Generální partner
Světlý režim
26. březen 2009

V Sokolově chceme hrát odvážný fotbal, říká Leoš Kalvoda

V sobotu nás čeká další derby. Tentokráte dvou hornických měst. Zatímco MFK OKD Karviná dokázala vysoko porazit Třinec a navíc máme k dobru odložené utkání s Ústím nad Labem, naši hostitelé vybojovali na jaře pouhý bodík za remízu s Čáslaví.

Mohlo by se tedy zdát, že nás čeká slabý protivník. Přestože Baník Sokolov prohrál ve Vítkovicích 4:2, prezentoval se kvalitní hrou a jen slabá koncovka a pár individuálních chyb rozhodlo, že si ze severu Moravy přivezli porážku. „Z naší strany nehrozí žádné podcenění. Jsme si vědomi kvalit Sokolova. Viděl jsem je hrát ve Vítkovicích a doma s Bohemkou. Ve Vítkovicích sehráli nešťastné utkání a družstvu Bohemians byli víc jak vyrovnaným soupeřem,“ varuje trenér Leoš Kalvoda. A s jakou taktikou a cílem budou zítra odjíždět naši fotbalisté do Sokolova? „Jedeme neprohrát. Chceme hrát svým stylem, jakým jsme se prezentovali ve druhém poločase v Mostě. To znamená, že chceme hrát odvážný fotbal ze zabezpečené obrany. Musíme napadat soupeře, vytvořit si brankové příležitosti a proměnit je. Což se nám v Mostě nepovedlo. Hlavně musíme hrát svou hru, na kterou jsme zvyklí“, prozrazuje Leoš Kalvoda, kterému bude chybět Pavlík (za čtyři žluté karty) a dlouhodobě zranění Hoffmann, Látal a Juroszek. „Je škoda, že nebude moci zasáhnout do hry Pavlík. Proti Třinci předvedl kvalitní výkon. Na druhou stranu už můžeme počítat s Davidem Souradou, kterému vypršel trest za karty,“ dodává Kalvoda.

Hornické derby se odehraje v sobotu 28. března a jeho výkop je plánován na 10:15. Průběh zápasu můžete sledovat na www.onlajny.cz.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii