Generální partner
Světlý režim
26. březen 2009

V Sokolově chceme hrát odvážný fotbal, říká Leoš Kalvoda

V sobotu nás čeká další derby. Tentokráte dvou hornických měst. Zatímco MFK OKD Karviná dokázala vysoko porazit Třinec a navíc máme k dobru odložené utkání s Ústím nad Labem, naši hostitelé vybojovali na jaře pouhý bodík za remízu s Čáslaví.

Mohlo by se tedy zdát, že nás čeká slabý protivník. Přestože Baník Sokolov prohrál ve Vítkovicích 4:2, prezentoval se kvalitní hrou a jen slabá koncovka a pár individuálních chyb rozhodlo, že si ze severu Moravy přivezli porážku. „Z naší strany nehrozí žádné podcenění. Jsme si vědomi kvalit Sokolova. Viděl jsem je hrát ve Vítkovicích a doma s Bohemkou. Ve Vítkovicích sehráli nešťastné utkání a družstvu Bohemians byli víc jak vyrovnaným soupeřem,“ varuje trenér Leoš Kalvoda. A s jakou taktikou a cílem budou zítra odjíždět naši fotbalisté do Sokolova? „Jedeme neprohrát. Chceme hrát svým stylem, jakým jsme se prezentovali ve druhém poločase v Mostě. To znamená, že chceme hrát odvážný fotbal ze zabezpečené obrany. Musíme napadat soupeře, vytvořit si brankové příležitosti a proměnit je. Což se nám v Mostě nepovedlo. Hlavně musíme hrát svou hru, na kterou jsme zvyklí“, prozrazuje Leoš Kalvoda, kterému bude chybět Pavlík (za čtyři žluté karty) a dlouhodobě zranění Hoffmann, Látal a Juroszek. „Je škoda, že nebude moci zasáhnout do hry Pavlík. Proti Třinci předvedl kvalitní výkon. Na druhou stranu už můžeme počítat s Davidem Souradou, kterému vypršel trest za karty,“ dodává Kalvoda.

Hornické derby se odehraje v sobotu 28. března a jeho výkop je plánován na 10:15. Průběh zápasu můžete sledovat na www.onlajny.cz.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.