Mlade talenty

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu

29.03.2017 | redakce
 

Sedmnáctka nestačila jen na japonskou Hirošimu Přínosná konfrontace jiného herního stylu a celkové druhé místo na mezinárodním turnaji. Namixovaný tým mladších dorostenců strávil uplynulý víkend v polském Zabrze, kde kromě domácích celků narazil i na soupeře z Asie.

 

Jedna porážka a dvě vítězství, to je sumář tří utkání mladších dorostenců v nedalekém Zabrze. Kromě japonské Hirošimy se Karvinští střetli s Górnikem a Gwarkem Zabrze. Karvinští turnaj otvírali proti týmu ze „Země vycházejícího slunce“. Hráči i trenéři šli do neznáma, přeci jen s takovým soupeřem se běžně nepotkají a šlo o vůbec první takovou konfrontaci z karvinské strany.

Japonci dorazili s výběrem hráčů z několika klubů pod hlavičkou Hirošimy, a také s výbornými individuálními dovednostmi. „Potvrdili velkou pracovitost a pokoru. To je ostatně o Japoncích známo. Nevšimli jsme si v zápase žádného oplácení ani rozčilování, opravdu šlo o velmi disciplinované hráče. Dali nejen nám lekci a návod k slušnému chování na hřišti. Klobouk dolů,“ chválil trenér Marcel Frajt.

S celkovým druhým místem vyjádřil spokojenost, navíc David Seriš se stal nejlepším střelcem turnaje s třemi góly. „Výborná konfrontace, jsme rádi, že jsme se mohli zúčastnit. Vyzdvihnout musím i perfektní organizaci celého turnaje,“ zakončil Frajt spokojeně.

Výsledky a hodnocení

MFK Karviná - Hirošima 1:3 (1:2)
B: Seriš
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Nemuseli jsme prohrát, ale trápíme se v koncovce. Japonci nás nepřehráli, ale byli moc šikovní na míči.Jejich rychlost práce byla ukázková. Tato naše porážka se v konečném součtu ukázala jako rozhodující pro celý turnaj.“

MFK Karviná – Górnik Zabrze 4:0 (2:0)
B: Seriš, Gilak, Bielan, Černický
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Zodpovědný výkon našich kluků. Zabrze se prezentovalo úplně odlišně než Hirošima v prvním utkání – polští hráči nakopávali balóny, které se nám dařilo sbírat a naopak jsme trestali chyby v jejich obraně. Celkově to utkání bylo z naší strany povedené.“

MFK Karviná – Gwarek Zabrze 2:0 (1:0)
B: Seriš, Navrátil
Hodnocení trenéra Marcela Frajta: „Tento zápas jsme v neděli odehráli na přírodní trávě. Hráči polského týmu byli nepříjemní a houževnatí. Fyzicky na tom byli velmi dobře. Nám se ovšem povedl vstup do utkání a hned ve druhé minutě jsme šli do vedení. Poláky jsme do větších šancí nepustili. Po změně stran jsme vedení potvrdili druhým gólem.“

Celkové pořadí:
1. Hirošima, 2. MFK Karviná, 3. Gwarek Zabrze, 4. Górnik Zabrze

Turnaje se zúčastnili:
Neuman, Štromp, Noga, Černický, Kaczmarczyk, Seriš, Buzek, Podbiol, Szotkowski, Navrátil, Čopik, Gilak, Bielan, Smaženka, Pisarek, Socha. 

Fotogalerie

             
 

• Sestřih z Mladé Boleslavi
před 2 dny - Karvinští vstoupili do sezóny smolnou porážkou na půdě Mladé Boleslavi. Nejzajímavější okamžiky zápasu najdete v sestřihu ZDE.

• Volný prodej na slezské derby
před 2 dny - Minutu po půlnoci z neděle na pondělí začal v síti Ticketportal volný prodej vstupenek na zápas 2. kola mezi Karvinou a Ostravou. V MěDK se začne od pondělního rána (7:00) v Kině Centrum potom odpoledne (16:00). Jeden fanoušek si může zakoupit maximálně 4 vstupenky. Cena? 200 Kč za kus. Podrobnosti ZDE.

• V sobotu vyhrála osmnáctka
před 3 dny - První zápasy letní přípravy mají za sebou starší dorostenci U19 a U18. Devatenáctka podlehla 1:3 ostravskému Baníku, osmnáctka zdolala 6:3 muže Bystřice nad Olší.

• S mistrem v neděli 4. srpna
13.7. - Ligová fotbalová asociace upřesnila čtvrté ligové kolo. Karvinští vyzvou na Městském stadionu v Karviné-Ráji mistrovskou Slavii v neděli 4. srpna od 16:30 hodin.

• První přípravné duely
12.7. - V sobotu 13. července jsou na programu první přípravná utkání B-týmu a st. dorostenců. Béčko se představí v Petrovicích proti Lokomotivě od 10:15 hodin. Ligový dorost U19 hostí od 9 hodin na Bažantnici ostravský Baník a následně tým U18 od 11 hodin Bystřici nad Olší.

• Rundić kapitánem
11.7. - Stoper Milan Rundić bude kapitánem MFK Karviná. Na předsezonní tiskové konferenci o tom informoval trenér František Straka.

• Přednostní prodej na derby
8.7. - Pro majitele nových permanentek začal v pondělí 8. července ráno online prodej vstupenek na zápas proti ostravskému Baníku. Omezení? 1 permice = max. 4 ks vstupenek. Volný prodej pro ostatní zájemce bude spuštěn příští pondělí ráno. Podrobnosti ZDE.

• Ve středu beseda s fanoušky
6.7. - Na středeční (10.7.) pátou hodinu odpolední je svoláno tradiční setkání vedení klubu a hlavního trenéra s fanoušky. Akce proběhne v PRESSCENTRU na Městském stadionu v Karviné-Ráji.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem