Mlade talenty

Trenér Samec po přípravě: Pořád nás trápí defenziva

15.02.2017 | redakce
 

Trenér Samec po přípravě: Pořád nás trápí defenziva Sedm zápasů, z toho pět výher, jedna remíza a jedna porážka – celkem úspěšnou zimní misi má za sebou Juniorka pod vedením trenéra Petra Samce.

 

Trenére, jste spokojený s přípravou na jaro? A jak vůbec probíhala?
Měli jsme tři čtrnáctidenní cykly, všechno proběhlo k mojí spokojenosti. Jedinou věcí, která mě trápí, je naše defenzivní hra. Bohužel je problém tyto taktické věci nějak pilovat, protože nás nebylo dost a proti kuželům to je složité (smích).

Ano s defenzivní hrou jste se trápili během celého podzimu a zimní příprava ukázala, že tomu zřejmě nebude jinak ani na jaře. V čem je problém?
Je to stále ta stejná písnička. Celý tým brání špatně, nechci to svalovat pouze na jednotlivce v obranné čtveřici. Přes zimu jsme to nějak lepili a zkoušeli jiné kluky. Navíc Jirka Novák je ještě pro první duel v Boleslavi v trestu a celou zimu se s áčkem připravoval Radim Plesník. Na stoperu tedy nastupoval Adam Karčmář, ale ten patří spíš do středu hřiště. Pereme se s tím a uvidíme, jak to bude vypadat.

Ale ofenziva je znamenitá, ne? V přípravě jste nasázeli sedmnáct gólů a připsali si hned pět výher ze sedmi utkání.
Ano, tam je vidět opravdu kvalita, týká se to obou krajů obrany i zálohy. Spokojený jsem i s kluky hrajícími uprostřed hřiště. Jsou dynamičtí, chtějí hrát a nebojí se. Akorát nám schází typický hrotový útočník, nějaký bijec.

Patří vám pátá příčka, k prvnímu utkání zajíždíte na půdu lídra z Mladé Boleslavi. Právě Boleslavi jste na podzim doma podlehli, byť jste byli lepší.
To je pravda. Určitě tam nepojedeme s poraženeckou náladou. Jasně, kvalitu domácí mají, ale v podzimním domácím utkání jsme opravdu byli lepším týmem. Do každého utkání jdeme s cílem vyhrát a v neděli to nebude jinak. Jednoduše bychom tam rádi uhráli přijatelný výsledek.

Souhrn přípravných zápasů:

MFK Karviná U21 – SK Dětmarovice 1:1 (0:0)
MFK Karviná U21 – TJ Lokomotiva Petrovice 4:3 (3:2)
MFK Karviná U21 – FC Hlučín 1:0 (0:0)
FK Slavia Orlová – MFK Karviná U21 1:5 (1:3)
MFK Karviná U21 – SFC Opava B 3:1 (1:1)
MFK Karviná U21 – TJ Odra Petřkovice 3:5 (0:2) 

Bilance: 7 zápasů – 5 výher, 1 remíza, 1 porážka 17:12
Střelci: 6 – Behan, 2 – Sas, Kania, 1 – Strakoš, Tomšů, Pezzotti, Dendis, Macej, Duda, vlastní Opava B

Jarní rozlosování včetně aktuálních časů začátků zápasů najdete ZDE!

• Sestřih zápasu v Plzni
před 2 dny - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna