Mlade talenty

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu

29.03.2017 | redakce
 

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu Přínosná konfrontace jiného herního stylu a celkové druhé místo na mezinárodním turnaji. Namixovaný tým mladších dorostenců strávil uplynulý víkend v polském Zabrze, kde kromě domácích celků narazil i na soupeře z Asie.

 

Jedna porážka a dvě vítězství, to je sumář tří utkání mladších dorostenců v nedalekém Zabrze. Kromě japonské Hirošimy se Karvinští střetli s Górnikem a Gwarkem Zabrze. Karvinští turnaj otvírali proti týmu ze „Země vycházejícího slunce“. Hráči i trenéři šli do neznáma, přeci jen s takovým soupeřem se běžně nepotkají a šlo o vůbec první takovou konfrontaci z karvinské strany.

Japonci dorazili s výběrem hráčů z několika klubů pod hlavičkou Hirošimy, a také s výbornými individuálními dovednostmi. „Potvrdili velkou pracovitost a pokoru. To je ostatně o Japoncích známo. Nevšimli jsme si v zápase žádného oplácení ani rozčilování, opravdu šlo o velmi disciplinované hráče. Dali nejen nám lekci a návod k slušnému chování na hřišti. Klobouk dolů,“ chválil trenér Marcel Frajt.

S celkovým druhým místem vyjádřil spokojenost, navíc David Seriš se stal nejlepším střelcem turnaje s třemi góly. „Výborná konfrontace, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Vyzdvihnout musím i perfektní organizaci celého turnaje,“ zakončil Frajt spokojeně.

Výsledky a hodnocení

MFK Karviná - Hirošima 1:3 (1:2)
B: Seriš
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Nemuseli jsme prohrát, ale trápíme se v koncovce. Japonci nás nepřehráli, ale byli moc šikovní na míči.Jejich rychlost práce byla ukázková. Tato naše porážka se v konečném součtu ukázala jako rozhodující pro celý turnaj.“

MFK Karviná – Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
B: Seriš, Gilak, Bielan, Černický
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Zodpovědný výkon našich kluků. Zabrze se prezentovalo úplně odlišně než Hirošima v prvním utkání – polští hráči nakopávali balóny, které se nám dařilo sbírat a naopak jsme trestali chyby v jejich obraně. Celkově to utkání bylo z naší strany povedené.“

MFK Karviná – Gwarek Zabrze 2:0 (1:0)
B: Seriš, Navrátil
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Tento zápas jsme v neděli odehráli na přírodní trávě. Hráči polského týmu byli nepříjemní a houževnatí. Fyzicky na tom byli velmi dobře. Nám se ovšem povedl vstup do utkání a hned ve druhé minutě jsme šli do vedení. Poláky jsme do větších šancí nepustili. Po změně stran jsme vedení potvrdili druhým gólem.“

Celkové pořadí:
1. Hirošima, 2. MFK Karviná, 3. Gwarek Zabrze, 4. Górnik Zabrze

Turnaje se zúčastnili:
Neuman, Štromp, Noga, Černický, Kaczmarczyk, Seriš, Buzek, Podbiol, Szotkowski, Navrátil, Čopik, Gilak, Bielan, Smaženka, Pisarek, Socha. 

Fotogalerie

             
 

• Sestřih utkání s Bohemkou
dnes - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem