Mlade talenty

Pavel Eismann: První kola budou spíš bojovná

16.02.2017 | redakce
 

Pavel Eismann: První kola budou spíš bojovná Přestože na podzim vynechal několik zápasů, na což nebyl za své působení v Karviné zvyklý, zůstává Pavel Eismann kapitánem nováčka ePojisteni.cz ligy. V rozhovoru se ohlíží za zimní přípravou a odhaduje úvod ligy.

 

Příprava byla kratší než v minulosti. Jak se na to zpětně díváte?
Byla to trochu změna, ať se to týká délky, tak i složení. Ale opět byla výživná (smích). Všichni jsme se svědomitě připravovali, což doufám všem ukážeme v mistrovských zápasech.  Teď už se všichni těšíme na neděli, kdy to konečně začne.

Připravovali jste se i v teple. Dá se soustředění v Turecku přirovnat aspoň v něčem s minulými roky?
To je těžké srovnávat, protože Turecko disponuje travnatými plochami, které bychom u nás hledali na přelomu ledna a února opravdu marně. Jsme rádi, že nám tam bylo umožněno jet a určitě nám to prospělo.

Jak jste tam trávili volné chvíle?
Každý využíval volný čas po svém. Někteří kluci hráli na playstationu, jiní spíš odpočívali a další třeba volili procházky k moři.Chtělo se vám vůbec zpátky domů do zimy?
Tak či onak, všichni jsme se asi těšili do podmínek, na které jsme zvyklí (úsměv).

V neděli vás čeká úvodní zápas proti Mladé Boleslavi, za dalších šest dnů pak duel na Julisce proti Dukle. Co od úvodních jarních kol očekáváte?
Myslím, že první tři kola budou spíš bojovná a věřím, že ukážeme kolektivního ducha a získáme nějaké body k našemu vysněnému cíli – záchraně.

Jarní los je pro karvinského fanouška mimořádně atraktivní. Na jaký tým se však vy osobně nejvíc těšíte?
Nejprve řeknu, že to pro celý region bude velký svátek. Přijedou zvučné a špičkové týmy z čela – Plzeň, Slavia i Sparta jsou pojem! Já se těším opravdu na všechny týmy, které přivítáme doma, opravdu.

• Herní soustředění U17 u konce
před 2 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
před 3 dny - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.

• U19: Remíza v Žilině 3:3
9.2. - Ligoví dorostenci po cestě na herní soustředění v Polsku odehráli přípravné utkání v Žilině proti domácímu MŠK - zápas skončil remízou 3:3 (góly Ratica 2 a Věčorek 1).V pondělí čeká na tým duel s Wislou Plock a ve středu s Legií Varšava.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna