Generální partner
Světlý režim
28. březen 2017

Lingr s Holíkem vybojovali postup na EURO U19

Spanilá jízda kvalifikací je u konce! Reprezentační devatenáctka postoupila na červencový evropský šampionát. V kádru figurují i dva karvinští borci, Ondřej Lingr a Libor Holík. Oba se významně zasloužili o tento úspěch.
S cílem uspět odjížděli oba karvinští zástupci do Zlína a Uherského Hradiště, kde se elitní fáze kvalifikace U19 odehrávala. Češi se během šesti dnů potkali s Maďarskem, Skotskem a Rakouskem. Všechny tři zápasy čeští mladíci zvládli na výbornou a s třemi výhrami jasně postoupili do Gruzie, kde se evropský šampionát bude konat od 2. do 15. července.

Ondřej Lingr ve třech zápasech vstřelil jeden gól a na jeden nahrál. „Je to fantazie, nemám slov. Jsme všichni moc rádi, že si na EURU zahrajeme. Přeci jen v této věkové kategorii se to povedlo po dlouhých šesti letech,“ hlásil Lingr v euforii. 

Ano, skutečně! Dosud poslední česká účast na závěrečném šampionátu skončila v roce 2011 ziskem stříbrných medailí, o což se postaral silný ročník 1992 v čele se současnými reprezentanty Ladislavem Krejčím, Jakubem Brabcem, Tomášem Kalasem či Pavlem Kadeřábkem. V následujících pěti letech končili Češi vždy v poslední fázi kvalifikace, ze které prošli až nyní.  
Tým trenéra Jana Suchopárka postupně zdolal Maďarsko 2:1 (Lingr gól), Skotsko 1:0 a Rakousko 3:0 (Holík přetažený centr na Lingra, ten hlavou přiťukl skórujícímu Marečkovi). „Věřím, že kluci postupem času zjistí, že jsou lepší fotbalisté, než si sami myslí. Závěr posledního utkání s Rakouskem zvládli skvěle. Uspěli jsme zaslouženě a ve skrytu duše jsem doufal, že se nám to podaří,“ řekl Jan Suchopárek svazovým informačním kanálům. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii