Generální partner
Světlý režim
21. duben 2017

Další daleký výjezd, Teplice-Karviná (so,17)

AGC Aréna Na Stínadlech uvidí duel týmů, které se nacházejí v naprosto odlišném rozpoložení - rozjeté domácí Teplice a výsledkově se trápící hostující tým Jozefa Webera.
Pro domácí to bude první ze dvou po sobě jdoucích domácích zápasů, naopak hosty z Karviné čeká druhé venkovní utkání v řadě. Po ostudném výkonu v Příbrami si budou chtít Karvinští vylepšit reputaci na hřišti týmu, který se pomalinku hlásí o vstupenku do pohárové Evropy.

Podle Jozefa Webera se na severu Čech mluví o pohárech oprávněně a dosavadní jarní tabulka mu dává za pravdu - vždyť Teplice na jaře posbíraly patnáct bodů a jsou třetím nejlepším týmem za Slavií a Plzní. „Formu si drží, daří se jim a poslední zápasy zvládají po herní stránce opravdu velmi dobře,“ chválí teplický tým hlavní trenér MFK Karviná. Karvinští vyrazili na dalekou cestu v pátek hodinu před polednem.

Celý tým by rád v sobotu na druhé straně republiky odčinil minulý propadák z Příbrami. „Musíme tu krizi už ukončit a odčinit ostudný výkon, který jsme podali v Příbrami. Ovšem Teplicím se daří, útočí na poháry a jistě to budou chtít v domácím prostředí potvrdit,“ nechal se slyšet útočník Tomáš Wágner. Podzimní zápas dopadl pro Karvinou debaklem – teplický tým si odvezl tři body za výhru 4:1. „To utkání jim vyloženě sedlo, protože v té době nebyl mezi námi takový bodový ani herní rozdíl. Teď je to malinko jiné,“ uvědomuje si Jozef Weber.
Severočeši prožívají velmi dobré jaro. Z osmi utkání pouze jednou prohráli a to ještě po velmi dobrém výkonu v Edenu se Slavií. V domácím prostředí začaly Teplice jarní část remízou s Brnem, ale od té doby už jen vítězí – postupně zdolaly Jihlavu, Příbram a Liberec. Tým trenéra Daniela Šmejkala se opírá o osobnosti s velkými zkušenosti typu gólman Grigar, obránce Krob či záložníci Fillo a Ljevakovič.

Utkání 25. kola ePojisteni.cz ligy FK Teplice – MFK Karviná začíná se severu Čech v sobotu 22. dubna od 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Emanuel Marek. Na čarách mu budou pomáhat kolegové Wilczek a Blažej.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii