Generální partner
Světlý režim
14. únor 2017

Manko v tréninku doženu, tvrdí uzdravený Jovanović

Další nucenou pauzu musel zkousnout navrátilec do karvinského dresu Mihailo Jovanović. V generálce s Opavou se však vrátil na hřiště a podle vlastních slov se cítil dobře. Co se mu vlastně během ledna přihodilo?
Vůbec poprvé mohli fanoušci v neděli vidět stopera Mihaila Jovanoviće po jeho zimním příchodu v zápasovém zatížení. Proti Opavě odehrál celý druhý poločas bez viditelnějších problémů. „Cítil jsem se dobře, to mě těší. Po dobu soustředění v Turecku jsem měl individuální plán a makal na sobě v rámci možností. Samozřejmě mi chybí herní praxe a fyzická kondice. Ale všechno doženu, o to nemám strach,“ řekl Jovanović.

Už minulý rok v dresu Zbrojovky dost času promarodil. Po návratu do Karviné, s kterou se rozloučil v zimě 2015, věřil, že má zdravotní peripetie za sebou – jenže ouha! „Bohužel, smůla. Na tréninku ve skluzu mě někdo nabral, podvrtnul jsem si kotník a natáhl si postranní vazy v nártu. Bylo potřeba to léčit, měl jsem naordinovaný klid. Potom jsem se postupně zapojoval do tréninku v posilovně a začal jsem i běhat. Nyní jsem už k dispozici,“ hlásil Jovi.

Srbského stopera potěšilo, že se celému týmu podařilo zápas s Opavou dotáhnout aspoň k remíze. „První poločas nebyl dobrý, trenér sestavu namixoval. S klukama na střídačce jsme si říkali, že musíme víc zamakat a to se podařilo. Pokud si dobře vzpomínám, tak soupěř ve druhé půli neměl kromě ojedinělé chyby před gólem žádnou vážnější akci. Asi jsme to tedy zvládli,“ zakončil Mihailo Jovanović s vyhlídkami lepších zítřků. Zranění už bylo dost! 
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.