2:2, ale spokojenost může panovat pouze s druhým poločasem, je to tak?
Pro mě to generálka nebyla, ale máte pravdu. První půle byla špatná, neběhali jsme. Takhle by to opravdu nešlo! Po změně stran už to bylo dobré, mělo to hlavu a patu.

Jaké je vaše hodnocení celé přípravy?
Jsem spokojený. Turecko nám moc pomohlo, odehráli jsme tam opravdu dva kvalitní zápasy s Poltavou a Bialystokem na přírodní trávě, navíc jsme tam odtrénovali vše, co jsme měli v plánu. Právě tyto zápasy jsem považoval za generálky a tomu jsme podřídili i přípravu. S jejím koncem se nám vyprázdnila i marodka. Jovanović, který s námi nebyl v Turecku, tady plnil individuální plán a v tomto zápase si zahrál druhý poločas. Nyní už řešíme jen drobné šrámy u Jana Hoška a po půl hodině jsem musel střídat Honzu Kalabišku. Ten by ale stejně nemohl do utkání s Boleslaví zasáhnout. Určitě s ním ale počítám, chtěl jsem ho do týmu a je dobře, že je tady.

Jaký je aktuální stav u Jana Vondry?
Po příletu odjel na vyšetření do Prahy a uvidíme. Počkáme asi do čtvrtku a pak se rozhodneme. Kdyby to zranění nebylo vážné a byla by šance, že se dá brzy dohromady, tak bych o něho měl zájem. Pokud by však měl laborovat delší dobu, tak se asi rozloučíme.

S už zmíněným Kalabiškou dorazil i Tomáš Wágner. Právě Wágner se nakonec stal nejlepším střelcem přípravy s třemi góly. Spokojenost s jeho přínosem pro tým?
Tomáš je gólový hráč a věřím, že bude velkou posilou. Ostatně v Turecku to ukázal. Je ohromně silný a platný v obou vápnech při standardních situacích.

A nejčerstvější posilou je váš syn Tomáš.
Situace kolem něj se v Brně vyvinula tak, jak se vyvinula. Každopádně Tomáš měl zájem jít do Karviné na nějakou delší dobu. To se povedlo a všichni věříme, že se tady adaptuje a jeho chvíle v karvinském dresu přijdou. V některých činnostech potřebuje přidat, proto potřebuje čas. Ale říkám na rovinu, že to se mnou nebude mít lehké (úsměv). 

• Herní soustředění U17 u konce
před 2 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.

• U19: Remíza v Žilině 3:3
9.2. - Ligoví dorostenci po cestě na herní soustředění v Polsku odehráli přípravné utkání v Žilině proti domácímu MŠK - zápas skončil remízou 3:3 (góly Ratica 2 a Věčorek 1).V pondělí čeká na tým duel s Wislou Plock a ve středu s Legií Varšava.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna